Maciej Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

| Aktualizacja:

Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. W uproszczeniu: był jednym z najważniejszych komandosów w Polsce. Cenili go nasi sojusznicy, czego dowodem mogą być liczne odznaczenia, jakie mu przyznali. Generał Gut zachował się elegancko, powiedział, że rezygnuje z przyczyn osobistych, i zapewne w najbliższych tygodniach nie będzie dzielił się swoimi przemyśleniami z mediami.

wróć do artykułu
  • ~Al
    (2017-03-16 07:00)
    Czystki skoncza sie jak tylko resztka generalow powiazanych z WSI i szkolonych w Rosji, mianowanych przez Komoruskiego i Tuska odejdzie w niebyt.
  • ~mi
    (2017-03-16 07:24)
    Cała karuzela się skończy, jak Kreml uzna, że starczy, a macierewicz złoży meldunek o wykonaniu zadania.
  • ~hehe
    (2017-03-16 07:22)
    Maciej Miłosz === zacznij się zastanawiać kto obroni der Dziennik przed repolonizacją!!!!! Idioci wyszukują durne problemy bo w realu ich nie ma!!! Buźkę mieliście zamkniętą jak wojska i służby specjalne działy słabiutko, czy wręcz w ogóle nie działały za czasów 8-letnie zarządzanie cieplejszą wodą!!!!! Hihihihihihihi
  • ~pat
    (2017-03-16 08:23)
    Najbardziej zabawne są te zapewne opłacone komentarze, które oskarżają Macierewicza o agenturalną współpracę z Rosją. Mam wrażenie że to właśnie te komentarze często są inspirowane z Rosji. Macierewicz, likwidator WSI - służby, która chodziła na pasku GRU "idealnie" pasuje na ruskiego agenta. Dodatkowe jego dokonania to walka przez całe życie z PRL-owskimi służbami, ujawnienie agentów tych służb, sprowadzenie do Polski wojsk NATO, budowa Wojsk Obrony Terytorialnej, nawoływanie do patriotyzmu, budowanie jak wzorca do naśladowania żołnierzy wyklętych, walka o wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Rzeczywiście pasuje Macierewicz na ruskiego agenta niesamowicie. Kwestia roszad w wojsku tylko wygląda pozornie na demontaż polskiej armii. Często generałowie, którzy odchodzą mają jeszcze związki z poprzednim systemem. Inni idą za kolegami, mają powiązania, uprawiają politykę. Czas pokaże czy Macierewicz znowu miał rację. Bo w sprawie Bolka, WSI, generała Błasika i wielu innych rację przecież miał. Za likwidację WSI Macierewiczowi należy się pomnik. Obecną działalność w MON ocenimy obiektywnie dopiero po czasie. Wojsko to pieniądze i widać też wyraźnie że jest medialne zlecenie na szefa MON.
  • ~pot fox
    (2017-03-16 08:19)
    Patologia Oszustów rozwaliła Polskie Wojsko redukując do niemal 90 tys z tego połowa nie miała uzbrojenia bo WSI je przehandlowało! Generałów u nas w Polsce na pęczki a żołnierzy brak! Pan minister Antoni wie dobrze jak pozamiatać po władzy Komorowskiego do bulu gdzie jego największym osiągnięciem był tank marki Reno z I wojny światowej i wszyscy stawali na głowie aby on pojechał w defiladzie!i t Wreszcie ktoś dba o wojsko a nie pozory jak za PO !!!
  • ~acton
    (2017-03-16 07:05)
    Macierewicz po prostu buduje polską armię, nie polsko-podobną. Przez 27 lat armia korzystala z oficerow wyksztalconych w PRL, a dowodztwo w Moskwie. Niech juz sobie pojdą na emeryturę, szkoda, ze nie sowiecką
