Zobacz transmisję na żywo z kosmosu >>>

Zanim jednak Discovery połączył się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), astronauci przez okienka modułu obejrzeli malowniczy obrót promu wokół osi. Ten manewr jest konieczny. Załoga dokładnie sfotografowała kadłub Discovery. Zdjęcia trafią na Ziemię. Inżynierowie NASA sprawdzą w ten sposób, czy poszycie promu nie ucierpiało zbytnio przy starcie i czy nie trzeba go łatać.

O godzinie 19.45 Discovery połączył się z ISS. Dwie godziny później załogi otworzą hermetyczne śluzy, uścisną sobie dłonie i czym prędzej zabiorą się za naprawę popsutej toalety. Dopóki nie skończą, trzyosobowa załoga ISS będzie musiała korzystać z łazienki promu Discovery lub... jednorazowych torebek.

Pompa w toalecie rosyjskiej konstrukcji odmówiła posłuszeństwa miesiąc temu. NASA czym prędzej załadowała nową na pokład promu Discovery i wystrzeliła na orbitę. Prom wiezie również drugi moduł supernowoczesnego japońskiego laboratorium Kibo, które astronauci zamontują na stacji, ale na razie o wiele więcej uwagi przyciąga nowa pompa do uszkodzonej toalety.