• Krzysztof Berbeka
  10
  1 tys.
  Ojciec miał sporo kryzysowych sytuacji, z których zawsze wychodził obronną ręką. Czuliśmy, że nie zostaniemy sami. Znaliśmy przecież rodziny, dzieci, których ojcowie zostali w górach. Widziałem, ile cierpienia się z tym wiąże, ilu ludzi góry zabrały i jak ciężko jest być dzieckiem himalaisty - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Berbeka, syn Macieja Berbeki, himalaisty, który w 2013 roku zginął w czasie zejścia z Broad Peak.
 • niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz Birkenau Auschwitz-Birkenau
  13
  17
  Polska była ofiarą dwóch totalitaryzmów, z którymi starała się walczyć; nasza historia jest tragiczna i heroiczna, niestety tej historii nikt na świecie właściwie nie zna; nikt nie wie, że obóz w Auschwitz został założony z myślą o eksterminacji Polaków - powiedział PAP prezes Fundacji "Łączka", dziennikarz Tadeusz Płużański.
 • Warszawa, Lukas Bischoff Photograph
  6
  3
  Część komentatorów wskazuje, że istotnym czynnikiem wpływającym na skalę konfliktu polsko-izraelskiego jest nieuregulowana kwestia reprywatyzacyjnych roszczeń do majątku pozostawionego przez polskich Żydów na terenie Polski.
 • Bronisław Wildstein, fot. Darek Golik
  88
  188
  To nonsens przepraszać za Marzec ’68. Bo to była kampania komunistyczna. I tak jak wcześniej rozprawiano się z podziemiem, inteligencją, duchowieństwem i chłopami, tak w końcu przyszła kolej na Żydów - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Bronisław Wildstein publicysta, dziennikarz, pisarz, działacz opozycji antykomunistycznej.
 • Nauczyciel szkoła tablica
  23
  5
  Moduł "Swój czy obcy" to nie część statku kosmicznego, lecz jedna z propozycji, z której można skorzystać przy prowadzeniu przez cały semestr zajęć z historii w liceum. Jednak nowa podstawa programowa w ogóle moduły zgubiła.
 • Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z rezydentami
  1
  Hejtują czy popierają? – denerwował się jeden z rezydentów tuż po podpisaniu porozumienia z rządem. Nie był pewien, jak zareagują na nie jego koledzy oraz opinia publiczna. Ta obawa dobrze odzwierciedla sytuację. Choć lekarze zobowiązali się przerwać trwający od niemal pół roku protest, to przystali na propozycje, które odbiegają od pierwotnych żądań.
 • Jan Olszewski
  34
  13
  "KRS wymagała reformy, bo proces awansu sędziów budził podejrzenia. Dziwnym trafem awansowali sędziowie, o których było wiadomo, że mają tendencje do ulegania zamówieniom. Niekoniecznie w sprawach politycznych" - mówi w wywiadzie dla DGP były premier Jan Olszewski, 
 • Ortodoksyjni Żydzi
  76
  100
  Holokaust był możliwy tylko na terenie naszego kraju. Gdyż właśnie tu, razem z nami, żyła niemal połowa żydowskiej populacji ówczesnego świata - mówi w rozmowie z Magazynem DGP genealog Marek Jerzy Minakowski.
 • Siedziba TVP
  22
  Kto może pracować w TVP? Ten, kto fotografuje się z obscenicznym gestem środkowego palca. Kto publikuje nieprawdę. Kto narobi szumu na Twitterze na korzyść partii rządzącej. Nie trzeba nawet spełniać wszystkich tych warunków jednocześnie.
 • Jan Tomasz Gross
  8
  Brytyjskie media opisały w środę kontrowersje wokół ustawy o IPN. "Financial Times" przyznał, że stanowisko rządu cieszy się poparciem wyborców, ale Jan Tomasz Gross na łamach tego dziennika oskarżył Polskę o "próbę zafałszowania historii Holokaustu".
 • Karolina Korwin Piotrowska, Beata Szydło

  Korwin Piotrowska tęskni za Szydło: Przynajmniej nie wymądrzała się jak niedoinwestowany intelektualnie kujon

 • Wnętrze do poprawki: domy gwiazd - mieszkanie Mai Bohosiewicz

  Maja Bohosiewicz wpuściła kamery do swojego domu. Zobacz mieszkanie gwiazdy [FOTO]

 • Park Penisów

  Park penisów w Korei Południowej przyciąga tłumy kibiców z Pjongczangu

Zobacz więcej