• Powstanie Warszawskie 1944
  17
  8
  Im więcej mija lat od wybuchu Powstania Warszawskiego, tym staje się ono Polakom bardziej potrzebne. Dziś daje możliwość zbiorowego odczuwania dumy narodowej.
 • Łukasz Bąk
  C zy do was również dotarł apel Frondy? W ubiegłym tygodniu ten konserwatywny portal uznał za niechrześcijański, prowokujący i satanistyczny fakt, że na Hel kursuje autobus linii 666. Na początku myślałem, że to ASZdziennik albo posłanka Pawłowicz, ale nie – napisał to serwis uważający się za głos zdrowego rozsądku w liberalnym świecie. Nie wiem, co oni tam w tej Frondzie biorą, ale ma to, skubane, moc! Podejrzewam, że przeciętnemu człowiekowi po zażyciu tego wyrosłyby rogi, kopyta i ogon.
 • Jan Wróbel
  38
  Szef MSW Joachim Brudziński, serdecznie wyrażający się o uczestnikach marszu ONR, tylko uwiarygodnił podnoszone od lat zarzuty o flircie PiS ze środowiskami nacjonalistycznymi.
 • Małgorzata Omilanowska Fot. Maksymilian Rigamonti
  5
  288
  Znam wielu, którzy zachorowali, żyją, ale się do choroby nie przyznali. I wielu się nie dziwię, bo jak się przeczyta, co potrafią napisać obcy ludzie...- mówi prof. Małgorzata Omilanowska, była minister kultury w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Monika Jaruzelska
  102
  456
  "Platforma nie jest odpowiedzią na to, co się dzieje. PiS nie wziął się znikąd, to nie inwazja Marsjan, a rezultat ośmiu lat rządzenia PO" - mówi Robertowi Mazurkowi Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.
 • Karolina Korwin Piotrowska
  121
  4 tys.
  "Kawalerem Orderu Virtuti Militari został jeszcze przed Powstaniem, w 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Ocalił swój pododdział. Potem stali w bagnach cztery dni. Latem 1944 roku przyjechał do Warszawy, do rodziny. Wybuchło Powstanie, więc walczył. Robił też zdjęcia, był wojskowym fotografem. Część z tych fotografii jest w Muzeum Powstania Warszawskiego" - mówi o swoim ojcu dziennikarka Karolina Korwin  Piotrowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.  
 • Manifestacja przeciwników reformy sądownictwa przed Sejmem w Warszawie. .
  27
  Myślę, że ta radykalizacja jest wynikiem frustracji, bo nie udaje się zorganizować mas - ocenił wiceprzewodniczący PE, prof. Zdzisław Krasnodębski odnosząc się do ostatnich demonstracji przeciwników zmian w sądownictwie, które odbywały się m.in. przed Pałacem Prezydenckim.
 • Opozycja
  37
  58
  "Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!" – lubiła mawiać na powitanie do konspiratorów Michelle. Ci, co jeszcze pamiętają René Artoi oraz innych bohaterów serialu "Allo allo!" powinni zrozumieć o co chodzi.
 • Mariusz Trynkiewicz. Zdjęcie z akt śledztwa
  40
  65
  "Na początku, podobnie jak pewnie większość osób, które słyszały o tej sprawie, byłam przekonana, że ta historia była opowiedziana od początku do końca i po prostu warto ją tylko podsumować. Z każdym dniem mojej pracy, okazywało się, że jest w niej strasznie dużo pytań, na które nigdy nie udzielono odpowiedzi" - mówi Ewa Żarska, autorka książki "Łowca. Sprawa Trynkiewicza". 29 lipca mija 30 lat od makabrycznej zbrodni.
 • Adolf Hitler - 1932 rok
  48
  208
  Praktycznie wraz z ostatnim wystrzałem II wojny światowej pojawiły się pytania o jednego z największych zbrodniarzy w historii, Adolfa Hitlera. Przeżył? Zginął? Potem pojawiła się oficjalna wersja, że przywódca III Rzeszy popełnił samobójstwo w swoim berlińskim bunkrze. Czy jednak na pewno? Jest wielu, którzy uważają, że tak się nie stało. Wśród nich m.in. argentyński dziennikarz i pisarz Abel Basti. Podobnie, jak twórcy popularnej serii "Polowanie na Hitlera" emitowanego na kanale History, uważa on, że Fuhrer wojnę przeżył i zmarł długo po niej w Ameryce Południowej.