• Donald Tusk i Andrzej Duda
  18
  Doradca prezydenta Marcin Kędryna kontra Tomasz Sakiewicz, naczelny "Gazety Polskiej". Do starcia na słowa doszło na Twitterze. O co poszło?
 • cukiernia pracownik
  5
  8
  Pierwszy raz od dawna spadła w Polsce liczba przepracowanych godzin. I to od razu rekordowo. To bardzo dobra wiadomość. Może nawet dowód, że wreszcie normalniejemy. Oczywiście to nie jest jeszcze żaden trend i za kilka miesięcy może się okazać, że mieliśmy do czynienia z nieistotnym wahnięciem. Możliwe. Na razie jednak cieszmy się tym, co mamy.
 • Ks. Adam Boniecki
  75
  94
  Po co jest Trybunał Konstytucyjny? To jest ta struktura, która zabezpiecza wolność człowieka – powiedział ks. Adam Boniecki na spotkaniu zorganizowanym przez "Tygodnik Powszechny" i Fundację Tygodnika Powszechnego.
 • Rafał Woś
  Czy pamiętacie dzień, w którym odkryliście, że św. Mikołaj nie istnieje? I że nie przez przypadek prezenty pod choinką pojawiały się w momencie, gdy myliście zęby lub pomagaliście piec pierniczki? Jeśli pamiętacie chwilę śmierci mitu o Mikołaju, łatwo zrozumiecie, jakie zamieszanie panuje teraz w głównym nurcie anglosaskiej ekonomii. Bo Olivier Blanchard zapytał w najnowszym tekście: „Czy powinniśmy zapomnieć o naturalnej stopie bezrobocia?”.
 • Łukasz Bąk
  Minął tydzień od Black Friday, a ja się jeszcze nie otrząsnąłem. Być może dlatego, że u nas to wielkie święto handlu, lipnych wyprzedaży i śmiechu wartych obniżek trwało nie – jak ma to miejsce na całym świecie – jeden dzień, tylko weekend. A nawet tydzień. Serio.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  44
  198
  Mam się unieść honorem i ustąpić? Moim obowiązkiem jest wyjaśnienie spraw reprywatyzacyjnych - mówi z rozmowie z DGP Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.
 • W Polsce wciąż ma się poczucie, że jeśli masz pracę, to lepiej szefowi nie podpadać, bo można ją łatwo stracić. A w tym przekonaniu mieści się strach, że szefowi można podpaść rozmową o podwyżce - mówi w rozmowie z DGP dr hab. Joanna Tyrowicz, ekonomistka z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i ośrodka badawczego GRAPE.
 • Jan Wróbel
  15
  12
  Jeżeli jest coś, co w lewicowym podejściu do świata zawsze mnie ujmowało, to zasada, aby bronić słabszych przed silniejszymi. W przypadku sprawy podniesionej przez autorki listu opublikowanego przez Codziennik Feministyczny słabszym jest Jakub Dymek. Projekcja wydarzeń jego byłej partnerki – która oskarżyła go o gwałt – przedstawiona została jako niewymagająca dowodzenia prawda, a pan Jakub, chociażby nie wiem, jak skutecznie zadziałał na forum prawnym i wygrał przed wszystkimi sądami, przez lata będzie nosił brzemię człowieka o splamionym honorze.
 • Agnieszka Holland
  52
  74
  Kiedy upada niezależne sądownictwo, trójpodział władzy, to zmienia się ustrój kraju, łamie się konstytucję. Prezydent, który przysięgał, że będzie strażnikiem konstytucji powinien tej obietnicy dotrzymać i zatrzymać ten proces, ale boję się, że nie zatrzyma - powiedziała w "Kropce nad i" Agnieszka Holland.
 • Katarzyna Lubnauer
  23
  127
  Dla mnie ulubiony dżem to tatar, a słodycze to śledzie - mówi Katarzyna Lubnauer, nowa przewodnicząca Nowoczesnej, matematyk i nauczyciel akademicki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Kartki świąteczne

  Życzenia świąteczne. Propozycje tekstów na Boże Narodzenie

 • Emmanuel i Brigitte Macronowie oraz Michael Bloomberg

  "Zakryta jest naprawdę sexy..." Internauci komentują ostatnią stylizację Brigitte Macron. FOTO

 • Anella

  "Żywa Barbie" oskarża Marcina Prokopa o znieważenie symbolu narodowego

Zobacz więcej