• Premier Szydło wśród ochroniarzy
  1
  11
  Po lutowym wypadku samochodowym premier Beaty Szydło przedstawiciele rządu zapowiadali, że projekt ustawy zmieniającej zasady działania Biura Ochrony Rządu będzie gotowy w ciągu miesiąca. Była to przecież kolejna wpadka borowików w stosunkowo krótkim czasie. Wcześniej doszło m.in. do wypadku samochodu, którym jechał prezydent Andrzej Duda. – Ta ustawa będzie impulsem do tego, by przebudować wewnętrzne struktury i procedury BOR; część tych zmian wprowadzi sama ustawa, część wprowadzą akty wykonawcze do niej – zapowiadał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
 • Prof. Jadwiga Staniszkis
  20
  7
  Profesor Jadwiga Staniszkis w ostrych słowach opisuje kluczowe osoby w państwie. Dostaje się zarówno Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak i Andrzejowi Dudzie.
 • Mural autorstwa Mariusza Warasa przedstawiajacy rzecznika ministerstwa obrony narodowej - Bartlomieja Misiewicza na tle napisu - Thug Life (bandyckie życie)
  25
  29
  Tak naprawdę sytuacja Bartłomieja Misiewicza nie jest godna pozazdroszczenia. Ma 27 lat, nie ma wykształcenia, jego nazwisko jest synonimem buty władzy i partyjniactwa, a doświadczenie zawodowe sprowadza się do robienia polityki. Czyli podkładania świni konkurentom i odczytywania myśli silniejszych partyjnych bonzów - w tym wypadku Antoniego Macierewicza. W normalnym świecie nikt takich umiejętności nie poważa i nie potrzebuje.
 • Lech i Jarosław Kaczyńscy w czerwcu 2009 roku
  98
  348
  Wyobraźmy sobie, że 10 kwietnia 2010 roku prezydent Lech Kaczyński szczęśliwie ląduje na lotnisku w Smoleńsku, a po uroczystościach katyńskich wraca do Warszawy, by kontynuować kampanię prezydencką. Gdzie teraz byliby obaj bracia Kaczyńscy? Jak potoczyłyby się koleje polityki pozbawionej smoleńskiego mitu? Na te pytania w rozmowie z dziennik.pl próbuje znaleźć odpowiedzi dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego i autor książki „Komunikowania śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki”.
 • Donald Trump
  12
  3
  Gdy Donald Trump wygrywał wybory prezydenckie, ciesząc się co najmniej pośrednim wsparciem Moskwy, pojawiały się głosy, że nowe otwarcie w relacjach amerykańsko-rosyjskich skończy się w momencie, gdy Kreml po raz pierwszy spróbuje Trumpa oszukać. Na naszych oczach ta teza właśnie się potwierdza.
 • Miejsce zamachu w centrum Sztokholmu
  14
  4
  Populistyczne hasła dobrze wyglądają w mediach społecznościowych, ale nie rozwiązują rzeczywistych problemów. Demonstracyjne użycie broni i zamykanie meczetów przez francuskie służby specjalne okazało się mniej skuteczne niż brytyjska metoda infiltracji radykalnych środowisk. Z perspektywy polskiej tych działań się nie widzi i zalewa się nastawioną na rynek wewnętrzny publicystyką pod hasłem: Europo , obudź się.
 • Miejsce katastrofy smoleńskiej
  49
  53
  "Słup telefoniczny na mnie pędził. Próbowałem zjechać mu z drogi, ale nie zdążyłem, i uderzył w przód mojego auta" – to podobno fragment zeznania pewnego kierowcy spisanego niegdyś przez policję w San Francisco. Wyobraźcie sobie policjanta, który sporządzał ten raport – na pewno zadrżała mu notująca dłoń. Niewykluczone, że po chwili wahania zapytał: Ale zaraz, proszę pana, jak to możliwe, żeby słup? Tak sam z siebie? Żeby... pędził? Proszę wybaczyć, naprawdę nie chcę być obcesowy, ale czy nie bardziej prawdopodobne jest, że... zwyczajnie sam pan się w niego władował?
 • Piotr Szumlewicz
  28
  183
  Piotr Szumlewicz, socjolog, filozof, doradca OPZZ: Jednym z głównych elementów rządów PiS jest pogarda dla prawa i naginanie go dla własnych interesów. Trudno w tej sytuacji się dziwić, że sądownictwo stało się przedmiotem najbardziej brutalnych ataków ze strony obecnej władzy. Nagonki na sędziów, kwestionowanie prawomocnych wyroków, dezawuowanie całego środowiska sędziowskiego z powodu przewinień kilku sędziów – oto strategia działania autorytarnej władzy. Ale atak na sądy to również klasyczne narzędzie wykorzystywane przez populistów, którzy odwołują się do tak bardzo rozpowszechnionej u nas opinii, zgodnie z którą „sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  10
  4
  Jest jeden plus z politycznego zamieszania wokół Muzeum II Wojny Światowej. To tłumy, które przybyły je zwiedzić.
 • Film z awantury na lotnisku, jaki nagrała posłanka PO Monika Wielichowska
  36
  29
  W ostatnich kilkunastu godzinach oszałamiającą karierę robi film z lotniskowego baru. Widać na nim awanturującego się wiceministra finansów Wiesława Janczyka. Ludzie oburzeni jego zachowaniem. Jak tak można krzyczeć na biednego człowieka?! Tyle że mało kto wie, iż Janczyk to nie ten wydzierający się, lecz ten, który stoi i krzyków spokojnie słucha.
 • Edyta Górniak

  Edyta Górniak pozbawi byłego męża praw rodzicielskich. Dariusz K. nie będzie miał wpływu na wychowanie syna

 • Pupa i piękne miejsca

  Pokaż pupę w pięknych miejscach! Nowy trend na Instagramie [ZDJĘCIA]

 • Cezary Pazura

  Pazura tłumaczy się ze współpracy z firmą naciągającą ludzi na garnki: Pojęcia nie miałem, o co tam chodzi

Zobacz więcej