O co chodzi z Tuskiem? "Tak jak miał dziadka w Wehrmachcie, tak reprezentuje interesy niemieckie" [OPINIA]

| Aktualizacja:

Te go, że PiS nie poprze oficjalnie Donalda Tuska w staraniach o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej, można było się spodziewać właściwie od dawna. Dla obserwatorów polskiej polityki było to czytelne i niezaskakujące od chwili, gdy PKW ogłosiła wygraną PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Była to wygrana bez precedensu, indywidualne zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, który po wielu latach prób osiągnął to, do czego dążył zawsze: samodzielną większość w Sejmie. Władzę dającą możliwości nigdy wcześniej po 1989 r. w Polsce nienotowane. 

wróć do artykułu
  • ~kar
    (2017-03-06 07:53)
    szczera prawda. Gdyby nie miał dziadka w Wermachcie i nie chodził na smyczy Merkel nie byłby krulem europy
  • ~andrzej
    (2017-03-06 07:55)
    Niech wróci i ramie w ramie ze Schetyną i Petru ujada. Przy okazji niech wyjaśni , kto to jest Oscar ze Stasi , o którym pisała niemiecka prasa.
  • ~przykre.
    (2017-03-06 07:55)
    Tusk zdrajca Polski ,cyngiel Merkel.
  • ~inka
    (2017-03-06 07:56)
    Megalomania I bzdury
  • ~Ryśku
    (2017-03-06 07:57)
    jeżeli Unia wybierze Tuska to znaczy że z demokracja nie ma nic wspólnego
  • ~Maja
    (2017-03-06 08:07)
    Autro jest słabym obserwatorem lub manipulantem. PIS jak teraz wiadomo przegrywał bo musiał przegra c mając wszystkie media przeciw. Klamstwa w mediach przez tyle lat wpajane odkrecić nie jest łatwo i ten proces trwa. TUSK jest skończony. Wiekszość ma go za zdrajace. Współczuje jego rodzinie. Sa wytykani na ulicy!!!
  • ~marks_
    (2017-03-06 08:12)
    z całości tematu i informacji, to dziwię się tylko wolskiemu. dał się zrobić jak dzieciak. dobrze, że go wywalono.
  • ~PIS brudzi Polskę
    (2017-03-06 08:13)
    Dlaczego Wolska RL nie popiera D.Tuska ? Bo prezesowi PIS jest bliżej do Odessy, niż do Gdańska, a trauma 8-letniej opozycji jeszcze nie ********** spod dekla.
  • ~Al
    (2017-03-06 08:16)
    Niemiecki dziennikarz Hadaj jest zwyklym oszustem. Tusk popierany jest przez niemiecka partie chadekow w UE i jej niemieckiego przywodce. Wybrany zostal bezposrednio przez Merkel ze wzgledu na sprzedaz niemcom interesow Polski przez rzad Tuska.
  • ~A co tam w bun-des-kalifat?
    (2017-03-06 08:19)
    Eeee tam...sprowadzić do Polski ,osądzić ,osadzić w Zakładzie Karnym o zaostrzonym rygorze.Albo łopata i MIERZEJA WIŚLANA do przekopania,razem z resztą bandytów z Przestępcze Organizacji.
  • ~kik
    (2017-03-06 08:19)
    Tusk nic dla Polski przez te 2,5 roku nie zrobił.Nawet języka nie nie nauczył.Niech go Niemcy sobie biora do siebie .
  • ~tylko pytam
    (2017-03-06 08:23)
    A dlaczego PiS mialoby po-pierac ryzego kundla?????
  • ~matylda
    (2017-03-06 08:27)
    Tusk to mierny polityk , wykorzystany przez liberalno-lewacką Europę. Niczego nie prezentuje jako mąż stanu , jest koniukturalnym słupem w polityce europrjskiej, zakompleksiony i do tego megaloman w pełnej krasie.
  • ~Bbs
    (2017-03-06 08:28)
    Może i miał dziadka w wermachcie ci co tak go krytykują niech powiedzą prawdę kim ich dziadkowie czy ojcowie byli czy wszyscy tacy święte, napewno nie
  • ~romank
    (2017-03-06 08:31)
    historycznie to tusk zawsze byl zdrajca,zasluzony dla obalenia rzadu J.OLSZEWSKIEGO.WYBORCZA ORDERU JESZCZE NIE DALA
  • ~wyborca/Dobrego Tygodnia Wszystkim./Kierofcy uwazajta.
    (2017-03-06 08:36)
    pada, pod Kent synem pada. Ochlapalo piramidy pod Gierlozo, ze wyglondajo jak kamieni qupa zalana zelazobetonem w wojne. Chlopy zaglondajo w komury. Zapowiada sie na zmiany pogody. tylko mysliwe jakies niecierpliwe. A bobry poscinaly co siedalo.Budujo.
  • ~Adolf Kaczynski
    (2017-03-06 08:37)
    Gazeta zuci kosc z nazwiskiem PISS a trolowe pawlowskie pieski tej faszystyczno-kaczej partii zaczynaja swa propagandowska prace. Nie wstydzicie sie pisac takie brednie i za to dostawac pieniedzy od pisowskich klamcow?
  • ~Sru
    (2017-03-06 08:45)
    Tekst nazywam nieobiektywnym i tendecyjnym.Tusk awaryjnie został wycofany przez Merkel,bo grożba przegranej.W jaki sposób PO przez 8 lat poniewierało PIS to dokładnie pamiętam.PIS ma pełne prawo odpowiedzieć pięknym za nadobne.Na razie jego reformy państwa akceptuję.
  • ~mułPiSmalski
    (2017-03-06 08:46)
    Tusk to faktycznie miernota - nie wiem co on tam w UE zdziałał! Ale akcja z Wolskim to żenada szczególnie w wykonaniu samego Wolskiego - koniunkturalista i cynik! A PiS, zero zaskoczenia - ta partia z zabetonowanym partyjnym aktywem na czele z naczelnikiem z Żoliborza zrobi wszystko, by jątrzyć gdzie tylko się da - teraz areną jątrzenia stała się UE!
  • ~Jarek Kanarek
    (2017-03-06 08:46)
    Kaczypsychol poprostu boi sie Pana Tuska, to takie prymitywne instynkty tego prostaka z moskwy. Nie ma smieszniejszego i zalosniejszego demagoga, ktory mogl by temu malutkiemu ludziku z pistloetkiem dorownac w psychiatryku.

Może zainteresować Cię też: