Konstytucjonalista z UW: Dobrego prawa nie napisze się na kolanie

| Aktualizacja:

W pracach nad nową ustawą o SN chodziło o przyjęcie swoich poprawek i znalezienie sposobu, by uporać się z poprawkami opozycji - mówi prof. dr hab. Jacek Zaleśny, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego.

wróć do artykułu
 • ~zyx
  (2017-07-24 08:07)
  "Sędziemu przysługuje świadczenie pieniężne w przypadku choroby niani" - to jedna z kabaretowych "poprawek" Nowoczesnej.Szkoda , że tych 1300 "poprawek" nie ocenił ekspert - konstytucjonalista.Byłoby jasne, na jaką ustawę możemy liczyć ze strony opozycji.
 • ~drugi
  (2017-07-24 07:58)
  Ponad 5, 7 mln głosów oddanych na PiS oraz zapewne duża część z 1,3 mln głosów oddanych na kandydatów Kukiza to fundament reformy sądownictwa. Wyborcy tak głosowali, bo chcieli zakończyć rządy ubecko-platformianej sitwy prawniczej. Żadne kwiki kilkunastu tysięcy przedstawicieli tzw. totalnej opozycji nie mogą tych zmian zatrzymać.
 • ~Sokular
  (2017-07-24 07:56)
  Tak trzeba jak wy?????????? ciągnąć sprawy przez dziesięciolecia???????????? ten Rząd normalnie pracuje za to Mu płacą
 • ~JGK
  (2017-07-24 08:28)
  Tym bardziej dobrego prawa, ani ustroju nie napisze się na ulicy - vide rewolucja październikowa. GDZIE w Konstytucji jest napisane, że wystarczy powrzeszczeć i potupać na ulicy, żeby przejąć władzę??? Chcecie rządzić i stanowić prawo - wygrajcie wybory.
 • ~co umi pis
  (2017-07-24 08:07)
  Skutek jest taki: nowego prawa NIE MA, nie może być ani podpisane przez Adriana, ani wejść w życie. Dobrego prawa nie napisze PIS, bo PIS przez 2 lata udowodniło, że niczego dobrego nie naPISze - nawet ustawy rozwalającej SN. Jakby PIS chciał zbudować samolot, to też by nie umiał, bo śmigła by ciągnęły odwrotnie.
 • ~Starsza
  (2017-08-17 07:24)
  "Z silnym gorzej jak z głupim ale na głupotę nie ma siły", tak mówiła zawsze moja mama. Dla mnie kolejny problem to znaczenie używanego słowa, to dyscyplina naukowa, która nazywa się Semantyka lingwistyczna. Używanie słów o wieloznacznym znaczeniu zabija twórców regół prawnych albo daje im narzędzia do wielkiego zarabiania pieniędzy!!!Właśnie przez prawników. Jest też sens zapisów prawnych który może być widoczny albo z powodu głupoty czytających i podpisujących. A takie narzędzia wykorzystuje się w psychomanipulacji medialnej i polityce. Pokazał to film reklamujący Saakashvili i naszą medialną głupotę..

Może zainteresować Cię też: