• Marine Le Pen
  25
  12
  W kampanii ważnym motywem jest protekcjonizm gospodarczy. Szefowa FN korzysta na tym, że mówi mu stanowcze „tak” - mówi Jérôme Fourquet, dyrektor departamentu opinii i strategii przedsiębiorstw w Instytucie Badań Opinii Publicznej (IFOP)
 • Wacław Berczyński w Sejmie
  43
  125
  "Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale”. Te słowa z piątkowego wywiadu przewodniczącego podkomisji smoleńskiej dr. Wacława Berczyńskiego z Magdaleną Rigamonti na łamach DGP wywołały prawdziwą burzę. Zdumiona była opozycja, zareagowała też rzecznik resortu obrony narodowej. W oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, że „wypowiedź dr. Wacława Berczyńskiego nie ma żadnego związku z prowadzonymi i zakończonymi negocjacjami umowy offsetowej ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal”.
 • Ludzie i ruchome schody w centrum handlowym
  27
  4
  Sprawa zakazu handlu w niedzielę ma ciekawe tło socjologiczne i filozoficzne. Skupia się w niej jak w soczewce wiele ważnych cech naszej sytuacji społecznej.
 • Banknoty 100 złotych
  124
  2 tys.
  Myślę, że tego typu programy nie są dobre. Po pierwsze, opierają się, jak każda redystrybucja, na zwykłej kradzieży. Po drugie, dają sygnał społeczeństwu, że nie trzeba brać odpowiedzialności za swoje życie, że pieniądze nie muszą być wynikiem pracy i wysiłku, że spadają z nieba. To bardzo szkodliwa lekcja. To mnie właśnie smuci w polityce państwa opiekuńczego, że opiera się na bardzo pesymistycznej wizji człowieka. Jest on w niej za słaby, za głupi, żeby samemu radzić sobie w życiu - mówi w rozmowie z DGP amerykański filozof, Andrew Bernstein.
 • Trumny z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej
  23
  20
  Otwarcie trumien z ciałami ofiar nastąpiło o siedem lat za późno, ktoś tego zaniedbał - powiedział w piątek ks. Henryk Zieliński, pytany w TVP o doniesienia portalu wPolityce.pl o znalezieniu w jednej z trumien ofiar katastrofy smoleńskiej szczątków kilku osób.
 • #MłodaPolska
  11
  40
  Przyszła ze smyczą i zaczęła mnie napie...ć. Krzyczała: "Ile dzisiaj zarobiłaś, dziwko?". Wyjęłam ze stanika 250 złotych i jej pokazałam. Wytrzeszczyła oczy i momentalnie się uspokoiła. Powiedziała: "Daj, dziecko, będzie na satelitę".
 • Wacław Berczyński
  143
  3 tys.
  Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie. Pamiętam, jak przeczytałem o tych caracalach, o tym, że polski rząd zamierza je kupić, to mi włosy stanęły dęba - mówi Magdalenie Rigamonti.
 • Prof. Zbigniew Lewicki
  13
  1
  Ludzi z Nowego Jorku, Arizony czy Teksasu różni wszystko: styl życia, mentalność, zwyczaje, wyznawane wartości. Poszukiwano więc wspólnego mianownika, czegoś, co trafi do nich wszystkich. I to jest kultura popularna - mówi w rozmowie z "Magazynem" DGP amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki.
 • wiceminister Patryk Jaki
  35
  4
  Problemem są elity sędziowskie, które wyznaczają standardy, a nie zwykli sędziowie z rejonów, którzy niosą na sobie ciężar rozpatrywania 90 proc. spraw. Jeżeli na 10 tys. sędziów ponad 4 tys. zajmuje się „reprezentowaniem” sądownictwa, pełni jakieś funkcje - to jest pewien problem systemowy, nie sądzi pani? - mówi w rozmowie z "Magazynem" DGP wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. 
 • euro
  5
  2
  Autor rozpatruje je jedynie w kontekście możliwości szybszego dogonienia Niemiec. A przecież jest ono jeszcze ważniejsze w kontekście członkostwa w strefie euro. Pozostając poza nią, tym bardziej będziemy potrzebować wolnej od błędów polityki, aby zmniejszyć ryzyko kryzysu walutowego czy finansowego lub zneutralizować ich skutki w sytuacji, gdy nasz dostęp do unijnych narzędzi stabilizacji makroekonomicznej i finansowej będzie stopniowo ograniczany.
 • Edyta Górniak

  Edyta Górniak pozbawi byłego męża praw rodzicielskich. Dariusz K. nie będzie miał wpływu na wychowanie syna

 • Pupa i piękne miejsca

  Pokaż pupę w pięknych miejscach! Nowy trend na Instagramie [ZDJĘCIA]

 • Cezary Pazura

  Pazura tłumaczy się ze współpracy z firmą naciągającą ludzi na garnki: Pojęcia nie miałem, o co tam chodzi

Zobacz więcej