• Andrzej Lewiński
  9
  RODO jest potrzebne, ale świata nie zmieni. To zagłuszanie wyrzutów sumienia, bo decydenci z łatwością oddają prywatność obywateli wielkim korporacjom. Nie uda nam się za 10 lat zachować prywatności choćby w tej postaci co dziś. Będzie gorzej - mówi w rozmowie z "DGP" radca prawny Andrzej Lewiński, zastępca GIODO w latach 2006–2016, obecnie prezes Fundacji im. Józefa Wybickiego oraz przewodniczący Komitetu ds. Ochrony Danych Osobowych Krajowej Izby Gospodarczej.
 • Karol Marks i Fryderyk Engels
  17
  21
  To, że Karol Marks jest wyjątkowo podejrzanym osobnikiem, dostrzegali już pracownicy British Museum. Przychodził tam regularnie przez bite 34 lata, przeglądając gigantyczne ilości książek, gazet, papierów. "Jestem maszyną skazaną na pochłanianie książek" - skarżył się w liście do Fryderyka Engelsa napisanym w kwietniu 1868 r. Po ich pochłonięciu przetwarzał je następnie na własne artykuły i opasłe tomiska rozpraw, którymi chciał obalić kapitalizm.
 • Karol Marks
  46
  10
  Idee mają konsekwencje, ale przecież twórca nie odpowiada za sposób ich realizacji. Czy Jezus z Nazaretu jest winny chociażby XIII-wiecznym pogromom katarów?
 • Interwencja policji podczas meczu grupy mistrzowskiej ostatniej kolejki sezonu piłkarskiej Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa
  22
  10
  Jako kibic nie znoszę awantur na stadionach – to jasne. Są one zresztą rzadkością (w przeciwieństwie do chamstwa). Ale reakcja wojewody wielkopolskiego, który kazał zamknąć stadion Lecha Poznań na 8 meczów, wzburzyła mnie.
 • Leon Tarasewicz Fot. Darek Golik
  3
  34
  "Jako artysta mogę załatwić więcej niż polityk. W końcu polityk musi uważać na słowa, a ja - zestresowany artysta mogę na rynku w Białymstoku zrobić, co chcę" - mówi w rozmowie z DGP Leon Tarasewicz, profesor sztuk plastycznych i nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
 • Joanna Warech Fot. Maksymilian Rigamonti
  44
  146
  Wyobrażam sobie czasem Leszka Balcerowicza i jego zespół doradców, którzy się osiedlają w Grużajnach i żyją za takie pieniądze, jak tutejsi mieszkańcy przez 30 lat. Ciekawa jestem, czym by się zajmowali, jak mieszkali, czy by pili - mówi Joanna Warecha, dziennikarka, dokumentalistka, autorka filmu "PGR Obrazy", w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Prof. Kazimierz Kik
  37
  134
  Dla mnie internet to szansa i zagrożenie. Kiedyś musiałem chodzić i prosić się o materiały – teraz mam wszystko. Internet jest zagrożeniem dla demokracji. Jeżeli będzie on oparty na wolnym rynku będzie również zagrożeniem dla narodów - powiedział dla Telewizji Republika prof. Kazimierz Kik, UJK w Kielcach .
 • siedziba Komisji Europejskiej
  Jeśli mierzyć zapał do reform retoryką i liczbą dokumentów programowych, to Unia jest najbardziej reformatorską organizacją na świecie. Począwszy od deklaracji bratysławskiej, przez euforię z okazji 60-lecia wspólnot europejskich i wydane wówczas przez Komisję szkice dotyczące przyszłości UE, aż po przyznanie Nagrody Karola Wielkiego Emmanuelowi Macronowi za ambicję reformowania Unii – przez ostatnie dwa lata o przyszłości Wspólnoty wiele powiedziano i napisano. Problem polega na tym, że praktyka nie nadąża w tym względzie za teorią.
 • Stosunki UE USA
  7
  Wystarczył zaledwie tydzień, by przewartościować opinie tych polityków i ekspertów, którzy po zerwaniu przez Donalda Trumpa porozumienia z Iranem wróżyli światu zagładę. Jak podaje "Wall Street Journal", Teheran jest skłonny pozostawić swój program atomowy w zamrażarce pod warunkiem, że Unia Europejska... wyrówna mu straty finansowe związane z odnowieniem przez USA sankcji.
 • Jerzy Hausner
  22
  1
  Obecna władza pobudza koniunkturę tak, aby można było ją utrzymać na wysokim poziomie do 2020 r. Ale przecież wcześniej czy później nastąpi spowolnienie - mówi Jerzy Hausner.
 • ABBA

  Jak teraz wygląda Abba? Zespół pokazał pierwsze zdjęcie przed planowanym na grudzień powrotem

 • Honor 10 i Huawei P20

  Huawei P20 kontra Honor 10. Pojedynek flagowców wagi lekkiej

 • Dowód osobisty

  Narodowy chip wyprodukują Niemcy i Holendrzy. O polskim układzie scalonym w dowodzie osobistym można zapomnieć

Zobacz więcej