Samson do Rigamonti: Proszę sobie wyobrazić, jaką siłę rażenia mogłyby mieć słowa Jarosława Kaczyńskiego potępiające przemoc domową

| Aktualizacja:

Organizacje pozarządowe zajmujące się przemocą wobec kobiet nie dostają pieniędzy na działania, a prezydent Duda zachęca do niestosowania prawa w imię świętości rodziny i tradycji. No to na tym nagraniu możemy usłyszeć, co się dzieje w tych świętych rodzinach - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, Hanna Samson, psycholożka, pisarka i publicystka. Autorka m.in. "Wojny żeńsko-męskiej i przeciwko światu" oraz "Życia po mężczyźnie".

wróć do artykułu
  • ~k
    (2017-04-20 21:52)
    p.SAMSON chce pieniedzy, a tu kicha nie chca dac.
  • ~real boli chore
    (2017-04-20 23:26)
    co za przemocowa baba, co za antymaskulinizm, co za dyskryminatorka, obrzydliwe i podłe. Jakby nie wiedziała, że większość przemocy to jest ze strony bezkarnych kobiet w przeróżnych formach :)
  • ~miau
    (2017-04-20 23:36)
    kwik kwik kwik
  • ~Frózia
    (2017-04-21 01:01)
    "baby" dla zakompleksionych polskich impotentów są m.in. po to żeby je skatować....taki tam "rycerski" zwyczaj.....
  • ~Vuogy
    (2017-04-21 05:39)
    Prymitywne to polskie społeczeństwo. Komentarze w większości porażające.
  • ~2345
    (2017-04-21 06:32)
    Szanowni internauci jesteście po prostu prymitywni i żal mie Waszych żon,matek czy partnerek.
  • ~Antylewak
    (2017-04-21 07:20)
    "No to na tym nagraniu możemy usłyszeć, co się dzieje w tych świętych rodzinach" No jasne. W tych nieświętych (pewnie autorka myśli o lewackich) to tak się nie dzieje. Aaaa przepraszam. Przecież lewacy nie mają rodzin, bo to niezgodne z ich ideologią. Mają tylko związki partnerskie o przeróżnej kombinacji. A świętość to dla nich słowo nie do wymówienia.
  • ~J. Tęcza
    (2017-04-21 07:20)
    Niech nam żyje i dorasta Pan Naczelnik p...rasta!
  • ~Zosia
    (2017-04-21 07:53)
    Brednie. Zakompleksionej Baby.
  • ~autor nieznany
    (2017-04-21 07:56)
    lewacki swiat seksismu i feministek - chyby rodzi sie trzecia plec bez plci
  • ~kipper
    (2017-04-21 08:09)
    O przemocy wobec mężczyzn ze strony kobiet już p. Samson nie wspomina?
  • ~Kobieta
    (2017-04-21 08:54)
    Co moźe Pan Kaczyński wiedzieć o przemocy domowej ? Ludzie ogarnijcie się. Sami musimy się o siebie martwić , rząd nam w tym nie pomoże. Czy męźczyzni , czy kobiety będące ofiarami przemocy nie będą siedzieć cicho , bo prezydent tak chce , bo Kościół tak nakazuje? Jeśli mamy zginąć z ręki oprawcy , źeby ratować rodzinę, To po co Kaczyńskiemu ochrona ? Przecieź słuźy Polsce , jak kobieta rodzinie ?
  • ~pretorianin
    (2017-04-21 08:55)
    Its not my president...
  • ~Teresa Orlowski
    (2017-04-21 09:07)
    Faszo - Feministka, TFFFUUUU.....!!!!
  • ~AntyDyskryminator
    (2017-04-21 09:10)
    Dlaczego organizacje pozarządowe nie mogą liczyć na państwową kaskę ? Bo zamiast walczyć z faktyczną dyskryminacją kobiet, dyskryminują mężczyzn i rodzinę. Pani Samson udzieliła bardzo seksistowskiego wywiadu w stosunku do mężczyzn.
  • ~Joanna
    (2017-04-21 10:27)
    Wbrew pozorom to nie jest tak, że przemocowiec jest przemocowcem od kołyski aż do grobu. Przemocowiec w jednym związku może być całkiem fajnym mężem w innym związku. Oszust i zdrajca w jednym związku może być uczciwym monogamistą w innym związku. Ludzie się zmieniają, poza tym reagują na warunki zewnętrzne. Przemocowiec się nakręca, bo nikt go nie zastopuje. Żona płacze i się podporządkowuje, więc jego napięcie emocjonalne nadal nie wygasa i musi on dręczyć ją dalej. Gdyby żona na samym początku (albo w którymś momencie) wykazała się stanowczością i elementem samoobrony, z gościa szybko zeszłoby powietrze. Mogłaby mu walnąć na odlew albo sama go zwyzywać, prawdopodobnie by go zatkało z zaskoczenia. Tutaj gość jest sadystą, ale ożenił się nie z masochistką, tylko z normalną kobietą, na dodatek miłą, grzeczną, uległą i kulturalną. No i kobieta cierpi. A typ przy okazji też. Bo nie uzyskuje nigdy momentu zastopowania. W takich związkach oczywiście trzeba ratować życie i zdrowie ludzkie, czyli ofiarę przemocy i dzieci. Sprawcę przemocy poddać obowiązkowej terapii, niewykluczone, że w odosobnieniu. Ofiary przemocy i patrzące na to wszystko dzieci też potrzebują terapii, oprócz bezpiecznego miejsca na ziemi. Podobno Kościół jest za życiem, dlaczego tutaj za życiem nie jest? Na dodatek Kościół dopuszcza unieważnienie małżeństwa, jeśli jedno z małżonków jest przemocowcem. A to znaczy, że - zgodnie z doktryną kościelną - kobietę leje obcy - od początku - facet, a nie pobłogosławiony przez Boga mąż, bo małżeństwo z niedojrzałym gościem jest od początku zawarte nieważnie. Czyli nasi "prokościelni" politycy są - jak zwykle - bardziej papiescy od papieża. Kobieta ma latami cierpieć, że leje ją i gwałci obcy facet i zastawiać się, kiedy on weźmie się za dzieci. Bo tak będzie "tradycyjnie i nienaruszalnie i po naszemu".
  • ~helena
    (2017-04-21 11:14)
    Te organizacje niech zapracują na swoją działalność ,a nie wiszą na budżecie!!! dlaczego ja jako podatnik mam utrzymywać jakiś celebrytów???????
  • ~Jawor
    (2017-04-21 12:54)
    I po jednej i podrugiej stronie jest stosowana przemoc.Mężczyżni raczej się wyładowują fizycznie,a kobiety psychicznie-i to jest znacznie grozniejsza w skutkach przemoc.
  • ~Roman Heil
    (2017-04-21 15:00)
    Bełkot idiotek a w tle - chodzi o dotacje !
  • ~wojciech
    (2017-04-21 15:21)
    Ojs towarzysz Lenin sie klania.Przeszkadza ci polskosc I normalne rodziny.Zwroc sie do Sorosa zamiast probowac okradac polskich podatnikow albo idz do bagna lewackiego

Może zainteresować Cię też: