O co chodzi z Tuskiem? "Tak jak miał dziadka w Wehrmachcie, tak reprezentuje interesy niemieckie" [OPINIA]

| Aktualizacja:

Te go, że PiS nie poprze oficjalnie Donalda Tuska w staraniach o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej, można było się spodziewać właściwie od dawna. Dla obserwatorów polskiej polityki było to czytelne i niezaskakujące od chwili, gdy PKW ogłosiła wygraną PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Była to wygrana bez precedensu, indywidualne zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, który po wielu latach prób osiągnął to, do czego dążył zawsze: samodzielną większość w Sejmie. Władzę dającą możliwości nigdy wcześniej po 1989 r. w Polsce nienotowane. 

wróć do artykułu
  • ~przykre.
    (2017-03-06 07:55)
    Tusk zdrajca Polski ,cyngiel Merkel.
  • ~\/|-|
    (2017-03-06 09:19)
    Panie Hadaj, Protestuje przeciwko uzywaniu tych damskich podsrywajek w powaznej publicystyce - chce pan robic anlize to warto podzileic strone na pol i napisac za i przeciw. Mi wychodzi przeciw Tuskowi a na liscie nie ma ani zemsty ani tego ze jego dziadek byl czy nie byl w Wermahcie. Mam bardzo zla ocene Tuska jako premiwera bo de facto Polska przez 8 lat zmarnowala szanse na rozwoj - to ze utknelismy w pulapce sredniego wzrostu to bezposrednia wina rzadow Tuska - tej pasywnosci. Podobna pasywnosc Tusk pokazuje w Brukseli. Sugerowanie ze tu chodzi o osobiste animozje i zawisc Kaczysnkiego to klasyczna damska podsrywajka bo po pierwsze tego pan nie wie i wiedziec nie moze bo jeszcze nie posiadamy metod obiektywnego badania co siedzi w glowie czlowieka a po drugie sam Tusk byl wielokrotnie oskarzany o zawisc i msciwosc (chocby w wypadku Schetyny ktorego publicznie upokorzyl) - prawdopodobnie wlasnie to zle cechy wypychyaja liderow politycznych do wladzy. Nie jestem wyborca PiS i nie jestem sympatykiem Kaczynskiego ale uwazam ze stawianie sprawy do tego co siedzi w glowie Kaczysnkiego i jego kompleksow to powazny blad dyskwalifukujacy publicyste zwlaszcza tego ktory analizuje polityke.
  • ~wszystko w temacie
    (2017-03-06 13:25)
    Myślisz się Hadaj po=poprańcu miał dziadka w wehrmachie,kolędy śpiewał po niemiecku a Polska to nienormalność oczywiście dla niego,na dodatek to oszust i aferzysta ,teraz już wiesz wszystko.
  • ~andrzej
    (2017-03-06 07:55)
    Niech wróci i ramie w ramie ze Schetyną i Petru ujada. Przy okazji niech wyjaśni , kto to jest Oscar ze Stasi , o którym pisała niemiecka prasa.
  • ~Ryśku
    (2017-03-06 07:57)
    jeżeli Unia wybierze Tuska to znaczy że z demokracja nie ma nic wspólnego
  • ~Maja
    (2017-03-06 08:07)
    Autro jest słabym obserwatorem lub manipulantem. PIS jak teraz wiadomo przegrywał bo musiał przegra c mając wszystkie media przeciw. Klamstwa w mediach przez tyle lat wpajane odkrecić nie jest łatwo i ten proces trwa. TUSK jest skończony. Wiekszość ma go za zdrajace. Współczuje jego rodzinie. Sa wytykani na ulicy!!!
  • ~Prezes Polski
    (2017-03-06 10:32)
    Poprzeć Tuska? Nigdy!!! Prędzej poprę Putina jeśli chodzi o zajęcie Ukrainy niż tego diabelskiego pomiota! On jest gorszy niż Hitler, Stalin i Polpot razem wzięci!!!!
  • ~Sanik
    (2017-03-06 09:20)
    Z matki Niemki,zawsze kochał Niemcy,W latach chyba 70. Tych składali o wyjazd na stałe do Niemiec.Pisal potem,że polskość mu ciąży i nie ma zamiaru dźwigać tego brzmienia, Więc w Polsce był Niemcem a jak się dostał do Rady Europy, zaczął działać przeciw Polsce.To straszny faryzeusze,tacy sami ci co go popierają dla własnych stołków.
  • ~mania
    (2017-03-06 09:39)
    Znam takich polskich Niemcow,ktorzy wyjechali z Polski w latach 1980-2000 np. do Euskirchen i tam sie smieja z naszego rzadu (Dudy,Kaczynskiego,Szydlo i Maciuury jak oni to mowia).To nieraz sa ludzie, ktorzy gleboko zakorzenieni byli w szeregachPZPR.Konczylo sie koryto w Polsce wiec zmienili na koryto w Niemczech.Dostali w wieku 45 lat oczywiscie wysokie emerytury bo w Niemczech zaczeli chorowac na dziwne psychiczne choroby.Teraz oczerniaja Polske jak tylko moga najlepiej na Facebook.Otoz takich mamy rodakow!!!!!Nam Polakom zostaje tylko smiech ale z tych pseudo Niemcow.
  • ~Adolf Kaczynski
    (2017-03-06 08:37)
    Gazeta zuci kosc z nazwiskiem PISS a trolowe pawlowskie pieski tej faszystyczno-kaczej partii zaczynaja swa propagandowska prace. Nie wstydzicie sie pisac takie brednie i za to dostawac pieniedzy od pisowskich klamcow?
  • ~kar
    (2017-03-06 07:53)
    szczera prawda. Gdyby nie miał dziadka w Wermachcie i nie chodził na smyczy Merkel nie byłby krulem europy
  • ~der Dziennik
    (2017-03-06 10:26)
    Dla normalnego Polaka dziwne by było gdyby der Dziennik nie optował za tuskiem...Niemiecki dziennik PO piera ""polaka"" tuska.Należy jak najszybciej repolonizować media !
  • ~Jarek Kanarek
    (2017-03-06 08:46)
    Kaczypsychol poprostu boi sie Pana Tuska, to takie prymitywne instynkty tego prostaka z moskwy. Nie ma smieszniejszego i zalosniejszego demagoga, ktory mogl by temu malutkiemu ludziku z pistloetkiem dorownac w psychiatryku.
  • ~PIS brudzi Polskę
    (2017-03-06 08:13)
    Dlaczego Wolska RL nie popiera D.Tuska ? Bo prezesowi PIS jest bliżej do Odessy, niż do Gdańska, a trauma 8-letniej opozycji jeszcze nie ********** spod dekla.
  • ~Zdziwiony
    (2017-03-06 10:38)
    Czytam takie komentarze i dziwie sie jak Polska i Polacy nisko upadli. Nie ma zadnej dyskusji na normalnym poziomie tylko przezwiska i poziom dyskusji na poziomie neanderalczykow. Czy tak zachowuja sie katolicy? Wstyd. Myslalem, ze Polacy po dyktaturze komunizmu sa wstanie wyczuc kiedy beda ponownie manipulowani: A tak niestety nie jest. Za granica Polska i Polacy traca reszte szacunku
  • ~bul nie dowytrzymania
    (2017-03-06 09:04)
    Der Dzienniku,Tusk nie jest smiertelnym wrogiem Kaczynskiego,lecz smiertelnym wrogiem Polski !!!!
  • ~marks_
    (2017-03-06 08:12)
    z całości tematu i informacji, to dziwię się tylko wolskiemu. dał się zrobić jak dzieciak. dobrze, że go wywalono.
  • ~dziadek z wermachtu
    (2017-03-06 09:32)
    tusk powiedzial ze jest przedewszystkim europejczykiem a dopiero potem Polakiem ******** tez cos o kaszubskim slowianinie skoro teraz jest polakiem to powinien poprzec kandydata ktorego przdstawil polski rzad tak sie zachowoje polak a nie ***** na niemieckiej smyczy
  • ~kaktus
    (2017-03-06 09:43)
    Autorowi myli sie Europa z Niemcami a to chyba jeszcze nie to samo....? Po tresci widac wyraznie, ze jest ideowym klonem Tuska co zreszta nie powinno dziwic zwazywszy ,ze jest publikowane na "polskojezycznym portalu". O postach nie warto wspominac bo wiekszosc pisana jest prawdopodobnie na platne zlecenie bo nie wierze aby ktokolwiek byl az takim idiota...
  • ~Macisław Płatow
    (2017-03-06 09:30)
    CENZOR DO R---TY!!!!!!!!!W Armii Niemieckiej w końcowej fazie ,prawo służby w Armii mieli Folk--ojcz ,Schl--ser. Polaków tam nie było.

Może zainteresować Cię też: