• Mateusz Morawiecki i Witold Słowik
  Witold Słowik, wiceminister rozwoju: Do 2020 r. 5 proc. wszystkich nakładów inwestycyjnych w sektorze publicznym ma być realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
 • Flaga Unii Europejskiej
  10
  3
  Aż 1 234 kilometry. 12 godzin jazdy bez przerwy z maksymalną prędkością. Tyle dzieli największe polskie centrum logistyczne w Strykowie od największego portu w Europie – Rotterdamu. Dziesiątki tysięcy tirów przewożą tam i z powrotem nie tylko polskie towary. Jeżdżą też do Marsylii, Barcelony, Kadyksu, Paryża, Frankfurtu, Pragi, Zagrzebia i Bukaresztu. Do setek europejskich miast i portów. Sektor transportowy jest jednym z naszych kluczowych eksporterów usług. Daje miejsca pracy i utrzymanie nie tylko kierowcom, lecz także serwisantom, logistykom, producentom części i sektorowi automotive. 
 • Jedno z nielicznych takich zdjęć. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński podają sobie dłonie w studiu telewizyjnym
  11
  31
  Baron, Pyckal, Ciumkała i Rachmistrz to najprawdziwsi Polacy. Jak pisze o nich Witold Gombrowicz w „Trans-Atlantyku” – usta mają wykrzywione, zaciśniętą szczękę, oko w słup, jakby śmiertelne stężenie. Należą do Związku Kawalerów Ostrogi. Lubią walczyć. Zadawać ból. Bo ktoś komuś dał w łeb. Bo do zysków nie dopuścił. Interes zepsuł. Pragną tworzyć Hufiec Przemożny Kawalerii Najstraszniejszej, która by „Uderzyła, Rozgromiła, Poraziła i Los nam inny na Naturze wymusiła”.
 • Siergiej Ławrow
  63
  129
  Donald Tusk był biernym szefem Rady Europejskiej, a kształt wspólnotowej polityki wschodniej – w tym nałożenie sankcji na Rosję – to zasługa Berlina. Gdyby na miejscu Tuska był na przykład włoski socjalista, sankcji w ogóle nie udałoby się utrzymać. Dwa powyższe stanowiska wyglądają na sprzeczne. Ku pierwszemu przychyla się Prawo i Sprawiedliwość, forsujące z uporem godnym lepszej sprawy własnego kontrkandydata. Drugie słyszymy z ust obrońców byłego premiera. Paradoksalnie, da się je pogodzić. 
 • Iratxe Garcia Perez, hiszpańska europosłanka, partia S&D (socjaldemokraci)
  72
  91
  Janusz Korwin-Mikke jest w Parlamencie Europejskim, ponieważ ludzie na niego zagłosowali. Myślę, że to dobry przykład do wyjaśnienia, dlaczego wciąż musimy pracować nad równouprawnieniem w Europie - mówi w rozmowie z dziennik.pl Iratxe Garcia Perez , hiszpańska europosłanka z partii socjaldemokratycznej. To właśnie ona zasłynęła ostrą ripostą na bijące w kobiety słowa polskiego europosła.
 • Magdalena Ogórek
  200
  102
  Czytając wywiad opublikowany w „Do Rzeczy”, trudno uwierzyć, że został przeprowadzony z byłą kandydatką SLD na prezydenta. Magdalena Ogórek ochoczo zachwala w nim zdolności polityczne prezesa PiS. Jej zdaniem Jarosław Kaczyński to „wybitny strateg” i „realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna”. Prowadzący wywiad Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika, stwierdza w pewnym momencie, że jego rozmówczyni znacznie lepiej sprawdziłaby się w roli rzeczniczki rządu niż Rafał Bochenek...
 • Donald Tusk i Angela Merkel
  98
  10
  Te go, że PiS nie poprze oficjalnie Donalda Tuska w staraniach o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej, można było się spodziewać właściwie od dawna. Dla obserwatorów polskiej polityki było to czytelne i niezaskakujące od chwili, gdy PKW ogłosiła wygraną PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Była to wygrana bez precedensu, indywidualne zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, który po wielu latach prób osiągnął to, do czego dążył zawsze: samodzielną większość w Sejmie. Władzę dającą możliwości nigdy wcześniej po 1989 r. w Polsce nienotowane. 
 • Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w Sejmie
  14
  40
  Tego, że PiS nie poprze oficjalnie Donalda Tuska w staraniach o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej, można było spodziewać się właściwie od początku.
 • Ekspert
  22
  61
  Demokracja to rządy ludu? Bzdura. Światem rządzą dziś eksperci. Ze strachu przed coraz bardziej zagmatwaną rzeczywistością oddaliśmy władzę kaście "wszechwiedzących" szamanów.
 • Protest górników w jednej ze śląskich kopalni
  17
  617
  Spokój społeczny jest bezcenny – wiadomo. Nawet gdy kopalnie ledwo dyszą lub odrobinę odbijają się od dna. Tylko to raczej propaganda sukcesu i buńczuczne wymachiwanie kilofkami. Naprawdę ktoś się jeszcze daje na to nabrać?
 • food truck

  Polacy pokochali żarcie z ciężarówki. Tomasz Jakubiak: W "food truckach" jest kulinarna magia

 • Maja Ostaszewska

  Maja Ostaszewska apeluje do fanów: Pokażmy, że czujemy się częścią Unii Europejskiej

 • Marcin Prokop i Dorota Wellman w "Dzień Dobry TVN"

  Prokop i Wellman o kulisach "Dzień dobry TVN": Zdarzyło się, że gość przyjechał, choć nie był zaproszony

Zobacz więcej