• Procesja Bożego Ciała w Warszawie
  38
  38
  O. Paweł Gużyński mówi, że nie dziwi go fakt, że ludzie nie słuchają biskupów i Kościoła, m.in. ws. uchodźców. - Te głosy nie są słuchane z życzliwością. Głównym pasterzem został teraz prezes rządzącej partii - mówił w "Radiu TOK FM" dominikanin.
 • Jan Wróbel
  6
  1
  Zobaczyłem wystawę w Zamku Ujazdowskim, tę o „Późnej polskości”. Jak to bywa, kiedy zgromadzi się prace współczesnych polskich twórców, przeważa moralnie wzmożona naiwna publicystyka pod postacią niewyszukanych prezentacji plastycznych. Jak kto lubi, niech lubi. Prac wykraczających ponad ten poziom jest kilka. Skoro mowa o polskiej sztuce współczesnej, to chyba i tak mamy dobry wynik.
 • Łukasz Mężyk_Fot. Darek Golik
  14
  83
  W PJN szybko zaczął się koszmar. Elżbieta Jakubiak oskarżała mnie, że gram z Michałem Kamińskim, Paweł Poncyliusz – że z Jakubiak, a Bielan wszystkich uznał za agentów i uciekł. Jedyną osobą, która nie miała do nikogo pretensji, była Joasia Kluzik-Rostkowska, która na końcu poprosiła mnie o pomoc w przygotowaniu przemówienia na kongres Platformy - mówi Łukasz Mężyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Jerzy Owsiak, fot. Maksymilian Rigamonti
  34
  121
  Na festiwal przyjeżdżają ci, którzy się tam czują dobrze. Ludzie nie wybierają miejsc, w których mają poczucie zagrożenia. A od pilnowania ich bezpieczeństwa, od strzeżenia obywateli przed terrorem jest państwo - mówi Jerzy Owsiak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Uchodźcy
  12
  118
  "Jarosław Kaczyński jest zbyt mądrym politykiem, by nie wiedzieć, że łatwo dałoby się zejść z kursu kolizyjnego z Komisją Europejską w sprawie uchodźców" - analizuje w "Rzeczpospolitej" Marek Migalski.
 • Małgorzata Sadurska, od wczoraj wiceprezes PZU
  4
  20
  Już w pół roku po przejęciu władzy PiS wymienił praktycznie 90 proc. kierownictwa spółek Skarbu Państwa. SLD czy PO podczas swoich rządów w tym czasie zdążyły to zrobić z niewiele ponad połową menedżerów.
 • Członkowie podkomisji do ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej
  10
  5
  Trudno oprzeć się wrażeniu, że podkomisja smoleńska nie chce, by opinia publiczna poznała analizę naukowców WAT. Przecież dokument można pokazać na stronie podkomisji. Naturalne wydaje się więc pytanie, jak ma się ta naukowa, zlecona przez podkomisję analiza, do wybuchów i innych bomb termobarycznych?
 • Tomasz Terlikowski
  8
  3
  Tomasz Terlikowski staje częściowo w obronie księdza Kazimierza Sowy. Choć mówi, że kapłan nie powinien bratać się z politykami różnych partii, to jednak nie widzi podstaw do nałożenia kar kościelnych za to, co mówił ksiądz podczas nagranych rozmów - jego zdaniem, nie naruszył on doktryny Kościoła.
 • Siedzia Sądu Najwyższego
  29
  148
  Jeżeli Trybuna Konstytucyjny faktycznie uzna, że kierowanie pytań prawnych do Sądu Najwyższego (a rykoszetem dostanie też NSA) jest niezgodne z konstytucją, zdemoluje utrwalony mechanizm porządkowania prawa i ujednolicania jego stosowania.
 • Temida
  22
  77
  Prawo stało się narzędziem demobilizacji życia publicznego, jego kolonizacji przez prawników. Używano argumentów prawnych, aby obywateli ubezwłasnowolnić, a w efekcie wykluczyć ze spraw publicznych. Dziś ten gorset pękł.
 • Ustka

  10 najpiękniejszych plaż w Polsce. Zobacz, gdzie jechać nad morze

 • TVP

  TVP inwestuje w programy katolickie. Oto pięć nowych pomysłów

 • Karolina Nowakowska

  To naprawdę ta sama osoba?! 35-letnia Karolina Nowakowska nie ustaje w "upiększaniu" twarzy. FOTO

Zobacz więcej