• Jarosław Kaczyński
  25
  1
  Współpraca Prawa i Sprawiedliwości z europejskimi radykałami rozbiłaby się o kształt Unii i wizję jednolitego rynku. Wspólnota interesów polskich konserwatystów i zachodnich populistów to mit.
 • Górnik
  51
  1 tys.
  Poparcie w wyborach kosztuje. Rząd już to wie. Za spokój w górnictwie zapłaci przynajmniej ok. 24 mln zł. Tyle, że pieniędzmi podatnika, a nie partii.
 • Uczniowie w szkole
  12
  22
  Jeśli ktoś w piątek nie posłał dziecka do szkoły w ramach protestu przeciwko reformie edukacji, zrobił źle. Prawo i Sprawiedliwość na takiej formie protestu nie ucierpi. Ucierpią tylko uczniowie. 
 • Arkadiusz Mularczyk
  17
  60
  Można odnieść wrażenie, że od dłuższego czasu niektórzy prominentni przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości funkcjonują w oderwaniu od rzeczywistości - uważa Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS, przewodniczący komisji nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach.
 • Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna w Sejmie
  53
  226
  Co po PiS? – pyta co tydzień tygodnik „Polityka”, zastanawiają się publicyści „Gazety Wyborczej”, dyskutuje opozycja. Jaka ma być ta odzyskana Polska, jak ją uzdrowić, kogo pokarać, jak najszybciej i najskuteczniej przywrócić stan poprzedni? Podobno to jedno z ważniejszych pytań naszej polityki. Podobno.
 • Jarosław Kaczyński
  14
  45
  Obsesja PiS na punkcie byłego premiera jest paraliżująca nie tylko dla naszej polityki zagranicznej, ale przede wszystkim dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Bo uniemożliwia trwałe reformowanie Polski. Sprowadzenie polityki do wymiaru personalnego marginalizuje jej wymiar ustrojowy.
 • Mirosław Hermaszewski
  28
  90
  Pamiętam, lecimy, koledzy śpią, patrzę przez iluminator i czuję, jakby ktoś tu był, ktoś, kto to wszystko wymyślił, stworzył. Zresztą, gdyby go nie było, to i mnie by tu nie było. Niektórzy moi koledzy przed wylotem w kosmos nie tylko byli ateistami, ale i zatwardziałymi poganami. Jednak wracali stamtąd wyraźnie odmienieni - mówi Mirosław Hermaszewski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Adam Hofman
  16
  17
  Kiedy byłem w polityce to – wbrew obiegowej opinii – nie szukałem w niej forsy, ale chciałem mieć więcej władzy. I miałem ją w wymiarze prestiżowym, nie realnym, ale rozumiem, jak smakuje - mówi Adam Hofman w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Michał Olszewski
  16
  10
  Nie chodzi już zresztą o samą Warszawę. Trochę jest tak, że ten wrzód, który PiS nam pompuje, narastał od kilku miesięcy. Najpierw wycinki, potem ustrój miasta, potem dwukadencyjność, jednomandatowe okręgi itd. To wszystko otwiera oczy tysiącom samorządowców, że toczy się zamach na podstawy ustrojowe samorządów - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
 • Alaksandr Łukaszenka
  3
  3
  Białorusini znają trzy stopnie biedy. Pierwszy, gdy nie ma pieniędzy. Drugi, gdy naprawdę nie ma pieniędzy. I trzeci, gdy tak bardzo ich brakuje, że trzeba sprzedawać dolary. Mińsk osiągnął trzeci poziom - uważa Aleś Alachnowicz, białoruski ekonomista, analityk w zespole analiz ekonomicznych EY.
 • food truck

  Polacy pokochali żarcie z ciężarówki. Tomasz Jakubiak: W "food truckach" jest kulinarna magia

 • Maja Ostaszewska

  Maja Ostaszewska apeluje do fanów: Pokażmy, że czujemy się częścią Unii Europejskiej

 • Marcin Prokop i Dorota Wellman w "Dzień Dobry TVN"

  Prokop i Wellman o kulisach "Dzień dobry TVN": Zdarzyło się, że gość przyjechał, choć nie był zaproszony

Zobacz więcej