Jan Wróbel: Ruina projektu reformowania Polski przez prawicę zniechęca mnie

| Aktualizacja:

W istocie polityka prezesa PiS jest oparta na refleksji, że o stopniu głębokości reformy świadczy przyrost możliwości podejmowania decyzji personalnych przez władzę centralną. A potrzebę zmian potwierdzają wycia opozycji. Jak wyje, to znaczy, że na reformie traci, a więc była ona potrzebna.

wróć do artykułu
  • ~dziedzic pruski
    (2017-07-21 10:08)
    Wróbelek sobie zaćwierkał! Wszak mu za to płacą!!!
  • ~ksr
    (2017-07-21 10:14)
    Po przeczytaniu ze zrozumieniem, ocena wydaje się być trafna.
  • ~stary wróbel
    (2017-07-21 10:24)
    Wróbelek cięgle pracuje nad uwiarygodnieniem Dziennika jako pisma obiektywnego i niezależnego. Wisionka na zatrutym torcie ;)
  • ~Mond
    (2017-07-21 10:27)
    P.wrobel daj pan spokoj
  • ~Eeee tam....y.e.b.a.ć te G N I D E HAJKE z PEŁO ile wlezie
    (2017-07-21 10:28)
    kwi kwi kwi...ale kwiczą zaKODowane żyty ,złodziejskie pejsate ś.wi.ńskie r.y.j.e PEŁO i Nowośmiesznej bandy przestępców !!! kwi kwi kwi
  • ~w y b o r c a/nawet to blokowano/ wiec rozrzedzam litery
    (2017-07-21 10:28)
    Dobrego Dnia Wszystkim.
  • ~[v][h]
    (2017-07-21 10:31)
    Ja zas przypominam ze mamy art 4 Konstytucji RP i zadnego mechanizmu jego stosowaniu w odniesieniu do trzeciej wladzy - w zwiazku z tym jest ona wladza o charakterze niedemokratycznym - tak po prostu - grzechem tworcow konstytucji (prawnikow w tym sedziow) bylo wlasnie to by wyjac wladze sedziow poza demokracje i jej mechanizmy - argumenty ze "muzykow filharmoni sie nie wybiera" (prof Letowska) czy argument ze "suwerenem jest Konstytucja" (prof Gersdorf) srodowisko sedziowskie zdaje sie potwierdzac narracje PiS i obanzac totalne niezrozumienie czym jest demokracja i zwierzchnia rola narodu. obu paniom profesor odpowiedam - muzycy z filharmoni nie chca byc wladza kontrolujaca parlamant i prezydenta wybieranych w powszechnych, wolnych i demokratycznych wyborach, jesli konstytucja jest suwerenem to neich placi podatki w tym wynagrodzenia sedziow i niech sobie sama chodzi na wybory. Zmiany wprowadzane przez PiS nie sa zadna reforma ale mam nadzieje ze po chaosie wytworzonycm przez PiS nastepni politycy (oby bardziej propanstwowi) beda chcieli i podejma wysilek stworzenia prawdziwe demokratycznej konstytucji dla Polski w ktorej demokratycznej kontroli narodu poddane sa wszystkie 3 wladze majace zblizony mandat demokratyczny do pelnienia swoich rol.
  • ~Fedor
    (2017-07-21 10:35)
    A do jakiego jak nie partyjne środowiska należą Tusk, Graś i Schetyna? Do klubu fanów Barcelony?
  • ~Kaczka
    (2017-07-21 10:39)
    NIE MYŚLAŁEM,ŻE ON TAKI PUSTY!!!!
  • ~zyx
    (2017-07-21 10:40)
    Szanowny panie redaktorze! To Lenin mówił, że "kadry decydują o wszystkim" , nie prawica.Reforma, wprowadzana pod ostrym ostrzałem medialnym, będzie z pewnością starannie monitorowana - i tak powinno być.Do tej pory tak nie było.
  • ~wyborca/ starego wrobla nie nabierze sie na plewy,Przyslowie
    (2017-07-21 10:41)
    internet pomaga odrozniac ***ziarno od plew*** Ludziam
  • ~Suweren
    (2017-07-21 10:42)
    PANIE WRÓBEL PAN TO NAUCZYCIEL CZY JAKIŚ DZIENNIIKARZ PSEUDO. CZY PANI WRÓBEL Z PIS TO RODZINKA???????????????????
  • ~Prawda w oczy kole
    (2017-07-21 10:44)
    To już nie daje się nawet Panu udawać, że Kaczor to geniusz? Pan też ponosi odpowiedzialność za to co robi Pis. Od tej świadomośći Pan nie ucieknie przede wszystkim przed sobą.
  • ~Jarek
    (2017-07-21 11:00)
    Pan współczuje Kaczyńskiemu gdy ten ryczy o mordach zdradzieckich!!??
  • ~edek
    (2017-07-21 11:54)
    Wróbel, a kogo obchodzi, co cię zniechęca?
  • ~ella
    (2017-07-21 12:31)
    Co za wycie wróbla za królem. Niech zmieni kraj a nie Polski ustrój.
  • ~Stiff
    (2017-07-21 12:32)
    Pan masz taki mały rozumek ,że nawet wróble się wstydzą i chcą odlecieć do innych krajów
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2017-07-21 12:35)
    Dobrze że szanowny autor się obudził. To, że wiele kwestii w państwie wymaga pilnych zmian jest dla mnie jasne od dawna, ale działania partii są dla mnie nieakceptowalne od samego początku. Pomijając już wszystko inne - nie reformują sfer życia, które zrefornować absolutnie należy.
  • ~Bydgoszcz pamięta HAŃBĘ
    (2017-07-21 13:01)
    Taka reforma, jak jej twarze. Twarze PRLowskich prokuratorów także wojskowych, którzy oskarżali w stanie wojennym, bo tak im kazali komunistyczni mocodawcy. Teraz mają czelność obwoływać się sumieniem Narodu. Lista hańby IPN ...13grudnia81....represje.. Bydgoszcz pamięta aktywnych wtedy i dzisiaj prokuratorów.
  • ~Feliks D
    (2017-07-21 13:02)
    Jasiu masz rację.Ale jak prezesa scisniemy za jaja tez bedzie wył.Jak to robi widzielismy wszscy.Jest to zwykly ******

Może zainteresować Cię też: