• Sesja ONZ
  7
  239
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych w opublikowanym na swojej stronie internetowej oświadczeniu przekonuje, że krytyka pod adresem Polski na forum Rady Praw Człowieka ONZ właściwie nie ma żadnego znaczenia. Ot, regularny, trzeci już powszechny przegląd okresowy (UPR). "Około 70 państw członkowskich ONZ przekazało rekomendacje, zadawało pytania, wyrażało uznanie lub przedstawiło uwagi do działań Polski w odniesieniu do realizacji rekomendacji z poprzedniego cyklu".
 • papież Franciszek
  11
  9
  Libertarianizm to ideologia. Ale to ideologia, w imię której nie można grabić, gwałcić i zabijać. Zamiast nią straszyć, lepiej ją zrozumieć.
 • Obywatele RP na manfestacji we Wrocławiu
  37
  18
  Lewica troszczy się o odrzuconych i rolę państwa w gospodarce, a prawica hołduje konserwatywnym wartościom i sprzyja biznesowi? Zapomnijcie. Dzisiaj oś podziału w walce o wyborców jest inna: otwartość i tolerancja kontra ksenofobia i podejrzliwość.
 • Jan Krzysztof Bielecki
  6
  1
  Polska jest w międzynarodowym łańcuchu dostaw, ze znacznym udziałem niemieckiej gospodarki, drugiej potęgi ekonomicznej świata. To nie powinna być dla Polski obelga, tylko stwierdzenie faktu - mówi w wywiadzie Jan Krzysztof Bielecki, prezes Rady Ministrów w 1991 roku i szef Rady Gospodarczej przy Premierze w latach 2010-2014.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej
  25
  5
  Tak jednak jak w przeszłości zdarzały się mariaże lewicy z antyimigrancką i narodową retoryką, tak dzisiaj widać tęsknotę ludzi pracy do reindustrializacji, silnego rządu, obrony zasiłków i uprawnień przed przyjezdnymi, powstrzymania skutków globalizacji.
 • Ryszard Czarnecki
  45
  39
  Czym zaskarbił sobie zaufanie Jarosława Kaczyńskiego? Dlaczego znęca się ostatnio nad Radosławem Sikorskim? I jakie stanowisko proponował mu kiedyś Marian Krzaklewski? Z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim rozmawia Magdalena Rigamonti.
 • starość senior
  2
  4
  "Obecna polityczna licytacja na temat wieku emerytalnego przypomina mi koszarowy kawał o tym, jak szef kompanii, chcąc zapewnić wysoką frekwencję w kinie, zachwalał chłopakom, że zabiera ich na amerykański film pornograficzny pt. >Baba na żołnierzu<", pisze Konrad Sadurski, redaktor DGP.
 • Łukasz Bąk
  27
  9
  Po powrocie z weekendu majowego, który spędziliśmy na słonecznym Korfu, zaczęliśmy wspólnie z żoną poważnie rozważać sprzedanie domu, rezygnację z dotychczasowych zajęć, porzucenie przyjaciół, znajomych i rodziny oraz kupienie jakiejś niewielkiej chatki gdzieś na południu Europy. I zajęcie się uprawą winorośli ewentualnie prowadzeniem punktu skupu oliwek.
 • Antoni Macierewicz
  16
  31
  Zamiast dyskontowania plusów dodatnich ubierający się w dobre garnitury szef MON jest ministrem, którego trzeba raczej chować za plecami bezbarwnego Jarosława Gowina, bo inaczej nie da się wygrać żadnych wyborów. Kieszonkowym Cezarem, który nawet we własnym obozie będzie miał klub sześćdziesięciu czekający na swoje święto środka - pisze w DGP Zbigniew Parafianowicz.
 • Jarosław Kaczyński
  34
  45
  Wczorajsze wybory we Francji mają dla Polski znaczenie szczególne. Ich zwycięzca Emmanuel Macron zdefiniował w nich to, o czym do tej pory głośno mówili tylko lud i populiści w stylu Marine Le Pen. Nowy prezydent oficjalnie przyznał, że Wielka Unia, wraz z Polską i szerzej, Europą Środkową – przestała się Francji opłacać.
 • Emmanuelle Seigner

  Gdzie się podziała seksbomba? Żona Romana Polańskego starzeje się szybciej, niż jej równolatki. FOTO

 • Panna młoda

  Najczęstsze gafy gości weselnych. Co wypada, a czego lepiej nie robić?

 • Piotr Gąsowski, Danuta Holecka, Jacek Kurski

  Gąsowski oburzony zachowaniem Kurskiego i Holeckiej w TVP: Nie mają Państwo wyrzutów sumienia?

Zobacz więcej