• Natalia Strokowska fot Maksymilian Rigamonti
  34
  31
  Eutanazja to nie jest zwykły zabieg, to zabieranie życia. To zawsze są emocje, bardzo trudna sytuacja. Najgorzej, kiedy lekarz w takich sytuacjach przestaje cokolwiek czuć. To znak, że trzeba zmienić branżę - mówi Magdalenie Rigamonti lekarz weterynarii i specjalistka w zakresie chorób zwierząt nieudomowionych, Natalia Strokowska.
 • Lejb Fogelman Fot. Darek Golik
  26
  22
  "Tu co prawda wyłazi jakieś robactwo antysemityzmu, które przynosi Polsce wstyd, ale Żydzi są bezpieczni. To nie jest Berlin, w którym burmistrz apeluje do Żydów, by dla własnego bezpieczeństwa udawali, że nie są Żydami" - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Lejb Fogelman, prawnik zajmujący się prywatyzacją, fuzjami i przejęciami przedsiębiorstw. 
 • Amerykańscy żołnierze
  8
  Polska chce zapłacić USA 2 mld dolarów za stałe bazy wojskowe – taki tytuł nosiła jedna z ostatnich publikacji dotyczących Polski w prestiżowym portalu Politico.
 • Patryk Jaki
  24
  15
  Skoro zdecydowałem się wystartować, to chcę wygrać. To oczywiste. Ale też wiem o tym, że wygrana w Warszawie przez centro-prawicowego polityka to niemal "mission impossible" - mówi "DGP" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, przyszły kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.
 • Uber Eats
  13
  3
  "Właśnie minął mnie kierowca Uber Eats – Hindus w turbanie, pedałujący na rowerze. Czy to, żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie, zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu, jest tak istotną potrzebą gospodarczą, że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?”. Ten tweet stał się materiałem do niekończących się kpin. Mimo że od jego autora dzieli mnie w zasadzie wszystko, a szczególnie moja ocena społeczeństwa wielokulturowego – które uważam za wartość samą w sobie – to chciałbym stanąć w obronie Krzysztofa Bosaka.
 • Stanisław Pięta
  61
  28
  "Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka" - grzmiał dziesięć lat temu z trybuny sejmowej świętej pamięci poseł Artur Górski. Wbrew wizjom jego kolegi z PiS, cywilizacja białego człowieka nie tylko przetrwała, ale przeszła do oszałamiającego kontrataku w postaci Donalda Trumpa. Mimo to Internet nie zapomniał.
 • Teresa Czerwińska
  7
  6
  Z minister finansów Teresą Czerwińską rozmawiają Alicja Kontkiewicz, Marta Rostkowska i Helena Wilkowicz (13 lat). "Same dziewczyny? Bardzo się cieszę, dziewczyny powinny się zajmować finansami. W ministerstwie całe kierownictwo - siedmiu moich zastępców i dyrektor generalny to sami panowie. Dlatego cieszy mnie, że przyszłyście taką silną ekipą" - mówi minister finansów, Teresa Czerwińska.
 • Jadwiga Emilewicz
  12
  26
  Syn autora znanych komiksów „Tytusa, Romka i Atomka” jest pracownikiem NASA i odpowiadał za kilka misji – to tylko jeden z przykładów. A takich Polaków, którzy w różnych miejscach na świecie starają się wspierać przemysł kosmiczny i sięgać do gwiazd, jest o wiele więcej - mówi w specjalnym wydaniu Magazynu DGP w Dzień Dziecka minister przedsiębiorczości, Jadwiga Emilewicz.
 • Marek Zagórski
  9
  25
  Szkoła powinna jednak zachęcać do spotkań z kolegami, a nie tylko do siedzenia przed komputerem. Chociaż sądzę, że za sto lat nie będziemy już siedzieć przed komputerami, jakie dziś znamy. Myślę, że wirtualny świat będzie nas po prostu otaczał. To będą pewnie jakieś hologramy - mówi w rozmowie DGP minister cyfryzacji, Marek Zagórski.
 • M1 Abrams
  39
  72
  Nie można jednak, podążając za Trumpem, popaść w skrajność i stwierdzić, że za te pieniądze chcemy kupić sobie obecność sojuszników. Za utrzymanie odpowiedniej infrastruktury na całym świecie odpowiadają w dużej mierze państwa gospodarze. Tak na przykład od dawna jest w Japonii, gdzie rząd bierze na siebie koszty utrzymania budynków, w których stacjonuje ponad 50 tys. żołnierzy USA.
 • ABBA

  Jak teraz wygląda Abba? Zespół pokazał pierwsze zdjęcie przed planowanym na grudzień powrotem

 • Honor 10 i Huawei P20

  Huawei P20 kontra Honor 10. Pojedynek flagowców wagi lekkiej

 • Dowód osobisty

  Narodowy chip wyprodukują Niemcy i Holendrzy. O polskim układzie scalonym w dowodzie osobistym można zapomnieć

Zobacz więcej