Andrzej Andrysiak: Jeden grób dla PiS, drugi dla PO

| Aktualizacja:

Co po PiS? – pyta co tydzień tygodnik „Polityka”, zastanawiają się publicyści „Gazety Wyborczej”, dyskutuje opozycja. Jaka ma być ta odzyskana Polska, jak ją uzdrowić, kogo pokarać, jak najszybciej i najskuteczniej przywrócić stan poprzedni? Podobno to jedno z ważniejszych pytań naszej polityki. Podobno.

wróć do artykułu
  • ~polskojezyczni
    (2017-03-14 09:17)
    Raczej jeden dla GW a drugi dla DZ
  • ~ziolo
    (2017-03-13 08:18)
    Panie Andrysiak nie dziwie sie ze wyborcza pada na pysk skoro ma takich glabow redakcyjnych.
  • ~Jula
    (2017-03-12 08:57)
    Panu Andrysiaku !Prezesu jest nieśmiertelny a jego myśli wiecznie żywe.Ktoś musi zastąpić Wladimira Ilicza.Nasz Jaroslaw Edmundowicz jest jedynie godnym następca
  • ~byłem PiSowską szumowiną! zmądrzałem dzięki Bogu...
    (2017-03-11 21:31)
    Andrzej Andrysiak !!!! To kto? Korwin Mikke, PSL czy SLD je dobre dla Polski??? No nie wiem! Do tej POry wydawało mi się, ze najlepiej było gdyby w Polsce było PIS i PO, bo wtedy jest fajnie i nie jest nudno. raz mozna być se PIS a innym razem jak w PO. Tak jest porostu fajowo!!!!
  • ~Sfiks
    (2017-03-11 21:04)
    Prezes traci grunt pod nogami i za wszelką cenę mega porażkę chce przekuć w sukces???!! PO słabo rządziła, ale PiS przebił ją w 1,5 roku?!!!
  • ~realista51
    (2017-03-11 19:33)
    "Jedna jest Polska jak Bóg jeden u ciebie, Wszystkie me siły jej składam w ofierze, Na całe życie, które wziąłem z ciebie , Cały do Ciebie, Ojczyzno należę....."-Jan Lechoń
  • ~Lester
    (2017-03-11 19:22)
    Szanowny autor w swojej logice wykazał, że PiS ma co najmniej 2 kadencje rządów zagwarantowane bo Platforma jest be a za żadne licho nie widać tej nowej obiecanej przez autora nowej siły. A propos bezwładu rządów Platformy. Miała za koalicjanta partię, która była jednocześnie w opozycji do własnego rządu torpedując 60% projektów reform albo wręcz głosując przeciwko. Ta partia to PSL. Każda następna odnowicielska siła także będzie najpewniej miała swojego koalicjanta bo nie bardzo widać jak nowicjusz zdobędzie samodzielną większość. Ciekawe jak in się uda razem odnowić Polskę?. A co będzie jeśli po wymarzonym pogrzebie PO czy Nowoczesnej PiS ujdzie z żciem i będzie tym koalicjantem? Artykuł jest bałamutnym wyrazem pobożnych życzeń autora.
  • ~k
    (2017-03-11 18:14)
    Jasnowidz to dla POLSKI I POLAKOW byloby czyms najcudowniejszym co mogloby nas wyzwolic abysmy w swoim kraju byli nareszcie szczesliwi TAK NAM DOPOMOZ BOG
  • ~RWPG
    (2017-03-11 16:19)
    WAM siły zabraknie politycznej to Polacy mają siłę wspólnej walki o jedność narodów !!!!!!
  • ~zwz nz
    (2017-03-11 16:10)
    oh ah eh TUSKA wybrali i mają pech!!!!!!
  • ~putto
    (2017-03-11 16:08)
    Komentarz sprzeczny i zaprzeczający sam sobie. Pisze pan o symetrystach a krytykując ich i samemu popadając w symetryzm. PO zblazowana, nie mogąc nic więcej zarzucić zarzuca pan zblazowanie. Tak więc przetrwanie kryzysu światowego mając wzrost gospodarczy to nic ważnego wg pana. PIS zaś dewastujący całokształt życia społecznego , instytucjonalnego i dewastujący politykę zagraniczną to jest to samo co PO to pomylenie domu z chlewem. Takie artykuły są pozorowaną analizą.
  • ~kuk
    (2017-03-11 15:39)
