O co chodzi z Tuskiem? "Tak jak miał dziadka w Wehrmachcie, tak reprezentuje interesy niemieckie" [OPINIA]

| Aktualizacja:

Te go, że PiS nie poprze oficjalnie Donalda Tuska w staraniach o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej, można było się spodziewać właściwie od dawna. Dla obserwatorów polskiej polityki było to czytelne i niezaskakujące od chwili, gdy PKW ogłosiła wygraną PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Była to wygrana bez precedensu, indywidualne zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, który po wielu latach prób osiągnął to, do czego dążył zawsze: samodzielną większość w Sejmie. Władzę dającą możliwości nigdy wcześniej po 1989 r. w Polsce nienotowane. 

wróć do artykułu
  • ~internautka 50+
    (2017-03-09 07:46)
    Jeżeli Tusk zostanie wybrany przez UE(Niemcy) tzn ze demokracja nie dotarła jeszcze do tej instytucji
  • ~Konrad
    (2017-03-08 22:09)
    Zdecydujmy sie z kim chcemy byc sprzymierzeni w Europie, czy z Niemcami ? czy z Rosja ? czy sami ?
  • ~Cliq
    (2017-03-08 18:25)
    Nie redaktorze, Tusk JEST mezem stanu.
  • ~autor nieznany
    (2017-03-08 16:15)
    prasa niemiecka uwaza cos zupelnie przeciwnego.
  • ~paq
    (2017-03-07 18:09)
    oficjalnym kandydatem jest wolski a tusk przez kogo został zgłoszony??? a może tusk zwyczaje po typu ustalanie stanowisk po śmietnikach czy na cmentarzu przeniósł do brukseli
  • ~pat
    (2017-03-07 14:54)
    "tak jak miał dziadka w Werhmachcie" A nie miał? Dziadek Donalda Tuska służył w Wehrmachcie. Takie są fakty. Są na to dokumenty, powołania do służby. Tuska PiS nie może poprzeć, chociażby za słowa "kolejny polski grudzień" To były skandaliczne słowa. Tuska jest historykiem i dobrze wie jakie były polskie grudnie. To co powiedział wtedy 17 grudnia to absolutny skandal. Wpisał się i wspierał próbę obalenia legalnego polskiego rządu wyłonionego na drodze demokratycznych wyborów, a teraz PO się dziwi że PiS go nie popiera. A może plan Tuska był taki żeby okupacja sejmu trwała do dzisiaj, żeby w Polsce utworzył się przed sejmem majdan i żeby on jako król Europy mógł odegrać role mediatora. Wtedy przedłużenie jego kadencji było by oczywistością. Teraz musi się bać. Kaczyński obronił się przed puczem i teraz bardzo sprytnie kontratakuje. Życzę mu w akcji odwołania Tuska powodzenia.
  • ~Historyk
    (2017-03-07 13:53)
    A co jest w papierach Stasi- tym martwi się TUSK bo o tym wie też PUTIN. Przecież nie przypadkiem w latach 90 liczył głosy do obalenia Polskiego Rządu.
  • ~San Escobar
    (2017-03-07 06:27)
    Pi ss owskie Trole juz ujadaja :):)
  • ~Rozalia
    (2017-03-06 19:27)
    Może już czas wytłumaczyć się z tych afer amber-goldowych a jest tego mnogą jak i katastrofa smolenska zapraszamy do kraju na zeznania
  • ~Aza
    (2017-03-06 18:50)
    A jakich przodków miał Pan Kaczyński? To juź nasi przodkowie świadczą o nas ? I jak tu się nie zgodzić, źe jesteśmy w średniowieczu ?
  • ~js
    (2017-03-06 18:37)
    ...bzdury piszesz człowieku - a ciekawe, ile ci za to płacą?
  • ~Kaszebka
    (2017-03-06 18:13)
    Temu oszustowi z Platformy Oszustów jeszcze tylko brak sfastyki na rękawie i mamy POczątek lat CZTERDZIESTYCH
  • ~adam w.
    (2017-03-06 17:25)
    Pisuary skacza i ujadaja ap.tusk i tak wygra.tysiac razy go wole niz zaklamanych z pis.ktorzy niszcza Polske z kazdej strony.p.kaczynski niech powie o swoim dziadku .ojcu.przodkach z carskiej rosji i tych kuzynach.ktorzy rxadzili w komunie i co robili z niewinnymi ludzmi.czemu namiestnik nie wyowie sie w tej kwrstii.tski katolik widzi cudze niech powie o swoich.jak tam dubieniecki juz ulaskawiony? Jak tam skoki wiecej ukradly niz amber gold .gdzie sa pieniadze..wyborcy pis placa za ich dlugi mimo.ze stracili swoje pieniadxe z kont. Wszystko to jest ochydztwo partii pis przed wyborami mowili co innegp.teraz nie moga sie nasycic przy korycie.
  • ~krzyhoo1
    (2017-03-06 16:25)
    Mnie martwi co innego, a mianowicie poziom IQ naszej władzy z kieszonkowym uzurpatorkiem włącznie. Tusk jest kandydatem Partii Rządzącej w UE i WYGRA. Kaczyński nawet gdyby rok temu wystawił sam siebie, to też byłby bez szans, bo jest z przedstawiceilem śmiesznej, nieistotnej partyjki unijnej, z której w Europie mają taki sam ubwaw jak my kiedyś z Polskiej artii Przyjaciół Piwa. Zaś Wolski jest zdrajcą partii rządzącej w UE, a w dodatku nie ma żadnych kwalifikacji politycznych z górnej półki - to wspaniały podobno urzędnik, wybitny znawca strasburdzkich i brukselskich restauracji tudzież korytarzy gmachu PE, bywa na salonach, ale na fotkach przy ściankach z szefami rządów może się co najwyżej wkleić w fotoszopie. Teraz po wyrzuceniu z PO i EPL może co najwyżej liczyć na jakiś ochłap za pisowskiego stołu, ale z pewnością wpierw prezes go nie omieszka "przeczołgać" jak każdego ze swego rywdwanu
  • ~romek
    (2017-03-06 16:22)
    Donek spie..zaj zdiadu, zejdź z afisza.
  • ~wszystko w temacie
    (2017-03-06 13:25)
    Myślisz się Hadaj po=poprańcu miał dziadka w wehrmachie,kolędy śpiewał po niemiecku a Polska to nienormalność oczywiście dla niego,na dodatek to oszust i aferzysta ,teraz już wiesz wszystko.
  • ~m67
    (2017-03-06 12:52)
    Mezczyzni na Pomorzu byli wcielani do niemieckiej armii z automatu na sile .Moj wujek rowniez,ale uciekł do Anglii i wyladowal u Maczka . Nie wszyscy mogli sie na to zdecydowac. Brak znajomosci historii
  • ~oburzona