• Polski samochód elektryczny 500e
  41
  125
  Pomysł budowy auta zasilanego prądem nie jest zły. Ale jest skrajnie źle przygotowany: tak pod względem merytorycznym, czasowym, jak i finansowym. Idźmy jednak po kolei...
 • Donald Tusk
  10
  2
  Mamy niezbite dowody, że Saddam Husajn ma związki z terrorystami z Al-Kaidy – mówił we wrześniu 2002 r. sekretarz obrony USA Donald Rumsfeld. – Spotkania odbywają się od lat. Niewykluczone, że terroryści zostali przeszkoleni w zakresie broni chemicznej i biologicznej – dodawał.
 • Marek Migalski
  5
  7
  Dr Marek Migalski ocenił zachowanie rządu związane z wyborem Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Zdaniem politologa "zarówno pani premier Szydło, jak i Witold Waszczykowski oraz Jarosław Kaczyński wielokrotnie obrazili osobiście liderów europejskich i ich narody".
 • Barbara Kasprzycka
  5
  2
  Luis Moreno-Ocampo ma mnóstwo zalet, z których największą jest ta, że nie jest Polakiem. Nie-Polak, nie-Rosjanin, znakomity prawnik, autorytet na skalę światową. Zaangażowanie go to sygnał, że polski rząd próbuje w sporze smoleńskim wejść na wyższy poziom. Kontrakt z Ocampo daje nadzieję na odrobinę bezstronności, rzetelności i chłodu, wpuszczoną do rozgrzanych głów zarówno wyznawców, jak i niewierzących w religię smoleńską.
 • pieniądze, podatki, kalkulator
  13
  4
  Kolejne posunięcia wzmacniające instytucje państwowe kosztem obywatela czy samorządów, a zarazem konstytuujące te instytucje jako partyjne stanowią doskonały przepis na rewanż. Kiedy opozycja wygra, tak "odzyskane państwo" będzie mogło represjonować nie tylko dyrektorów szkół, członków zarządów spółek, redaktorów, dyrektorów szpitali, sędziów i samorządowców, lecz także przedsiębiorców.
 • O. Jan Malicki, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych
  11
  16
  Powszechne rozumienie jest błędne. Post zdecydowanie nie jest kwestią diety. (...) Zastąpienie mięsa wykwintnym, drogim sushi nie jest autentycznym aktem ani wstrzemięźliwości, ani postu - tłumaczy w rozmowie z Robertem Mazurkiem o. Jan Malicki, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.
 • Górnik w kopalni
  8
  111
  Senat przegłosował w czwartek poprawki do ustawy górniczej wprowadzające urlopy górnicze dla etatowych związkowców z zamykanych kopalń. O tę cenną nagrodę (wartą ok. 20 mln zł) za spokój społeczny w sektorze węglowym pokłóciły się już nawet związki zawodowe.
 • Antoni Macierewicz
  82
  471
  Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. W uproszczeniu: był jednym z najważniejszych komandosów w Polsce. Cenili go nasi sojusznicy, czego dowodem mogą być liczne odznaczenia, jakie mu przyznali. Generał Gut zachował się elegancko, powiedział, że rezygnuje z przyczyn osobistych, i zapewne w najbliższych tygodniach nie będzie dzielił się swoimi przemyśleniami z mediami.
 • Młoda Polska
  15
  140
  Kiedy do domu wpadali policjanci, to pierwsze, co robiłam, to chwytałam notes ojca z kontaktami i wsadzałam sobie w majtki. Który pies będzie zaglądał małej dziewczynce w majtki? Potem brałam młodszą siostrę pod pachę i kładłyśmy się szybko twarzami do podłogi.
 • Notowania na giełdzie
  1
  1
  Nikt nie ma wątpliwości, że amerykańska, japońska czy chińskie giełdy są z jakichś względów potrzebne tamtejszym gospodarkom. Brytyjczycy martwią się zaś, że brexit może zaszkodzić londyńskiemu City, które jest dla nich źródłem pieniędzy i wpływów. Pytanie, czy my potrzebujemy giełdy, byłoby więc chyba źle postawione. Chodzi raczej o to, jakiej i do czego. 
 • food truck

  Polacy pokochali żarcie z ciężarówki. Tomasz Jakubiak: W "food truckach" jest kulinarna magia

 • Maja Ostaszewska

  Maja Ostaszewska apeluje do fanów: Pokażmy, że czujemy się częścią Unii Europejskiej

 • Marcin Prokop i Dorota Wellman w "Dzień Dobry TVN"

  Prokop i Wellman o kulisach "Dzień dobry TVN": Zdarzyło się, że gość przyjechał, choć nie był zaproszony

Zobacz więcej