• Piotr Dunin-Wąsowicz, fot. Darek Golik
  173
  Ludzie wolą czytać nie Nahacza, a Twardocha, Żulczyka czy Miłoszewskiego, czyli ludzi sukcesu. Oni ładnie się ubierają, są eleganccy, mają pieniądze - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Paweł Dunin-Wąsowicz – pisarz, publicysta i krytyk literacki. Redaktor naczelny miesięcznika „Lampa”, założyciel wydawnictwa Lampa i Iskra Boża.
 • Henryk Wujec, fot. Maksymilian Rigamonti
  34
  108
  Ja byłem można powiedzieć, że kuroniowy. Do tej pory uważam, i to nie jest zbyt popularne, że Kuroń jest naszym Piłsudskim, to znaczy bez Kuronia by tej całej wolności nie było. Natomiast Bronek Komorowski był macierewiczowy, był blisko związany z Antkiem Macierewiczem - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, Henryk Wujec, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego w latach 2010–2015, poseł, działacz opozycji.
 • Michał Kamiński
  26
  25
  Zupełnie nie rozumiem motywów rządzących. Chyba że na zapleczu rządu istnieje jakaś wielka afera, o której jeszcze nie wiemy. Może właśnie jakiś ukryty skandal zmusił Jarosława Kaczyńskiego do tego manewru. Niemniej, to jedynie moja spekulacja - mówi o rekonstrukcji rządu Michał Kamiński z koła poselskiego Unii Europejskich Demokratów.
 • Poseł PiS Marcin Horała
  9
  3
  - Wyjście PKW z obrad pod pretekstem rzekomego obrażania jest śmieszne. Gdybyśmy jako posłowie PiS mieli się tak obrażać na nieprzychylne komentarze to wyszlibyśmy z komisji jakieś trzydzieści razy - mówi nam m.in. Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.
 • Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
  8
  143
  W ciągu dwóch lat rząd Prawa i Sprawiedliwości wyznaczył nowe kierunki działania i jako pierwszy w historii III RP przystąpił do realizacji obietnic wyborczych. To dwa udane lata - ocenił rządy PiS politolog prof. Kazimierz Kik.
 • Beata Szydło
  2
  Współpracownicy Mateusza Morawieckiego są gotowi do przeprowadzki w Aleje Ujazdowskie. Ale nie można wykluczyć, że ta kandydatura napotka opór. Jeśli będzie on poważny i prezes będzie musiał ustąpić, to Jarosław Kaczyński będzie miał dwa rozwiązania. Pierwsze - zostawić obecną premier, co w praktyce oznacza przyznanie się do porażki własnej koncepcji. Drugie - przejąć samemu stery rządu.
 • Piotr Pytel
  25
  12
  Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generał brygady – został aresztowany. Taką informacją żyła wczoraj Polska. W trakcie zatrzymania Piotr Pytel rozmawiał z dziennikarzami TVN24. Spektakl wyśmienity. Ale jak w każdym teatrze, warto wiedzieć, kto jest reżyserem. I co kryje się za kulisami.
 • Micheil Saakaszwili
  8
  60
  Marsz Saakaszwilego po władzę ma silny wątek polski. Kluczowymi postaciami w nim są, niezależnie od siebie, dwie osoby – Leszek Balcerowicz i Jacek Saryusz-Wolski.
 • Zbigniew Parafianowicz
  77
  53
  Odpowiedzialny za wstrzymanie prac ekshumacyjnych w Kostiuchnówce ukraiński urzędnik Swiatosław Szeremeta został wpisany przez Polskę do bazy danych SIS i tym samym objęty zakazem wjazdu na teren całej strefy Schengen. 18 listopada cofnięto go z punktu granicznego w Medyce, uznając za osobę niepożądaną. Władze konsularne Niemiec podważyły jednak decyzję Warszawy. Wczoraj Szeremeta, z wbitą w paszporcie wizą RFN, wylądował w Berlinie i tym samym bez problemu przekroczył granicę Unii Europejskiej.
 • Euro i polska flaga
  8
  4
  Słowa uznania należą się „DGP” za próbę wywołania nowej fazy dyskusji na temat potencjalnych korzyści i kosztów przystąpienia Polski do strefy euro. Trudno o lepszy moment, aby taką dyskusję reanimować, niż nawrócenie się na euro prof. Marka Belki, jednej z najważniejszych postaci polityki gospodarczej Polski okresu transformacji. Wykonał on pierwszy, psychologicznie trudny krok – zmienił zdanie w bardzo ważnej kwestii, co z pewnością trzeba docenić
 • Kartki świąteczne

  Życzenia świąteczne. Propozycje tekstów na Boże Narodzenie

 • Emmanuel i Brigitte Macronowie oraz Michael Bloomberg

  "Zakryta jest naprawdę sexy..." Internauci komentują ostatnią stylizację Brigitte Macron. FOTO

 • Anella

  "Żywa Barbie" oskarża Marcina Prokopa o znieważenie symbolu narodowego

Zobacz więcej