• 20-dolarówka z Andrew Jacksonem
  2
  Pięciu zuchwalców (w tym kobieta) postanowiło sprawdzić, ile wynosi stopa zwrotu ze... wszystkiego.
 • Politycy PiS w Sejmie
  78
  63
  Nieumiejętność dokonywania analizy własnych posunięć - zanim przyniosą nieodwracalne negatywne skutki - uśmierci też PiS . Gdyby dokonał chłodnej analizy arabskiej klapy, nie smakowałby teraz klęski izraelskiej i amerykańskiej - pisze w Magazynie DGP Jan Wróbel.
 • Niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz w Oświęcimiu
  23
  3
  Napisałem w tekście dla DGP, że izraelska opinia publiczna, w tym Instytut Jad Waszem, swe coraz cięższe zarzuty wobec Polaków opiera na opiniach polskich badaczy skupionych w Centrum Badań nad Zagładą Żydów. To oburzyło „Tygodnik Powszechny”, który potraktował to jak „donos”. W mojej obronie stanął na łamach DGP Jan Wróbel. Jego z kolei skarcił w ostatnim Magazynie Michał Okoński z „TP”.
 • Donald Tump i Andrzej Duda
  66
  45
  Po raz drugi w najnowszej historii mamy poważny problem z najważniejszym sojusznikiem. Pierwszy kryzys sprowokowali Amerykanie, którzy w ramach wojny służb dali do prasy przeciek o tajnych więzieniach CIA w Polsce. Za drugi odpowiedzialna jest Warszawa. Dziś sytuacja międzynarodowa jest jednak o wiele mniej korzystna dla Polski, a straty spowodowane kryzysem mogą być znacznie większe
 • Andrzej Urbańczyk. Fot. Maksymilian Rigamonti
  18
  58
  Byłem 11-letnim chłopcem, kiedy Elżunia trafiła do naszego domu. To rodzice podjęli decyzję, by adoptować dziecko - wspomina w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Andrzej Urbańczyk. Jego rodzice byli przekonani, że przyjmują polską dziewczynkę. "Zorientowaliśmy się, że jest inaczej, kiedy na głowie Elżuni pojawił się ciemny paseczek - zaczęły odrastać tlenione włoski".
 • Witold Bańka. Fot. Dariusz Golik
  36
  50
  Biegałem z nimi. Czasem nawet wygrywałem - mówi Robertowi Mazurkowi o naszych złotych medalistach ze sztafety minister sportu, Robert Bańka. Szef resortu opowiada też,jak wyglądały zgrupowania za jego czasów, co działo się po wielkich imprezach sportowych. Nie zabrakło też nawiązania do obecnej sytuacji polskiego sportu oraz polityki.
 • Siedziba PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie
  61
  53
  Ludzie, którzy pełnią oficjalne funkcje, narzekają, że nieformalny szef wszystkich szefów, Jarosław Kaczyński, ogranicza im pole manewru. Partnerzy zagraniczni zorientowali się, że ostateczne decyzje nie zapadają tam, gdzie można by się tego spodziewać. Rodzi się swoista sowietologia.
 • Polska, Izrael i IPN
  22
  20
  Dla amerykańskiego prawnika nowe przepisy ustawy o IPN są konstytucyjnym horrendum. Ograniczenie wolności słowa nigdy nie może być bowiem dyktowane w USA treścią kontrowersyjnej wypowiedzi, lecz musi zostać wskazane w neutralny sposób, taki np. jak prawdopodobieństwo wywołania niepokojów publicznych.
 • Matteo Salvini
  15
  Salviniemu na pewno politycznie jest ideologicznie dość blisko do PiS czy Fideszu. Jednak nie zapominajmy, że podstawowym problemem dzisiejszych Włoch jest imigracja. Pod tym kątem, niezależnie od tego kto będzie rządził, społeczeństwo będzie wymagać, aby nowy rząd wymusił na pozostałych państwach Unii przyjmowanie uchodźców albo współfinansowanie ich pobytu na terenie Włoch. Dlatego uważam, że Rzym wcale nie zbliży się do państw Grupy Wyszehradzkiej. Powiem więcej – możliwe, że czeka nas ostry spór - mówi w rozmowie z dziennik.pl doktor Ivan Dimitrijević, włoski filozof bałkańskiego pochodzenia, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Bronisław Wildstein
  11
  Złożenie pozwu przez Redutę Dobrego Imienia przeciwko argentyńskiemu dziennikowi internetowemu Pagina12, było błędem - ocenił w środę członek zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem, Bronisław Wildstein.
 • Brigitte Macron i księżna Maria Teresa oraz Emmanel Macron i wielki książę Henryk

  Opłaca się być szczupłą... Brigitte Macron wyglądałą lepiej, niż młodsza od niej księżna. FOTO

 • Ilona Łepkowska

  Łepkowska kończy pracę przy "Koronie królów": Od początku obiecywałam tylko pomóc

 • Syn premiera Jaroszewicza

  Pierwszy playboy PRL Andrzej Jaroszewicz. Miał pięć żon...

Zobacz więcej