Szahaj: W czyją wolność uderzy zakaz handlu w niedzielę?

| Aktualizacja:

Sprawa zakazu handlu w niedzielę ma ciekawe tło socjologiczne i filozoficzne. Skupia się w niej jak w soczewce wiele ważnych cech naszej sytuacji społecznej.

wróć do artykułu
  • ~franciszek
    (2017-04-20 23:29)
    Nie oburzajcie się tak na franczyzę, oni też chcą żyć, w tych małych sklepach pracuje pół miliona polaków
  • ~misiek
    (2017-04-19 07:13)
    Wiadomo, że dla pani na kasie w dyskoncie wolna niedziela to super sprawa, zgadzam się, ale w malym sklepie typu Żabka w niedziele się zarabia pieniądze na cały tydzień, bez tego oni nie przetrwają
  • ~antypis
    (2017-04-18 23:09)
    To, co spadnie po wprowadzeniu tej ustawy, to poparcie dla rządu PiS, a wzrośnie - bezrobocie, bo właściciele małych sklepów franczyzowych nie będą potrzebowali tylku pracowników jak i tak w dzień, w który mają nawiększy ruch, czyli w niedziele, nie będą mogli pracować
  • ~braq
    (2017-04-18 05:05)
    praca w niedzielę to tragedia dla rodziny ! nic nie powinno być otwarte w niedziele !!!!! wszyscy mają prawo do odpoczynku z bliskimi a nie wolne w poniedziałek kiedy dzieci w szkole
  • ~Halinka
    (2017-04-17 20:09)
    Dla kartofla I pisowskiej sekty nie ma problemu.Wszyscy maja dzisiatki ochraniarzy,sluzbowe auta,,do sklepu chodzic nie musza, wszystko im przywioza I postawia pod nos.Posadzam ze za wiele rzeczy nie placa,wiec dla nich czy beda sklepy otwarte czy nie nie ma zadnego znaczenia.Natomiast dla normalnych ludzi ma bo czesto to jedyny dzien kiedy mozna zrobic zakupy I to jest nieprawidlowe
  • ~pawelhanus77111611
    (2017-04-17 18:35)
    254janaft839769. To zróbmy zakaz w sobotę! Bo kto się temu odważy sprzeciwić we waadzach?
  • ~aa
    (2017-04-17 10:20)
    Zamiast patologia 500+ ze wrzeszczącymi bachorami łażąca po galeriach i robiąca zakupy w niedzielę.To pójdzie do kościoła i grzecznie da na tacę.
  • ~Liberty
    (2017-04-17 09:14)
    Dlaczego banki i urzędy są zamknięte w soboty? Chcemy mieć dostęp do banków i urzędów w soboty i niedziele
  • ~mmm
    (2017-04-17 08:22)
    Uderzą w niemiecki i francuski biznes. I w smog jaki w podzięce zostawia prowincja.
  • ~Theresa
    (2017-04-17 05:04)
    W soboty też. Dwa dni wytchnienia od najazdu okolicznych Wieśków i Wiesław. Zero korków. Wprowadzić wzorem WB opłaty wjazdowe do city.
  • ~Ps
    (2017-04-16 21:43)
    Nie bardzo rozumiem pana Szahaja, dlaczego otworzone w niedziele sklepy stoja w konflikcie z wartościami ważniejszymi niż wolność? Dlaczego moje wartości mają być ważniejsze niż innych? Czyżby chodzenie do świątyni było czynnością którą można wykonać w niedzielę a pójście na zakupy już nie? Toż to twierdzenia jak z wiary starszych braci w Chrystusie. Kościół w Polsce nie zauważył Nowego Testamentu? Czy nie byłoby lepiej nakazać prycodawcy odpowiednie wynagrodzenie dla pracownika, który CHCE DOBROWOLNIE przyjść do pracy (w niektórych państwach starej Europy jest to pensja podstawowa razy cztery!), niż wprowadzać nikogo niesatysfakcjonujące, durne przepisy? Czy jest jakiś nakaz dla przebywających w Polsce do robienia zakupów w niedziele, zamiast pójścia do kościoła? Jeżeli Polacy to w 95% wierzący, księża nauczają by nie kupczyć w dzień święty. a sklepy są pełne, to coś z tą wiarą u owieczek (baranów) krucho. Coś nietędzy ci pasterze, oj nie!
  • ~goj
    (2017-04-16 18:50)
    pejsaty zabiera głos bo to jego biznes goje ciągno
  • ~Sokular
    (2017-04-16 18:43)
    Uderzy w każdego,to bezsens.
  • ~Czy miałeś ostatnio kontakt telefoniczny z Bogiem?
    (2017-04-16 16:44)
    Bo powtarzasz tu i wygłaszasz czyjeś absurdalne twierdzenia stojące w jawnej sprzeczności z tym przekazem - jak to Bóg stwarzał świat i kiedy potem odpoczywał i cieszył się swoim dziełem!
  • ~icek
    (2017-04-16 16:44)
    Parcie Episkopatu żeby zakazać handlu w niedziele , a dlaczego tylko handlu , setki innych profesji nie ma wolnego : pociągi jeżdżą , samoloty latają , radio i telewizja działa , księża pracują i zarabiają - zakazać wszystkiego niech zapadną ciemności kościelne .
  • ~ PiS owski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-04-16 16:14)
    Ja proponuję zamknąć kościoły w niedzielę!!! Katolicy zacznijcie wreszcie czytać Pismo Święte i stosować się do tego, co tam pisze. Na początek przeczytajcie dziesięć przykazań Bożych i przestrzegajcie je tak, jak uczy Bóg, a nie tak jak kościół katolicki, który samowolnie dokonał tam wielu zmian. Bóg uczy by święcić szabat (sobotę), a klechy uczą by święcić niedzielę. Ale widocznie Bóg się myli...

Może zainteresować Cię też: