• Beata Szydło
  27
  1
  Publicysta "Polityki" na łamach poniedziałkowej "Gazety Wyborczej" komentuje słowa Beaty Szydło wygłoszone w obozie Auschwitz.
 • giełda
  1
  W ostatnim roku globalna gospodarka wyraźnie się ożywiła, a fala tego ożywienia niosła ze sobą zarówno nadzieje, jak i pytania, czy to przypadkiem nie kolejna efemeryda w pokryzysowej pustyni rozwojowej.
 • Matka czytająca dziecku
  16
  41
  Hasło „polityka prorodzinna” nie schodzi z ust wielu posłów. Ale twórcy przepisów raz próbują uszczęśliwiać na siłę, innym razem pozostają głusi na podstawowe problemy matek
 • Uchodźcy z Syrii
  55
  139
  To byłby ten lepszy scenariusz: PiS rozpętało kampanię przeciw uchodźcom, by zmobilizować elektorat i nabić sobie punktów w sondażach. Ale jest i gorszy: w tej rozgrywce chodzi o utożsamienie problemu uchodźców z problemem Unii i przekonanie Polaków, że tam jest źródło zła. Gdy skończy się finansowanie, a unijny rdzeń zacznie się integrować, będzie można opuścić to zblazowane, nieporadne towarzystwo. Z wielkim poparciem społecznym.
 • Procesja Bożego Ciała w Warszawie
  38
  38
  O. Paweł Gużyński mówi, że nie dziwi go fakt, że ludzie nie słuchają biskupów i Kościoła, m.in. ws. uchodźców. - Te głosy nie są słuchane z życzliwością. Głównym pasterzem został teraz prezes rządzącej partii - mówił w "Radiu TOK FM" dominikanin.
 • Jan Wróbel
  6
  1
  Zobaczyłem wystawę w Zamku Ujazdowskim, tę o „Późnej polskości”. Jak to bywa, kiedy zgromadzi się prace współczesnych polskich twórców, przeważa moralnie wzmożona naiwna publicystyka pod postacią niewyszukanych prezentacji plastycznych. Jak kto lubi, niech lubi. Prac wykraczających ponad ten poziom jest kilka. Skoro mowa o polskiej sztuce współczesnej, to chyba i tak mamy dobry wynik.
 • Łukasz Mężyk_Fot. Darek Golik
  14
  83
  W PJN szybko zaczął się koszmar. Elżbieta Jakubiak oskarżała mnie, że gram z Michałem Kamińskim, Paweł Poncyliusz – że z Jakubiak, a Bielan wszystkich uznał za agentów i uciekł. Jedyną osobą, która nie miała do nikogo pretensji, była Joasia Kluzik-Rostkowska, która na końcu poprosiła mnie o pomoc w przygotowaniu przemówienia na kongres Platformy - mówi Łukasz Mężyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Jerzy Owsiak, fot. Maksymilian Rigamonti
  34
  122
  Na festiwal przyjeżdżają ci, którzy się tam czują dobrze. Ludzie nie wybierają miejsc, w których mają poczucie zagrożenia. A od pilnowania ich bezpieczeństwa, od strzeżenia obywateli przed terrorem jest państwo - mówi Jerzy Owsiak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Uchodźcy
  12
  118
  "Jarosław Kaczyński jest zbyt mądrym politykiem, by nie wiedzieć, że łatwo dałoby się zejść z kursu kolizyjnego z Komisją Europejską w sprawie uchodźców" - analizuje w "Rzeczpospolitej" Marek Migalski.
 • Małgorzata Sadurska, od wczoraj wiceprezes PZU
  4
  20
  Już w pół roku po przejęciu władzy PiS wymienił praktycznie 90 proc. kierownictwa spółek Skarbu Państwa. SLD czy PO podczas swoich rządów w tym czasie zdążyły to zrobić z niewiele ponad połową menedżerów.