    Oczywiście. Ani PIS ani PO. Ani Nowoczesna ani PSL , ani Kukiz nawet 17 ani SLD z Razem. Wszystkie te partie na śmietnik historii. Tam jest ich miejsce.. Bo to wszystko w większym (PIS) lub mniejszym (PO) stopniu klerykalna komuna..Polska by była krajem europejskim, demokratycznym ,państwem świeckim , tolerancyjnym z liberalną gospodarką, potrzebuje partii –ruchu, który w swym programie będzie miała następujecie jednoznaczne deklaracje. 1. Delegalizacja PISu jako zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała zbrodni na demokracji i państwie prawa. Osądzenie przed Trybunałem Narodowym w trybie karnym wszystkich funkcjonariuszy kaczyzmu i pozbawienie ich praw oraz przywilejów emerytalnych, 2. Odebranie im wszystkich dóbr materialnych jeżeli zostały pozyskane w wyniku pogwałcenia prawa, korupcji, nepotyzmu itp. Patrz działka PISu przy Srebrnej itp.. 3. Delegalizacja wszystkich organizacji nacjo-faszystowskich typu ONR itp. 4. Wypowiedzenie konkordatu, Zwrot do skarbu państwa wyłudzonych nieruchomości lub pieniędzy z tyt. działań tzw komisji majątkowej, 5. Wyprowadzenie religii ze szkół publicznych do sal kościelnych, 6. Likwidacja i sprywatyzowanie wszystkich spółek skarbu państwa z TV publiczną włącznie, 7. Likwidacja wszystkich nierentownych kopalń oraz wszystkich nierentownych zakładów w których skarb państwa ma jakiekolwiek udziały, 8. Utworzenie konkurencyjnych prywatnych kas chorych. 9. Doinwestowanie publicznej służby zdrowia ze środków pozyskanych jak wyżej.. 10. Wyrzucenie z Trybunału Konstytucyjnego , Prokuratury, Policji, Służb Specjalnych administracji państwowej itd. wszystkich pisowskich funkcjonariuszy..Przywrócenie do służby w wojsku , policji oraz administracji państwowej wszystkich osób zwolnionych w ramach pisowskich czystek. Na pewno ok. 50 % wyborców poprze partię z takim programem.. Polacy czują intuicyjnie iż najwyższy czas na taką polityczna silę…
  • ~elf
    (2017-03-11 15:30)
    Politycy PiS i Po do więzienia ;w Polsce musi powstać nowa siła polityczna to jednak utopia; polska będzie zawsze zakładnikiem pana, wójta i plebana mamy taka genetykę ,że lubimy jak wariaci nami rządzą jak walczymy o marchewkę ,jak giniemy bezsensownie i jak wspaniale obchodzimy nasze klęski
  • ~Macisław Płatow
    (2017-03-11 15:24)
    Jedyna Sil;a która może zastąpić PiS ,to Narodowa Demokracja. Czyli partia oparta o program R. Dmowskiego.
  • ~manfred
    (2017-03-11 15:23)
    Tekst chyba skasował się w połowie? Z tego bełkotu ma wynikać? PO nie musi nikogo uwodzić - wystarczy że będzie alternatywą dla pisowskiego walca. Im bardziej on będzie rozjeżdżał kraj, tym bardziej będzie to wystarczające.
  • ~PW
    (2017-03-11 15:19)
    PiS - siewcy nienawiści!
  • ~Feliks Feliksiński
    (2017-03-11 14:21)
    Co za ignorant to napisał przed popuszceniem Porannego Bonkai jeszcze się POdpisał - to Andrzej Andrzejefski
  • ~fert
    (2017-03-11 14:09)
    Ja bym zadal pytanie ---Co bedzie z Gazeta Wyborcza w przyszlosc,i bo GW zniknie szybciej niz sie spodziewamy, a stary Soros dozyje najwyzej jeszcze pare lat , bo dziewiedziesiatka tuz , a kto to g..... o bedzie finansowal, jej upadek jest nieuchronny, nie martwcie sie o PO, PIS i inne partie , SLD pana Michnika jest rowniez skonczone
  • ~dal
    (2017-03-11 12:19)
    Konflikt PO-PIS i konflikt Kaczynski-Tusk to autentyczny dramat naszego kraju i przeklestwo, 2 miernych politykow zdominowalo scene polityczna i sklocilo caly narod, obecnie ten konflikt przenioslo na arene miedzynarodowa. Polska ma sznase rozwinac skrzydla tylko gdy obydwoje Tusk i Kaczynski zmyja sie z polskiej sceny poltycznej wraz ze swoimi partiami.
  • ~Wrzućcie w ulubione
    (2017-03-11 11:34)
    Zanotujcie - komplet na Wawelu nastanie we wrześniu 2018.

Może zainteresować Cię też: