Maciej Miłosz: Prezydent mówi "nie" nominacjom generalskim. To oficjalne wypowiedzenie wojny

| Aktualizacja:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podjął decyzję, że 15 sierpnia br. nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP”.

wróć do artykułu
  • ~bibi
    (2017-08-09 08:17)
    Panie prezydencie chyle głowe.brawo
  • ~007
    (2017-08-09 08:19)
    Skuteczność min Macierewicza przeraża V Kolumnę.
  • ~trollhunter
    (2017-08-09 08:33)
    pisowskie trollowisko za 2,5 od posta na forum....nie ma tu nawet z kim informacji powymieniac bo większość to komentarze nie dotyczące nawet artykułu.....słabo.
  • ~Lis
    (2017-08-09 08:47)
    Jest różnica w sprawowaniu urzędu Prezydenta pomiędzy p Dudą a żyrandolowym p Komorowskim
  • ~Obserwator
    (2017-08-09 09:13)
    Maciarenko zrobił swoje. Maciarenko może odejść. W co naprawdę gra prezes?
  • ~KODy za ploty
    (2017-08-09 09:27)
    Bommba atomowa, sensacja ? Normalizacja kompetencji to wlasciwa droga, szukanie podtekstow i drugiego dna to juz zlosliwe plotkarstwo w stylu POlewactwa.
  • ~Stirlitz
    (2017-08-09 09:28)
    Duda zorientował się (lepiej późno niż wcale), że Antek to agent Kremla...
  • ~bomba wodorowa
    (2017-08-09 09:49)
    Dziennik od rana znowu karmi czytelników obroczkiem plotek i sztucznej sensacji
  • ~gtzr
    (2017-08-09 10:00)
    A co z odszkodowaniami wojennymi od Niemiec? PiS przygotowuje wniosek
  • ~ooz
    (2017-08-09 10:15)
    Panie Prezydencie pana generał nie ma certyfikatu bezpieczeństwa bo to ruski trol więc co on tam jeszcze robi gazetki czyta jaja se ogląda za nasze podatników pieniądze Przez cały czas w sprawach nominacji generalskich pana kancelaria współpracowała z MON więc o czum pan ględzi
  • ~Antek wymiata - czyści drogę na Wschód
    (2017-08-09 10:26)
    A po co komu prezydent, jak jest Antek i jego zakładnik Jarek ? Trochę szkoda, że życie Adrianowi się sypie, ale to żaden koszt, taka prawda. Może po końcu kadencji ktoś kiedyś będzie Adriana zapraszać na wykłady gościnne /może kabarety?/, żeby rodzina miała na paczki.
  • ~martin
    (2017-08-09 10:39)
    Dosc mam waszych prywatnych kłótni , Polska to nie wasz folwark , wystarczy ze PO i ludowcy ośmieszali Polskę
  • ~prezes
    (2017-08-09 10:43)
    nie bardzo wiadomo o co chodzi.Dzieje sie jednak zle-ludzienie lubia wojen w obozie wladzy.Kaczynski powinien to uciszyc.Mylse,ze nawet za cene wymiany ministra obrony na kogos mniej konfliktowego,takiego urzednika bez wielkich ambicji.Prezydent zostanie i to dlugo,ludzie go lubia,utarczki z nim sa zle dla obu stron,i rzadu, i dla niego.Nie wiem dlaczego ale od kilku miesiecy PiS zaczyna robic bledy i to widac.Moim zdaniem cala ta awantura o weta do ustaw o sadach byla zbedna.Takie rzeczy nalezy precyzyjnie ustalac z prezydentem-on jest sam prawnikiem,wie co moze,a czego nie moze.Rzad musi zrozumiec,ze sa pewne granice reform,ustala je prawo.PiS robi tez inne bledy-ta uporczywa wycinka w puszczy-to blad-jezeli widac opor spoleczny i sa ostre reakcje zagraniczne to nalezy to zostawic.Kornik byl zawsze,zawsze byla czesc drzew niszczona,puszcza jednak trwa i po co tam cos zmieniac.ten Szyszko i jego ludzie nie robia dobrej politycznej roboty dla PiS.Trzeci blad to forsowanie na sile jakis form abonamentu RTV-szczegolnie dolacznei go do KRUS moze dac fatalne efekty na wsi-chlopi nienawidza placenia czegos dla miasta na sile.Inny blad to ustawy dajace pole do podwyzek cen-wody,pradu,gazu,(z paliw sie wycofali).Spoleczenstwo jest nadal bardzo biedne,pensje sa 4 razy nizsze niz w RFN,a ceny zaczynaja byc podobne,czyli dla nas zabojczo wysokie.jezeli ja palce juz za wode zimna i ciepla dla 3 os.rodziny ok.350 zl na miesiac,a uzywamy jej oszczednie,to to jest jakies chore.Pytam sie czy mam jako zwykly ,szary czlowiek w bloku placic teraz 500 zl za wode na miesiac?Jak to sie ma to zarobkow i tkzw.realnych cen w kraju? To tak jakby