Dziennik.plOpinie

Piątek, 25 maja 2012

Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Szowinista otwiera szampana

2010-09-20 | Ostatnia aktualizacja: 11:21 | Komentarze: 8 | skomentuj
Szowinista otwiera szampana

Szowinista otwiera szampana Fot. Michal Kolyga / Inne

Przyznam się państwu, że w teorii jestem kosmopolitą, ale w praktyce szowinistą narodowym. Stąd w doskonały humor wprawiła mnie wiadomość z „DGP”: polskie firmy wykupiły w ostatnim roku ileś tam firm niemieckich. Kosmopolita podpowiada: właściwie dla gospodarki nie ma to specjalnego znaczenia, czy firma działająca w Niemczech jest polska, czy niemiecka. I dodaje, że nas raduje zwykle fakt, że na rynek polski spadają firmy niemieckie, zapewne w Niemczech podobnie cieszą się z zalewu polskiego kapitału. Ale szowinista otwiera szampana: no, warto żyć dla takiej chwili. Nasz narodowy kapitał wdziera się w landy. Bujaj się, Steinbach - pisze Jan Wróbel.

Pogoda

POLSKA

Piątek 2012-05-25

temp. min 5°C max. 22°C
opady: brak

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Potem człowiek zaczyna marzyć. Dzwonimy po hydraulika – Francuz. Najmujemy ludzi do zbioru jabłek – Grecy. W myjni samochodowej czekają nas panny jak malowane – Włoszki. Remontujemy domek na wsi – Hiszpanie. I te nieprzebrane tłumy Anglików kręcące się wokół British Council z tabliczką na szyi „Wezmę każdą job”. Za to wspólnik w firmie United Polskie Bo Lepsze – Rumun. Spółka handlowa W Szczebrzeszynie Chrząszcz Brzmi w Trzcinie – Polacy, Słowacy i Bułgarzy. I tak dalej, i tym podobne... Zielona wyspa, biało-czerwona Europa... Takie zjednoczenie to ja rozumiem.

Rozmarzył się człowiek, a tu deficyt budżetowy jak Kilimandżaro i emeryci młodzi jak w czerwonych beretach. Panie premierze, my, szowiniści, gotowi jesteśmy do wielkich poświęceń, byle tylko pokazać reszcie świata, gdzie raki zimują.

Jan Wróbel
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Wypowiedzi: 8
  • ~guzek krwawnicowy prezesa2010-09-22 08:58

    Ach,szanowny Pan jaki etetyczny,jaki inteligentny i ten glosik jak u Sellina zreintegrowanego.W ulubionej Pana Pedagoga IV-ej ( przy pomocy PO) zafundowano nam wzrost dlugu publicznego o lekko 5O mld zl.Tak grano w PIS-dur z polskojezycznym motlochem Panie GOGUSIU...bystryj Pan taki

  • ~edward 1,5 roku art 46 Dekr. o St Woj2010-09-21 19:50

    a nie kojażysz misiu tych dolegliwości z zalewem kapitału zagranicznego?
    Niby uczony a tak zaślepiony.

  • ~oki2010-09-21 16:44

    emeryci młodzi jak w czerwonych beretach
    TO BYŁO DOBRE:)))))

  • ~Jakub Szela2010-09-21 08:04

    Jestes pan nie tylko szowinistą, obrońcą romansujących z dzieciakami panien, zakompleksionym histerykiem, pismakiem bredzącym ale i kompletnym kretynem.

  • ~krak2010-09-21 00:03

    uwielbiam tego Pana i Redaktora. To najlepsi tutaj.

  • ~Leonidas2010-09-20 23:45

    A mnie się podoba. Lubię pańskie felietony. :)))
    PS. ~jeremi - zdaje się, że nic z tego chłopie nie zrozumiałeś...

  • ~jeremi2010-09-20 21:44

    Jak u Pani Paradowskiej w "Super Stacji":Ni przypioł,ni wypioł"!Skąd sie biorą takie pismaki?Czyżby pisowska głupota była epidemią?!

  • ~ZK2010-09-20 16:58

    Dożyjesz chłopcze wieku emerytalnego to może przestaniesz takie głupoty wypisywać.
    PS:zdaje się, ze średnia życia w Twojej grupie zawodowej swego czasu była dość niska w tej chwili pewnie nikt tego nie bada

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

«