  • ~qwe
    (2017-03-16 08:18)
    MODLITWA OPOZYCJI ! Koryto ty moje, powróć do mnie prędko, ja już żyć nie potrafie. Smutno mi i drętwo. Angela wzięła Pierwszego, o nas nie pamietała, A przecież braćmi jesteśmy, ratuj nas kochana. O Andzelo, pomóż braciom, O Adndzelo sypnij groszem, z PISem wygrać nie jest łatwo, PIS ustawia nas pokotem.
  • ~wacuś
    (2017-03-16 07:22)
    Kto obroni armię przed ministrem obrony? FSB
  • ~Filip
    (2017-03-16 08:03)
    Polska armie trzeba oczyści ze wszystkich, którzy mogliby mieć kontakty ze służbami rosyjskimi. Niemcom tez nie można ufać.
  • ~Adam
    (2017-03-16 09:06)
    Zwolennicy PiS i tak ślepo wierzą w posunięcia Macierewicza. Nikt i nic ich nie przekona, że "białe jest białe, a czarne jest czarne". Szkoda tylko żołnierzy, którzy mają prawo być dobrze dowodzeni. Inaczej ich życie na polu bitwy będzie krótkie.
  • ~robertpk
    (2017-03-16 07:33)
    pytanie, czy niszczy armię z premedytacją ?? moim zdaniem tak
  • ~polski cham
    (2017-03-16 09:41)
    Jest to sklonowany Belzebub, Lucyfer i tow. Dzierżyński. Świadczy o tym wygląd, pogarda dla ludzi,zakamuflowane w ładnych słówkach ordynarne chamstwo, przekonanie o własnej niekaralności, zakłamanie, tchórzostwo i miłość do młodych chłopców.
  • ~Jooj
    (2017-03-16 14:34)
    Kto obroni? Tylko psychiatrzy.
  • ~autor nieznany
    (2017-03-16 09:23)
    dokopac macierwiczowi bo zniszczyl ruska agenture gru = wsi. kogo wy reprezentzjecie? Czyje interesy powoduja , ze naokraglo wppisujecie de bzdury, to juz wyglada na jawna zdrase interesow polski - nato chwali macierweicza, ale o tym ani slowa. general milczy ale wy juz wiecie co mycli..
  • ~bocian
    (2017-03-18 18:26)
    O co chodzi? Macierewicz ludzki Pan. Stalin rozstrzeliwał, a on jeszcze emeryturę wypłaci. Żołnierz to jest taki sam zawód, jak każdy inny. I nauczyć się go można tylko od tego, kto go zna. Macierewicz zwalnia dowódców z doświadczeniem bojowym i wykształconych w Stanach Zjednoczonych, a awansuje ludzi po zaocznych kursach. Jak by przyszło co do czego to ta cała jego hałastra wejdzie ze strachu pod krzesło.
  • ~d......
    (2017-03-16 07:24)
    Likwiduje generałów bo obawia się aby w którymś nie obudził się Marszałek J.Piłsudski
  • ~yes yes yes, Ole !
    (2017-03-16 07:44)
    Nawet najzdolniejsi politycy nie mają pełnej wiedzy o żołnierskim fachu, bo nie spędzili lat na poligonie.-----------ale red.ma pelniejsza wiedze od najzdolniejszych politykow? A jesli tak to ciekawe. Moze spal na poligonie> Ktos spiewal Maki poligonow, maki poligonow, yes yes yes.
  • ~slazak
    (2017-03-16 08:34)
    Macierewicz to wazny czlonek bardzo niebezpiecznej, zorganizowanej grupy przestepczej posla Kaczynskiego oraz ojca chrzestnego z Torunia.
  • ~emeryt rozbawiony dobrą zmianą
    (2017-03-16 07:37)
    narciarz! jak się odważy!
  • ~szemrany interes
    (2017-03-16 08:06)
    Macierewicz szykuje armię do swoich celów.w razie nieposłuszeństwa rodaków wystawi armię przeciwko nim.wojsko ma być posłuszne Macierewiczowi a nie bronić Polaków.którym nie podoba się obecna władza

Może zainteresować Cię też: