• Jarosław Modzelewski; fot. Darek Golik
  32
  11
  Jeśli o. Tadeusz Rydzyk buduje to swoje zagłębie, z tym straszliwym pomnikiem ofiar rzezi wołyńskiej, to co to jest, jak nie grzech śmiertelny? To obraza boska. Tak się niszczy w ludziach poczucie piękna i to czymś podpiętym pod sferę sacrum. Tak się kojarzy diabła z Bogiem! - mówi Robertowi Mazurkowi Jarosław Modzelewski.
 • Mateusz Morawiecki
  9
  2
  Jedna z wersji opisujących początek sporu Polska – Izrael mówi o tym, że Mateusz Morawiecki – gdy tylko dowiedział się o planowanej zmianie przemówienia ambasador Anny Azari w Auschwitz – poprosił o informacje na temat problematycznej dla Żydów ustawy. Szef rządu został natychmiast zbriefowany. Ale – jak pisaliśmy wczoraj w DGP – na temat regulacji dotyczących reprywatyzacji, a nie IPN.
 • Georgette Mosbacher
  43
  39
  Doniesienia, że nową ambasador USA w Polsce ma zostać bizneswoman i autorka poradników motywacyjnych Georgette Mosbacher, jedna z osób zarządzających komitetem finansowym Partii Republikańskiej, wywołały komentarze, że oto nadszedł ostateczny dowód, iż Waszyngton przestał traktować nas poważnie. Tyle że to nieprawda.
 • Szczepionki
  1
  Media, w tym „DGP”, były i są naszymi sojusznikami w obnażaniu fałszywych informacji kolportowanych przez ruchy antyszczepionkowe. Media zadają pytania, drążą, a czasem krytykują, a rolą administracji jest rozwiewać te wątpliwości, wyjaśniać, a tam gdzie krytyka jest słuszna, wyciągać wnioski - mówi główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".
 • Żydzi
  5
  9
  Urodzony w Warszawie Konstanty Rokicki i pochodzący z Sanoka polski Żyd Juliusz Kühl w latach 40. mogliby być uosobieniem gombrowiczowskiej synczyzny. Nie ma w nich patosu. Życiorysy wolne są od lukru, a doświadczenia zawodowe nie noszą śladu paździerza, którym pachniała przedwojenna Polska.
 • Micheil Saakaszwili
  16
  32
  To zemsta Kijowa za ustawę o IPN - żartują moi ukraińscy znajomi na temat odesłania Micheila Saakaszwilego do Polski. I zastanawiają się, w którym polskim regionie były prezydent Gruzji i dawny gubernator Odessy zostanie wojewodą.
 • Iwona Śledzińska-Katarasińska
  35
  1
  Całe nieszczęście zaczęło się już wówczas, gdy tą tematyką zajął się wiceminister Patryk Jaki. To młody i bardzo zdolny polityk, lecz zdecydowanie w typie rewolucjonisty. Gdyby urodził się wcześniej, to stałby na czele rewolucji październikowej albo jeszcze wcześniej - francuskiej - mówi w rozmowie z dziennik.pl posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.
 • Michał Potocki
  2
  5
  Gdyby historia potoczyła się inaczej i 9 proc. obywateli Polski wciąż stanowili nasi żydowscy rodacy, Prawo i Sprawiedliwość spokojnie mogłoby utworzyć koalicję z Likudem Binjamina Netanjahu. I choć na tę odrobinę prowokacyjną tezę z równym oburzeniem odpowiedzieliby zarówno pisowcy, jak i „likudniki”, ugrupowania te – i w ogóle sceny polityczne w obu państwach – łączy dużo więcej, niż zwykliśmy sądzić. I być może właśnie dlatego konflikt o ustawę o IPN wybuchł z taką siłą.
 • Sławomir Cenckiewicz
  17
  126
  Sławomir Cenckiewicz dosadnie skrytykował nowelę ustawy o IPN. "Kto to pisał???" - zastanawia się na Facebooku historyk, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego i członek Kolegium IPN.
 • Krzysztof Berbeka
  10
  1 tys.
  Ojciec miał sporo kryzysowych sytuacji, z których zawsze wychodził obronną ręką. Czuliśmy, że nie zostaniemy sami. Znaliśmy przecież rodziny, dzieci, których ojcowie zostali w górach. Widziałem, ile cierpienia się z tym wiąże, ilu ludzi góry zabrały i jak ciężko jest być dzieckiem himalaisty - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Berbeka, syn Macieja Berbeki, himalaisty, który w 2013 roku zginął w czasie zejścia z Broad Peak.
 • Beata Tyszkiewicz

  Beata Tyszkiewicz nie chce "łaski" od Polsatu. "Mam 1300 zł emerytury, ale dam sobie radę"

 • Depilacja wąsika

  Raz na zawsze! Sposoby na to, by skutecznie pozbyć się wąsika

 • Edyta Folwarska

  Prezenterka Polo.tv i dziennikarka "SE" nago przed obiektywem. Edyta Folwarska rozebrała się dla "Playboya"

Zobacz więcej