• Krzyczący mężczyzna z biało-czerwoną flagą na twarzy
  99
  402
  Nie weryfikujemy wiedzy, nie chcemy konfrontować opinii z faktami. Stąd tyle u nas górnolotnych monologów zamiast dialogu, nierealnych wizji zamiast przetestowanych projektów działań - mówi z rozmowie z DGP Andrzej Zybała, profesor Szkoły Głównej Handlowej.
 • Jarosław Kaczyński w otoczeniu ochroniarzy
  42
  1
  Zawsze około 12 maja – w rocznicę przewrotu majowego marszałka Piłsudskiego z 1926 r. – ożywiają się zwolennicy "silnej ręki". Historia ma, podobno, uzasadniać pogląd, że brak silnej władzy z zasady szkodzi. Czyżby?
 • Krzysztof Czabański
  15
  21
  Jeśli empatia wobec zwierząt jest ideologią, to tak, jestem ideologiem. I niech mi pan nie wmawia, że chcę zakazać uboju. Ja po prostu zastanawiam się, czy takie postulaty nie pojawią się za kilkanaście lat – w wywiadzie dla Roberta Mazurka mówi Krzysztof Czabański dziennikarz, publicysta, od 2016 r. przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
 • Joanna Scheuring-Wielgus Fot. Maksymilian Rigamonti
  36
  61
  O Nowoczesnej nie myślę jako o ugrupowaniu kobiet. Myślę o ludziach, o tym, co się z nimi dzieje, kiedy dostają władzę. Wiem, że osoby, które teraz rządzą partią, nie mają do tego kompetencji – w wywiadzie dla Magdaleny Rigamonti mówi Joanna Scheuring-Wielgus, menedżerka kultury, posłanka, która 9 maja odeszła z Nowoczesnej.
 • Paweł Kukiz
  46
  616
  Morawiecki stosuje zasadę Tuska, zgodnie z którą kiedy rząd nie ma pieniędzy, to zamiast szukać oszczędności u siebie podnosi podatki - mówi w "Do Rzeczy" Paweł Kukiz, lider Kukiz'15. I dodaje: Przerażające jest to, że premier Morawiecki dziarskim krokiem zmierza w stronę podobnej polityki fiskalnej.
 • Jarosław Kaczyński
  170
  3 tys.
  Zdaniem prof. Marcina Króla, filozofa i historyka idei, Jarosław Kaczyński nie ma "ani ludzi, ani wizji".
 • Krzysztof Piasecki
  26
  85
  Jackowi Kurskiemu chodzi o to, żeby również satyrą kopać leżącego, czyli opozycję, a kiedy mu to powiedziałem, z wrodzoną sobie delikatnością oświadczył: Jagiełło nie dorżnął Krzyżaków po bitwie pod Grunwaldem i potem miał problemy... Zatkało mnie - powiedział w rozmowie z Magdaleną Rigamonti satyryk Krzysztof Piasecki.
 • Majówka na plaży w Międzyzdrojach
  16
  4
  Ekstremiści z prawa i z lewa promują się wzajemnie, a media się nimi żywią. Tkwiąc przy tym w przekonaniu, że eksponując radykałów, można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Media prawicowe lansują lewicowców dotkniętych ołowicą mózgu, wierząc, iż tak zdyskredytują opozycję. Media opozycyjne dokładnie to samo czynią z nabuzowanymi hormonami agresji prawicowcami, by kompromitować PiS.
 • Głosowanie
  22
  17
  Po tym, jak Jarosław Gowin przypomniał pomysł głosowania rodzinnego, tego, by rodzice w wyborach oddawali głos również za własne dzieci, pojawiły się drwiny i głosy oburzenia. A jeśli wam powiemy, że sami będziecie o taką możliwość prosili? Nie teraz, ale za kilka czy kilkanaście lat. Niemożliwe? Prosimy o trochę cierpliwości. Na początku musimy nabrać dystansu.
 • Anna Godzwon
  8
  1 tys.
  Tłumaczyłam sobie, że piję za swoje, więc co komu do tego. Do tego zasłużyłam, bo przecież ciężko pracuję, od rana do nocy, nie mam czasu na kino, teatr, bo zawsze coś wypada, a to koalicja się sypie, a to premier zwołuje konferencję. Chociaż mam tyle z tego życia, że się napiję czegoś dobrego - mówi Anna Godzwon w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Ustka

  10 najpiękniejszych plaż w Polsce. Zobacz, gdzie jechać nad morze

 • Penelope Cruz

  Tego nie można kupić! Zachwycająca Penelope Cruz w "wydaniu na co dzień". FOTO

 • Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"

  Widzieliśmy "Zimną wojnę"! Tak polskiego i tak uniwersalnego zarazem filmu w naszym kinie dawno nie było [RECENZJA]

Zobacz więcej