Prof. Stanisław Żerko: Brak symetrii win w pojednaniu polsko-niemieckim

| Aktualizacja:

Prof. Stanisław Żerko: W przestrzeni publicznej powinna zaistnieć świadomość, że zostaliśmy brutalnie pozbawieni reparacji wojennych od naszych zachodnich sąsiadów.

wróć do artykułu
  • ~Ulla
    (2017-08-09 10:02)
    DO: Za wszystkie krzywdy ,m.o.r.d.y i gwałty niemców (dzisiaj 07:40) Moja rodzina ( po kądzieli) doznała mordów i gwałtów ( zbiorowych i okrutnych ) nie od Niemców tylko Ukraińców !!!!!Nie rozgrzeszam Niemców, ale moja nienawiść skierowana jest w stronę tych ze wschodu...
  • ~m.arco
    (2017-08-09 09:57)
    Właściwie tuż po II wojnie światowej zaczęli fałszować historię. Np. wymyślili ,,tajemniczych nazistów" i zrzucali odpowiedzialność na inne narody, które Niemcy napadły i mordowały. To bezczelność. Z Niemca zawsze wyjdzie Niemiec, zakłamany i butny.
  • ~47-206
    (2017-08-09 09:27)
    Niech ta Komisja od szacowania strat oceni ILE WART BYLO ok. 100.000 km² SLASKA, PRUS WSCHODNICH i ZACHODNICH, POMORZA, WSCHODNIEJ BRANDENBURGII, .. i skrawka SAKSONII.Ojczyzny ok. 9 milionów Niemcow, jednych z najbardziej cywilizacyjnie i infrastrukturalnie rozwinietych obszarów tego rejonu Europy... z portami, autostradami, niezliczonymi fabrykami i zamkami, .. i dobytkiem ruchomym i nieruchomym, lacznie z trzoda chlewna, pierzyna w lózku, kawa na piecu, zabawkami dzieci w ogrodzie, psem przy budzie, obsianym polem, pomnikiem na cmentarzu.. - i to wszystko w ilosci 9! milionow ludzi. Ale po co szacowac po starych wartosciach. Zapytajmy: ile jest warta cala Szwecja? kompletnie cala - ma tez ok. 9 milionów mieszkanców i jest cywilizowana. Albo dla porownania: Norwegia i Irlandia razem wziete... TYLE warte bylyby dzisiaj Wschodnie Niemcy (juz pomijam czy z albo bez Königsberg, bo wtedy mozna by i szukac wartosci calej Beglii itd.) .. Oj biedny ten polski naród, .. a biedny bo ....
  • ~ciekawy
    (2017-08-09 09:27)
    Tacy zawsze byli. Bardzo mnie dziwiła przyjaźń po 1989 r. Twardo zawsze bronili sowich interesów. Gardzili skłóconymi sąsiadami. Nasze elity /z klerem łącznie/ mieli za bezlitosne żule. Litowali się nad nędzą zwykłego Polaka. Litość zabarwiona była pogardą /bo naród na to pozwalał/ - czy coś się zmieniło??
  • ~Demos
    (2017-08-09 08:35)
    Zalosny pseudo psorze - chcecie anulowania traktatow pokojowych po ii wojnie swiatowej? A moze marzy wam sie kolejna? Narodowi naleza sie owszem reparacje od nieodpowiedzialnych politykow - tych z okresu miedzywojennego, tych ktorzy wysylali ludzi na nieuchronna smierc podczas wojny i tych wspolczesnych. Zaplacicie za to co teraz robicie swemu krajowi.
  • ~doświadczony
    (2017-08-09 08:33)
    Niemcy nie mają prawa mówić o moralności. Dwie wojny światowe, ludobójstwo - to historioa nie taka daleka. Dzisiaj afera dieselgate i parę innych. To naród twardo walczący o swoje interesy a innych ma za nic.
  • ~slazak
    (2017-08-09 08:28)
    bardzo chetnie przyjmujecie role ofiary. To nie swiadczy o waszej dumie tylko waszej folwarcznej, zlodziejsko zebraczej mentalnosci.
  • ~emma2000
    (2017-08-09 08:06)
    A Ziemie Zachodnie spowrotem do macierzy - czyli Niemiec?
  • ~Za wszystkie krzywdy ,m.o.r.d.y i gwałty niemców
    (2017-08-09 07:40)
    Przynajmniej 100 BILIONÓW DOLARÓW.

Może zainteresować Cię też: