Jerzy Owsiak list otwarty do ministra Antoniego Macierewicza opublikował na swoim profilu na Facebooku. Wyraził w nim swoje oczekiwania wobec szefa MON.

Tak bardzo chciałbym, Panie Ministrze, żeby Pan uwierzył, że wszyscy Polacy bez wyjątku - takie mam przekonanie - to patrioci, na swój sposób kochający swój kraj i potrafiący o niego dbać w każdej rzeczywistości - zwraca się Owsiak do Macierewicza i dodaje: - Tak bardzo chciałbym również, aby Pan nie musiał wypowiadać słów, które brzmią groźnie i które otwierają drzwi niepokoju, a momentami strachu i niepotrzebnych emocji.

Jak zaznacza szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, chciałby poczuć od ministra obrony narodowej siłę opieki i czuwania nad naszym losem ludzi, którzy pracują, uczą się i tworzą ten piękny kraj, jakim jest Polska. Tak bardzo chciałbym, aby Pan uspokajał i w dyplomatycznych dialogach, jak z powieści, budował kopułę nad naszym niebem, niezwykle skuteczną i odporną na wszelkie "ciosy" z zewnątrz - dodaje Owsiak.

Tak bardzo chciałbym - i ze mną miliony Polaków - tylko i wyłącznie bawić się w wojnę plastikowymi kulkami napełnionymi farbą lub wywołując ją w podwórkowym klimacie - apeluje do szefa MON i podsumowuje: - Tak bardzo chciałbym, żeby Pan studził… żeby Pan też tego chciał.

Do Pana Ministra.Drogi Panie Ministrze, Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gda...

Opublikowany przez Jurek Owsiak na 15 marca 2016