• Karolina Baca-Pogorzelska
  4
  W ostatnich miesiącach decyzja o  tym, czy będziemy mieć elektrownię atomową, zależała od tego, jaki mamy dzień tygodnia albo dla kogo akurat wypowiadają się przedstawiciele Ministerstwa Energii.
 • Aleksander Ładoś
  1
  Historia polskiego dyplomaty Aleksandra Ładosia, który uratował kilkuset Żydów z Holocaustu jest niesamowita - oceniła we wtorek posłanka PiS Joanna Lichocka. Wyraziła nadzieję, że jego historia przebije się do prasy międzynarodowej.
 • Protesty przed Sejmem
  40
  80
  Protesty w obronie sądów to wstęp. Na miejscu polityków PiS już dziś zastanawiałbym się, jak spiłować kanty innym kontrowersyjnym ustawom zapowiadanym na jesień. Choćby tej o dekoncentracji w mediach. Hashtag #wolnośćsłowa jeszcze dobitniej bije po oczach niż #3razyweto.
 • Protesty przed Sądem Najwyższym
  37
  48
  Wasz dyktator jest taki sam, czyż nie? Wszechmogący. Myśli sto lat do przodu, nigdy nie przegrywa, a jeśli już, to dlatego że sobie tak założył, ot, zrobić przystanek w drodze do wiktorii. Zarzucacie pisowcom polityczny obłęd i paranoję, a sami myślicie tak samo: wariant kremlowski.
 • Adrian Zandberg
  80
  2 tys.
  Adrian Zandberg z partii Razem krytykuje marsz środowisk narodowych w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • Karolina Lewestam
  1
  Jeśli masz, drogi czytelniku, jakiegoś wroga, to znam niezawodny sposób na to, jak go wyeliminować : musisz się dowiedzieć, jaki serial namiętnie oglądamy ja z moim synem, i przekazać tę informację owemu wrogowi, a wtedy my – ja i mój syn – będziemy musieli go zabić.
 • Range Rover Sport V8 Supercharged
  4
  2
  SUV-y to najbardziej niedorzeczne samochody, jakie kiedykolwiek wymyślono. Nie potrafię zrozumieć, po co ktoś kupuje auto, które ma gabaryty sporej willi, ale wnętrze przeciętnego kombi lub wręcz auta kompaktowego. Komu przydaje się podwyższony prześwit w mieście? Albo napęd na cztery koła, skoro jedynym trudnym terenem, jaki pokonuje, jest krawężnik przed domem? To tak, jakby do koszenia trawy w ogródku kupić kombajn. To po prostu bez sensu.
 • Jarosław Kaczyński
  18
  34
  Jak słusznie napisał kilka miesięcy temu... No, nie, felieton źle zaczęty. Powinno być tak: brednie, skandal, kocie kłaki, Putin i hitlerki... Ale niech tam, brnę więc dalej: słusznie napisał Bartek Radziejewski, że Jarosław Kaczyński reformuje polskie państwo, tyle że nie to współczesne, ale to z połowy lat 90. XX w.
 • Piotr Zaremba, fot. Darek Golik
  16
  29
  "Obóz rządowy wybrał teraz inną strategię i rocznicę 4 czerwca 1989 r. stara się przemilczeć, zmarginalizować. I to jest już w ogóle śmieszne, nie tylko ze względu na biografie liderów PiS, ale też na to, co się stało 4 czerwca" - mówi Piotr Zaremba w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Jan Rulewski, fot. Maksymilian Rigamonti
  53
  211
  Piłka jest po stronie Wałęsy i jeśli jest uczciwy, to powinien poddać się testom na uczciwość -mówi Jan Rulewski, były opozycjonista i senator PO w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.