• Jarosław Kaczyński w Sejmie
  10
  2
  Prezydent rozpoczął grę z własnym zapleczem politycznym. Chłodne relacje z Nowogrodzką zamieniają się w otwarty spór.
 • Protest przed Pałacem Prezydenckim
  10
  1
  Prezydent wykonał zręczny ruch, który wbrew pozorom może posłużyć jego obozowi politycznemu, czyli partii rządzącej (choć jednocześnie wielu jej zwolennikom się nie spodoba i wywoła pomruki niezadowolenia). Oznacza bowiem wytrącenie z ręki wielu argumentów opozycji.
 • Krzysztof Jedlak
  10
  11
  Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym pozostaje w centrum uwagi – słusznie. Jest najbardziej radykalny – i kontrowersyjny – ze wszystkich, które dotyczą wymiaru sprawiedliwości. W obecnym kształcie jest po prostu nie do obrony, zwłaszcza w zakresie uprawnień przyznawanych ministrowi sprawiedliwości i jednocześnie prokuratorowi generalnemu. Widzą to nawet zwolennicy głębokich zmian w sądownictwie. To, mówiąc krótko, zgniłe jajo.
 • Protestujący z płonącymi świecami przed siedzibą SN przed siedzibą na pl. Krasińskich w Warszawie
  32
  392
  Jeżeli chodzi o niezawisłość sędziowską, nie widzę żadnych niebezpieczeństw. Sędziowie dalej będą orzekać tak, jak orzekali. Jeżeli chodzi o niezależność KRS, to w dalszym ciągu będą zasiadać tam sędziowie - powiedział w w wywiadzie dla PAP prof. Piotr Kruszyński.
 • Sędzia Wojciech Łączewski
  58
  9 tys.
  Postanowiliście Państwo zreformować wymiar sprawiedliwości. Oczywiście macie do tego prawo. Od lat powtarzam, że "może rządzić sam diabeł, byle przestrzegał prawa" - pisze w "GW" sędzia Wojciech Łączewski.
 • Adam Bodnar
  5
  54
  W pewnej miejscowości ludzie zrzeszyli się, by prowadzić hospicjum. W innej organizują opiekę nad małymi dziećmi. Jeszcze gdzie indziej zauważyli, jak ważne jest kontrolowanie władz (lokalnych i centralnych), bo dzięki obywatelskiej kontroli lepiej działają.
 • Słup graniczny
  45
  88
  "Mam poczucie, że połowa polskiego społeczeństwa nie chce mnie tutaj. I to nie jest tak, że to tylko wyborcy PiS-u. Wśród zwolenników PO czy Nowoczesnej też jest dużo ludzi, którzy są – delikatnie mówiąc – sceptyczni wobec uchodźców, imigrantów" – mówi Tamerlan, obywatel Polski narodowości czeczeńskiej, od lat mieszkający w Polsce.
 • Donald Trump
  2
  1
  Sukces „Gazety Polskiej” – ogłosiły tydzień temu media związane z „Gazetą Polską”. „Sukces »Wprost«” – ogłosił tego samego dnia portal Wprost.pl. Obydwa tygodniki były dumne, że ich okładki pokazała telewizja Fox News w porannym serwisie informacyjnym. Na stronach tytułowych opublikowały one wielkie portrety Donalda Trumpa i wezwanie „Make Poland Great Again”.
 • Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i przewodniczący KP PO Sławomir Neumann podczas konferencji prasowej w Sejmie.
  112
  51
  Pierwszą decyzją premiera Grzegorza Schetyny było niezwłoczne opublikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 2016 r., których zamieszczenia w Dzienniku Ustaw odmawiała kancelaria Beaty Szydło. Z kolei prezydent Donald Tusk tuż po złożeniu przysięgi spotkał się z Romanem Hauserem, Andrzejem Jakubeckim i Krzysztofem Ślebzakiem, którzy przez Sejm VII kadencji zostali wybrani na stanowiska sędziów TK – i odebrał od nich ślubowanie, bo jego poprzednik Andrzej Duda nie uczynił tego przez 5 lat. Takie informacje mogą się pojawić dopiero w 2020 r. Aby do tego doszło, PiS musiałby stracić w wyborach władzę.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości
  23
  34
  Partia Jarosława Kaczyńskiego szykuje się do trzyletniego wyborczego finiszu. Po kongresie, który odbył się 1 lipca, PiS wszedł w ostatni wiraż przed długą prostą. Teraz w ciągu kilku miesięcy chce załatwić wszystkie sprawy, które są kontrowersyjne, budzą społeczny opór czy narażają na zarzuty o obchodzenie konstytucji.
 • Małgorzata Socha oraz Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

  Ach, co to był za ślub! Instagram zalany zdjęciami z wesela Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta

 • Wystawa militarna w Pekinie

  Systemy rakietowe, myśliwce, śmigłowce, pojazdy bojowe... Chińska armia prezentuje sprzęt [ZDJĘCIA]

 • Przetwory z ogórków

  Ogórki kiszone i małosolne. Oto tajemnice niepowtarzalnego smaku!

Zobacz więcej