• Jan Wróbel
  15
  Patrząc na niemrawe tegoroczne obchody Dnia Pracy, trudno nie zastanowić się nad prawdopodobieństwem sojuszu słabych i socjalkulturowych. Tęsknotę za nim wyraża Rafał Woś (publicysta „Polityki” i „DGP”), on też wprowadził, za Herbertem Kitscheltem, powyższe pojęcia.
 • Janusz Filipiak
  27
  76
  Codziennie rano modlę się, żeby nie było już więcej zmian, a tych rząd wprowadza sporo i w sposób nieskoordynowany. Po co to majstrowanie na chybcika? Nie można wprowadzać reform spokojnie, po kolei, w sposób przewidywalny i zaplanowany? - pyta m.in. Janusz Filipiak profesor nauk technicznych, założyciel i prezes zarządu firmy informatycznej Comarch.
 • Para tańczy
  2
  31
  Ludzie stają się coraz bardziej otwarci, szukają pomocy, dociekają, co się z nimi dzieje. Potrzebują wsparcia, żeby dotrzeć do emocji. Chcą się nauczyć dzielić swoimi radościami i troskami albo skutecznie ustawiać granice.
 • Anarchia
  6
  27
  Gdy w polityce jest miejsce już tylko dla zawodowców, to znaczy, że obywatele wkrótce zatęsknią za szczerymi anarchistami.
 • Prof. Antoni Dudek
  62
  165
  Działacze Wolnych Związków Zawodowych z pewnością nie wyobrażali sobie, że ich działania szybko przyniosą takie rezultaty jak powstanie Solidarności – mówi prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 40 lat temu, 29 kwietnia 1978 r., w Gdańsku powstał Komitet Założycielski Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, dając początek ruchowi, który w sierpniu 1980 r. rozpoczął strajk w Stoczni Gdańskiej.
 • Zakaz handlu
  40
  44
  W Kraju nad Wisłą każdy prawny zakaz przyjmowany jest jako wielkie wyzwanie intelektualne. Natychmiast wszyscy zaczynają kombinować, jak by go tu łatwo ominąć. Umysłowy wysiłek jednostek szybko łączy się w zbiorową pracę całego narodu. Jej efekty potrafią zadziwiać świat.
 • Range Rover Velar
  Wiele marek utraciło swój pierwotny charakter. Zerwały z korzeniami. Ich samochody nie są złe, ale nie mają niczego wspólnego z tym, jak je zapamiętaliśmy z przeszłości. Szkoda...
 • Andrzej Duda o referendum
  39
  Andrzej Duda proponuje siedem kwestii do referendum konstytucyjnego. Prezydent zapowiedział na konwencji konstytucyjnej na Stadionie Narodowym, że Polacy zdecydują w referendum czy ustawa zasadnicza będzie korygowana, czy zostanie zupełnie zmieniona.
 • Ziad Cattan
  2
  11
  Jeśli prezydent z czystym sumieniem zamierza mówić, że Jordania nas szanuje, i planuje podpisywać kolejne postanowienia przedłużające działalność Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Inherent Resolve, która istotnie wzmacnia bezpieczeństwo Iraku – Cattan musi wrócić do Polski. Nikt nie traktuje poważnie państw, które porzucają swoich ludzi. Nikt nie szanuje też ich prezydentów, premierów, ministrów i zwykłych obywateli
 • Raul Castro
  10
  3
  Fidel nie żyje od dwóch lat. Raul oddaje władzę. Po raz pierwszy od 1959 r. Kubą nie będzie rządził rewolucjonista - w rozmowie z Bartłomiejem Niedzińskim mówi Katarzyna Dembicz, latynoamerykanistka.
 • Ustka

  10 najpiękniejszych plaż w Polsce. Zobacz, gdzie jechać nad morze

 • Penelope Cruz

  Tego nie można kupić! Zachwycająca Penelope Cruz w "wydaniu na co dzień". FOTO

 • Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"

  Widzieliśmy "Zimną wojnę"! Tak polskiego i tak uniwersalnego zarazem filmu w naszym kinie dawno nie było [RECENZJA]

Zobacz więcej