Pisarz prowokuje: Większość Polaków została przez Polskę wyruch...a

2014-02-05 12:57 | Aktualizacja: 12:53
Szczepan Twardoch

Szczepan Twardoch (Fot. FOT. TEDINEWSPIX.PL / Newspix)

"Po 25 latach wolności w Polsce zamiast państwa, mamy nowotwór" - mówi w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" Szczepan Twardoch, pisarz.




Pisarz młodego pokolenia, nagradzany m.in. za powieść "Morfina" próbuje podsumować w wywiadzie dokonania ostatniego ćwierćwiecza. I nie szczędzi gorzkich słów.

Zżyma się na "syf" w przestrzeni publicznej, przekonuje też, że zła architektura dużo mniej szkodzi przestrzeni niż zła urbanistyka. - Żyjemy i żyć będziemy w syfie - mówi w wywiadzie Szczepan Twardoch-Te osiedla daleko od szosy, poupychane byle jak, byle gdzie, każde inne - tłumaczy.

Jego zdaniem III Rzeczpospolita zawiodła znakomitą większość swoich obywateli. - Większość Polaków została przez Polskę wyruchana  - mówi Twardoch. - Ci wkurwieni goście , co z Radomia jeżdżą do roboty w w Warszawie starymi passatami, bo im kochana ojczyzna zwinęła przez minione ćwierć wieku transport publiczny oszukują samych siebie? Upadek kolei nie jest faktem? - pyta pisarz.

Dalej wspomina o emigrantach i malejącym przyroście naturalnym - W Anglii czy Szwecji Polki jakoś chcą rodzić dzieci. A u nas wolnorynkowym debilom z prawicy wydaje się, że Polaków można zachęcić do posiadania dzieci za pomocą papieskiej encykliki i bredzenia o niedobrej antykoncepcji i dżenderze.

Twardoch opowiada też w obszernym w wywiadzie o swojej fascynacji twórczością Rymkiewicza i o katastrofie w Smoleńsku, choć zaznacza, że podejmowanie tego tematu wiąże się z polityczną deklaracją - przeciw lub za PiS, albo PO. Pisarz przyznaje, że przeżył pogrzeb Lecha Kaczyńskiego, ale to co się działo potem na Krakowskim Przedmieściu, tzw obrońcy krzyża wzbudzali jego litość.  - Natomiast motłoch, który ich atakował, wzbudzał moją nienawiść i odrazę.






Źródło: Tygodnik Powszechny
Wypowiedzi: 124
1 2 3 4 ... 13 starsze
  • ~prima aprilis Twardochowy2014-04-02 09:33

    "wolnorynkowym debilom z prawicy" ... a co wolnorynkowcy mają wspólnego z encyklikami papieży dot. rodzenia dzieci ? o ile wiem PO, PiS to żadna prawica, a Korwin-Mikke nie podpiera się społeczną nauką kościoła tylko Friedman'em, Hayek'iem, Mises'em, Batistat'em, Spencer'em i Tocqueville'm ... nie rozumiem więc o kim Twardoch mówi ... wolnorynkowcy rodzenie dzieci zostawiają rodzicom i się w ogóle do tego nie wtrącają - jedyne co mogą zrobić to obniżyć podatki i zlikwidować system socjalny (np. przymusowy ZUS), który rozrodczość utrudniają ... państwo za nikogo rodzić dzieci nie będzie, dlatego od wolnorynkowców nigdy nie wypłyną programy "zwiększania dzietności" jak to ma miejsce w przypadku socjalistów z PO-PiS-SLD + przystawki ...

  • ~Mikki2014-02-16 09:47

    A co ma taki fetysz jak krzyż wspólnego ze Smoleńskiem ?
    Teraz panie Motłoch-Twardoch powinien się Pan modlić wraz z innymi nawiedzonymi oszołomami do samolotów !
    Pielgrzymki na lotniska !

  • ~Rabbit2014-02-16 09:35

    Czy Twardoch,to jest od zatwardzenia mózgu ?

  • ~pop2014-02-16 03:23

    Co to jest to Szczepan Twardoch, pupilek Wyborczej i "Tygodnika Powszechnego"?
    Wieśniacki naziol ze "ślunskiego" RAŚ?
    Z taką facjatą jak ten koleś, to bym sie światu nie pokazywał. Pewnie dlatego Twardoch zawsze sie kładzie na brzuchu jak koledzy przychodzą.

  • ~tfuj Ruch2014-02-09 23:07

    Twardoch ( przepraszam za nazwisko, źle się kojarzy - z zatorami w naczyniach lub w przewodzie ) czyli ofiara, dokładniej ofiara gwałtu, czego tu jeszcze szuka taki PISarz - czeka na dubel ? Jak lubi, to niech siedzi cicho, ofiara zasy-fiona, a może morfinki donieść za darmo w ramach zapomogi ?

  • ~miron2014-02-07 13:55

    Pan pisarz miał chyba na myśli // młodzież i dzieci przez Polski KLER // a jak ma taką opinię o własnym kraju to co ON W NIM JESZCZE ROBI niech jedzie do WATYKANU tam go nie wy---ają .

  • ~jan nowak2014-02-07 02:49

    "Szczepan Twardoch - Pisarz młodego pokolenia..." wg nie tylko moich spostrzeżeń to Pisarz młodego pokolenia i małego rozumu. Przykład? proszę: pisze i bredzi że "wolnorynkowym debilom z prawicy wydaje się, że Polaków można zachęcić do posiadania dzieci za pomocą papieskiej encykliki ...". niedouczony pismak nie wie, że gdy rodziny "zachęcano" encyklikami ich liczebność była 2+9 a nawet 2+12. Dzisiaj rodziny zachęcane kłamstwami o Zielony Wyspie, 3x15 i podobnych niedorzeczach liczebność wynosi 2+1,3 z czego 1 wyjeżdża a 0,3 chorowite zostaje. Dla tego "pisarza" czarne to zło, białe to zło, kolorowe to zło, na dwóch nogach to zło, na czterech łapach to zło i tak bez końca. Coś mi się widzi, że ten "pisarz" będzie wkrótce "znaym pisarzem"

  • ~Wiadomosc POrazaca2014-02-06 22:03

    Ja sie tylko pytam??? Jakim to cudem 116 wyPOwiedzi jest wiecej jak 266?,
    POpisowek o WSIowym i moskiewski agencie Makowskim??? Wiec co jest NAJCZESCIEJ KOMENTOWANE???, bo nie nadazam!!!

  • ~Jasiek2014-02-06 19:59

    Trudno mu odmówić racji. Niestety dla ogromnej większości Polaków ojczyzna jawi się jako syf.
    Syfem jest zaś dlatego, że tzw. elity władzy (niezależnie od ich koloru ideologicznego) nie zamierzały i nie zamierzają patrzeć na rzeczywistość z perspektywy zwykłego człowieka.
    Ktoś kto nie widzi tego syfu i jego symptomów, żyje w oderwaniu od rzeczywistości.

  • ~gg2014-02-06 17:38

    Prawdę widać w demografii- kto może to z tego kraju ucieka. Za bliską granicą ludzie żyją inaczej w Niemczech. Dlaczego młodzi tam uciekają ?

1 2 3 4 ... 13 starsze