nagle benzyna byla po 10 zl.To jest wariactwo-woda nie moze byc drozsza od innych skaldnikow oplat az 2 czy 3 razy!Jak PiS ma dbac o szarych ludzi to nie moze tolerowac takiego wyzysku monopolistow.To samo z pradem-stale nowe oplaty do rachunku na ratowanie energetyki-absurd-kupuje oszczedne AGD,zuzywam coraz mniej,place coraz wiecej,ilosc KW przestaje miec znaczenie,rachunki za prad zyja wlasnym zyciem.To jest chore-pensje i bonusy w elektrowniach (znam te sprawy z Belchatowa) sa ogromne,po belchatowie i okolicy jezdza auta jak w Las Vegas,wielkie domy pracownikow energetyki,kasa sie leje milionami,a ja mam za to placic,bo energetyka podobno "upada".Niech rzad sie za to wezmie,bo bedzie bunt spoleczny i PiS nie wygra wyborow.Jest jedna swieta zasada,ktorej nie realizowalo PO i przegralo wybory-zawsze nalezy troszczyc sie najpierw o zycie szarego czlowieka,liczyc dochody rodzin i ich zwykle wydatki,dostosowac tempo zmian cen do nich.Jezeli sie tego nie robi to szary lud cierpi ale pamieta to zlo,ktore mu ktos sprawil i daje swoj wyraz przy urnie.Tak przegralo PO.Niech PiS podwyzkami nie wykopie sobie grobu jak PO.juz czesc ludzi mowi,ze sa takie podwyzki cen (np.maslo i inna zywnosc,prad,gaz,woda,oplaty mieszkaniowe,rozne podatki,itd),ze czesc rodzin nie ma juz nic z 500 plus.Takie opinie staja sie powszechne-500 plus nie bylo chyba po to aby pocieszyc ludzi na rok,a potem podwyzki maja jego efekt zabic.Jezeli PiS pozwoli na dalsze podwyzki cen to za 2 lata moze miec zdziwiona mine w wieczor wyborczy w TVP.Co robic? Wycofac sie z wielu wyzej opisanych podwyzek,nie upierac sie przy oplatach na RTV.Niech TVP zredukuje swoje potrzeby,ilosc pracownikow,zmniejszy wynagrodzenia,itd i dostaje na swoje dzialanie jakies kwoty prosto z budzetu,co rok,uchwala sejmowa.Taka jest propozycja PSL-bardzo rozsadna.Jak PiS tak nie zrobi i uprze sie przy poborze na PIT i KRUS to straci bardzo wiele glosow.Sa inne czasy,ludzie nie kochaja juz tylko TVP i radia,to sa media z lat 70 XX wieku,dzis masa ludzi w ogole juz TVP nie potrzebuje,maja Internet,rozne DVD,CD,gry,itd.I nie chca na TVP placic.TVP i radio powinny byc male,skromne,tanie i oplacane z budzetu panstwa.
  • ~motek
    (2017-08-09 10:44)
    PIĘKNIE prezydent zadał cios nokautujący ministrowi wojny , minister padł , leży i kwiczy .
  • ~ela
    (2017-08-09 10:54)
    jak ja lubie jak oni sie zra, codziennie wiecej -przez 2 lata sklocili sie z cala Unia, w szczegolnosci z Niemcami, ktorzy teraz widza swoja szanse odgrzania zadan roznych ziomkostw, ktorzy chca powrotu w granice z 38 roku, z rosja, ktora nie poda nawet lewej nogi w tym stuleciu, ukrainia, litwa - dlugo bedzie trzeba sprzatac stajnie augiasza po tym rzadzie. Zaczynam popierac Prezydenta, a bylam wyborca PiS, jakam gupia byla.
  • ~Stiff
    (2017-08-09 11:14)
    W polskiej armii dużo rzeczy brakuje ,jednego czego nie brakuje to generałów i admirałów . Niech sobie wojskowi odpuszczą jeden rok awansów . Wszyscy awansują na następny rok . Niech sobie pomyślą o czymś takim jak Polska . Jestem zwolennikiem PIS i na platformę w życiu nie zagłosuję
  • ~Winston Churchill
    (2017-08-09 11:17)
    ....."To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku dojnej zmiany!" Jarosław...jarosław......
  • ~takoj razgawor
    (2017-08-09 11:19)
    NUUU, JA WAS, a ja was,nuu, wot takoj razgawor...
  • ~wieszcz
    (2017-08-09 11:20)
    Kolejna bardzo rozsądna decyzja Pana Prezydenta !!! Oby tak dalej , a Prezydent stanie się rzeczywiście Prezydentem Wszystkich Polaków bez podziały na "sorty" , "patriotów " , "komunistów i złodziei" , "zakazana ***** i ************* itp. itd.i weżmie pod swoje "ojcowskie ramie" cały Naród , taki jaki on jest !!! INNEGO NIE MA !!!
  • ~SUWEREN
    (2017-08-09 11:42)
    CHYLĘ CZOŁO PRZED PANEM PREZYDENTEM WRESZCIE DOBRA DECYZJA MACIEREWICZ I PANI PREMIER DO DYMISJI KONIEC Z KACZYŃSKIM I PIS

Może zainteresować Cię też: