• Miasto. Zdjęcie ilustracyjne.
  16
  15
  To świetnie, że awansowaliśmy do grona 25 najbardziej rozwiniętych państw świata, obok USA, Niemiec czy Japonii. Czas na szczerą odpowiedź, komu to zawdzięczamy.
 • Łukasz Bąk
  R ok. Tyle czasu czekałem na to, by móc usiąść za kierownicą tego samochodu. Przede mną mieli go już wszyscy, w związku z czym czułem się trochę jak gość, który poszedł na randkę z dziewczyną zajmującą się zawodowo tym, czym Julia Roberts w filmie „Pretty Woman”. Mówiąc wprost, poczułem się jak Richard Gere.
 • Rafał Woś
  W teorii wielbimy kreatywność i nieszablonowe myślenie. W praktyce tępimy je jednak metodycznie i bezwzględnie. Dlatego kształcimy zastępy nudnych przewidywalnych karierowiczów. Takie przesłanie płynie z ostatniego artykułu noblowskiego ekonomisty Jamesa Heckmana (nagrodę dostał w 2000 r.) oraz jego doktoranta z Uniwersytetu Chicagowskiego Sidhartha Moktana.
 • Jan Wróbel
  74
  3
  W "Polityce" reżyser "Kleru" broni się przed napaściami – usłyszałem w radiowym przeglądzie prasy. Rzeczywiście, Wojciech Smarzowski uznał, jak widać, że kurs "rety, biją" jest wygodną dla niego formą debaty nad filmem, który, przecież, zawiera płycizny – zaskakujące w dziele jednego z najlepszych reżyserów na Ziemi, tej Ziemi.
 • Bogdan Zadura, Fot. Maksymilian Rigamonti
  2
  Jeśli miałbym komuś odmawiać miana prawdziwego patrioty, tobym odmawiał ludziom, którzy mówią np.: "w roku dwutysięcznym piątym" - mówi Bohdan Zadura poeta, tłumacz, krytyk literacki w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Lech Wałęsa
  76
  153
  - W narodzie, po latach walk i krzywd, jest mało zaufania. Dziś choćby zjawił się prorok, wprost z nieba, nie posłuchają go. Tylko że to my oddaliśmy pole demagogom. My im na to pozwoliliśmy. I oni na razie wygrywają. Zwyciężają dzięki 500+ czy innym chwytliwym hasłom - mówi były prezydent Lech Wałęsa. 
 • Zdzisław Krasnodębski
  61
  37
  Uznaję, że ruchy lewicowe czasem artykułują ważne i autentyczne problemy społeczne, na przykład kwestię kobiet…
 • Pomnik Adama Mickiewicza
  1
  1
  Kiedy walił się stary świat, Polacy z taką energią parli do odzyskania państwa, bo napędzały ich rozbudzony nacjonalizm oraz mesjanistyczne przekonanie o swej szczególnej misji dziejowej. Zaś sąsiednim nacjom mieli do zaoferowania prometeizm wraz z jagiellońską ideą tolerancji dla innych narodów.
 • Jan Maria Jackowski
  66
  22
  Doceniam pracę mediów, ale stanowczo nie zgadzam się z tym, aby oskarżać premiera o coś, czego nie zrobił, bazując przy tym na nigdzie niepotwierdzonych słowach kelnerów - mówi senator PiS Jan Maria Jackowski w rozmowie z dziennik.pl.
 • Maciej Orłoś
  87
  2 tys.
  Po roku 1989 nie było w TVP, takiej manipulacji, z jaką mamy do czynienia obecnie. Owszem, zawsze było więcej jednej albo drugiej strony sceny politycznej, ale teraz programy informacyjne służą tylko jedne stronie. Przypomina mi to propagandę z okresu PRL - mówi dziennikarz Maciej Orłoś.