• ~PZK
    2014-07-21 18:01
    To był mały krok dla człowieka a wielki dla Hollywood
  • ~umpapumpa
    2015-10-08 20:24
    Kilka wątpliwości:
    1. Pasy Van Allena i promieniowanie kosmiczne (w 1969 był szczyt 11 letniego cyklu aktywności słońca) vs zdrowie załogi.
    2. Wycinanki/edycja na wielu zdjęciach z archiwum NASA - widać po potraktowaniu funkją 'whitegrain'.
    3. Złapani na kłamstwie astronauci(syn Mitchella chciał wzywać ..CIA!) 'Astronauts Gone Wild': youtu.be/LAbpWaDL4Zc
    4. Sfałszowane kamienie księżycowe (oficjalny prezent z USA) w holenderskim muzeum.
    5. Sposób transmisji TV. Cytat z strony Centrum Nauki Kopernik:'(...)Największym paradoksem była transmisja pierwszego kroku człowieka na Księżycu. NASA dysponowała materiałem przesyłanym z Srebrnego Globu, ostrym jak igła i bez zniekształceń. Ale stacje telewizyjne transmitowały obraz z… kamery patrzącej na telewizor, na którym wyświetlano obraz z sondy Apollo.' WHY ?! Btw: a z głównego modułu były nawet filmy KOLOROWE (patrz ile wtedy kamery kolor zamowały i ważyły..)
    6. Stopy załogi odciskały ślady w pyle, opony łazika - NIE !
    7. Widoczne na archiwalnych filmach odbłyski światła w żyłce(?!) 2m nad załogą (antena w plecaku miała z pół metra).
    6. Duperele typu: zbyt dobre kadrowanie i oświetlenie zdjęć robionych sztywnym Hassebladem 500 z piersi, zbyt dobra synchronizacja/kadrowanie ruchu kamery przy starcie lądownika z księżyca, za CO Kubrick dostał od NASA unikatowy obiektyw, jaki był wykonany na zamówienie NASA do fotografowania powierzchni niewidocznej strony Księżyca (nakręcił nim film Barry Lyndon) ?
    7. Dalsze duperele typu: zgubienie przez NASA oryginałów taśm z lądowania, czy próba ustanowienia zakazu zbliżania się w przyszłości do miejsca lądowania (ustanowienie muzelanej strefy chronionej).
  • ~emeryt 5
    2014-07-21 17:43
    Nie rozumiem jednej sprawy. Skoro już 45 lat temu Amerykanie wylądowali na Księżycu, a w następnych latach jeszcze kilka razy, to dlaczego przez następnych 40 lat, przy tak ogromnym postępie technicznym, nikt nie próbował nawet powtórzyć tego wyczynu. Pamiętam, jak 45 lat temu mówiono, że w roku 2000 będziemy latać na wycieczki na Księżyc lub najbliższe planety. A tymczasem nastąpiła stagnacja w podboju kosmosu i to co było realne prawie pół wieku temu jest teraz nie do wykonania ? Może chociaż na 50 lecie, czyli za 5 lat uda się zorganizować wyprawę podobną do tej z 1969 roku ?
  • ~Emeryt
    2014-07-21 18:40
    uwczesny wyścig między wschodem a zachodem doprowadził do wielu wynaturzeń i wielu oszustw ,w tamtych czasach żaden z przeciwników nie był w stanie tego zweryfikować
  • ~precz z nwo
    2014-07-21 23:31
    Najwieksza "teoria spiskowa" to falszywe twierdzenie ze "nie ma diabla" i ze "czlowiek pochodzi od malpy" bo idac tym tropem dochodza wszelkie mega-klamstwa jak ; ladowanie na Ksiezycu,atak "terrorystow" na WTC,posiadanie broni masowej zaglady Saddama,pozniej atak na Londyn,Madryt,Boston...Precz z NWO,Nowym porzadkiem swiata!
  • ~prawda
    2014-07-21 21:56
    POlecam film dla lemingow na you tubie ,,Ciemna strona ksiezyca..Tam sa wywiady z administracja Nixona Kessingerem ,rodzina Kubricka.Ladowanie bylo nagrywane przez Kubricka a tych co nagrywali CIA scigalo az do Wietnamu .
  • ~bambo
    2014-07-22 05:34
    zadne odkrycie od POczatku bylo wiadomo ze to czeski film
  • ~lama
    2014-07-22 05:37
    Prawdziwe staje się powiedzenie:
    'Kłamią jak Amerykanie"...
  • ~S.O.
    2014-07-22 09:46
    Co to za kabel na zdjęciu (przy śladach butów odbitych na księżycowym gruncie - pewnie na ziemi) ?
  • ~PiS be with you
    2014-07-22 07:07
    Bracia Kaczynscy byli wczesniej na Ksiezycu od Amerykanow.
    Dwa zlodziejskie blizniaki ukradli Ksiezyc i za kare jeden z nich zostal prezydentem a drugi premierem !
    Jarus jest takze gejem.