Zaremba: PiS depcze obyczaj pozwalający odróżniać normalne demokracje od "półdemokracji"

| Aktualizacja:

Zawsze trwałem przy jednym spostrzeżeniu dotyczącym obecnej władzy: kontynuuje ona i udoskonala metody upartyjniania państwa stosowane przez ekipy poprzednie. Co więcej, łączy to z nadzieją na jakąś naprawę, inną politykę, a nie samo trwanie u władzy. Kampania organizowana przez Polską Fundację Narodową (PFN) jest jednak i krokiem dalej, i w inną stronę. Pod niewypowiedzianym hasłem: „Robimy to, bo   możemy”.

wróć do artykułu
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-09-11 10:06)
    Oj Piotrze Szczujesz.~~ cypis kasę 500+ Ty lub ktoś z twej rodziny bierze,do zreformowanej szkoły chodzi ,itd ?. To Myśl bo nie boli Żuliku.
  • ~Koleś z parafii na Nobla
    (2017-09-11 10:56)
    No nareszcie i Zaremba przejrzał na oczy.
  • ~Waldek z Chlewisk
    (2017-09-11 11:14)
    Następna kampania pisu: ,,Niech Zimny Leszek Kaczyński zostanie zostanie błogosławionym. Szukamy cudów ... ".
  • ~berni
    (2017-09-11 11:50)
    Niestety panie Zaremba za późno pan przetrzeźwiał i zauważył co się dzieje - teraz jest już pozamiatane, bo faktycznie mogą robić co chcą i robią nie oglądając się co będzie po nich - to bolszewicy, którzy w ogóle nie rozważają możliwości utraty władzy i nie troszczą się o taką perspektywę w sensie interesów państwa. Zdemolują wszystko do spodu - bo mogą. A durne pislemingi będą przyklaskiwać jak im się demoluje krak
  • ~uobywatelniony obywatel
    (2017-09-11 11:58)
    Trzeba było pastuchy szanować Polske Ludową to by było tak jak było !!
  • ~Jabis
    (2017-09-11 13:04)
    Z ł o d z i e j s t w o ! Herb PIS. Złodziejstwo i marnotrawienie pieniędzy jakiej nie było od 1945 roku ... bo PIS = PZPR-bis+ // A ... co tam z inflacją dojnej zmiany!? Ile przez dwa lata zdrożała żywność!? Może broszki staniały?
  • ~ZENUŚ
    (2017-09-11 13:29)
    PANIE ZAREMBA - WY JUŻ OD 1944 ROKU TYLKO POD ZMIENNYMI SZYLDAMI DEPTALIŚCIE WSZYTKO - A OSTATNIE 28 LAT TO REKORD ŚWIATA - BYLIŚCIE GORSI OD OKUPANTÓW .
  • ~Temida
    (2017-09-11 14:36)
    Czy brak nam jest świadomego politycznie społeczeństwa? Sąd Najwyższy orzeka w każdej ważnej sprawie dotyczącej wyborów do parlamentu (demokracja parlamentarna), i ma prawo do opinii dot. TK.. CZEKAMY NA OPINIĘ/WYROK SĄDU NAJWYŻSZEGO w sprawie wybory Prezes TK ! Dlaczego niszczenie podstaw państwa prawa, ustroju i niezależnego sądownictwa nie budzi społecznego sprzeciwu, a dokonuje się w dużej mierze przy aprobacie społecznej, ma swoje przyczyny. Jest to najczęściej propaganda i kłamstwa polityków i rządu PiS w mediach zawłaszczonych TVPiS?! Zadziwiające jest , że Trybunał Konstytucyjny w falstarcie we własnej sprawie wypowiada się o tym, czy SN ma uprawnienia do osądu, czy Prezes TK Julia Przyłębska, była wybrana zgodnie z prawem (znowelizowaną ustawą), czy nie. TK sądzi ustawy - prawo. Działanie TK dotyczyć winno oceny - tutaj ustawy o TK, czy jest zgodna z konstytucją. Prerogatywą Prezydenta jest ceremoniał przyjęcia ślubowania od sędziów - powołanie sędziów. Prezydent nie ma w Konstytucji zwierzchnictwa nad Sądami oraz konstytucją, ma być strażnikiem konstytucji. SN - najwyższa instancja (skład kilku sędziów) ma prawo do osądu i wydania postanowienia dot. wyboru Prezesa TK. Jeżeli tego nie można SN, to komu, zapewne nie Prezydentowi, bo nie mamy ustroju prezydenckiego ? W Art. 10 konstytucji jest określony ustrój i rozdzielność, trójpodział władzy i niezawisłość sądów. W art. 2 konstytucji określone jest, że Polska jest państwem praworządnym i demokratycznym. U nas jest demokracja parlamentarna, a nie prezydencka, jak w USA. Prezydent ma prerogatywy dot. powołania prezesa TK, sędziów, ale nie ma być ponad konstytucją, czy niezgodnie z ustawami - ogranicza to demokracja parlamentarna, a nie prezydencka, jak np. w USA.
  • ~Ob RP
    (2017-09-11 15:25)
    Panie Zaremba pan też należy do przyczyn powstałego stanu rzeczy
  • ~Marian z B
    (2017-09-11 15:32)
    Komuniści i naziści PIS oszukują POLAKÓW tymi bilbordami. Dlaczego? Bo dla naszego bezpieczeństwa powinno zostać tak jak było i jest. PIS słowami swego niskiego pOSŁA Kaczyńskiego nazywa społeczeństwo gorszym sortem, zakamuflowaną opcją czy mordami. Zatem wiadomo że gdy posiądą w swych łapach sądy mogą stać się już faszystami.
  • ~Szanuj co masz
    (2017-09-11 15:51)
    Jak było na początku tak teraz i po wieki wieków. Amen
  • ~Grzechu_comeback
    (2017-09-11 16:05)
    czy KIEDYKOLWIEK, JAKIEKOLWIEK media informowały o PATOLOGIACH W SĄDACH???? Czy sędzia na telefon to norma albo sędzia knujący z pluszakiem premiera obalenie rządu?!?! Widocznie TAK, skoro "nawet" DER DZIENNIK o tym zapomniał. A KORUPCJA W SĄDZIE NAJWYŻSZYM??? Nagrania były?! I co?! NIC!!! Kompletnie NIC! Akcja jak najbardziej na miejscu, ze względu na taką a nie inną koncentrację NIEMIECKICH MENDiów
  • ~diego
    (2017-09-12 09:33)
    Już dawno mówiłem ze Zaremba to karierowicz pamiętam w jak w ubiegłym roku wygłaszał peamy na cześć p. Kaczyńskiego czy wzbudził obrzydzenie nawet samego prezesa bo było to tak prymitywny cukier że z daleka smierdziało obłudą , wiec się nie załapał na kasę w TVP i znowu jak zawsze to robił zmienił front to człowiek bez jaj
  • ~bogdan
    (2017-09-12 10:49)
    A Pan Zaremba czyta te komenty popijając piwko i myśli sobie, o czym by tu klepnąć w klawiaturę, żeby zarobić następną wierszówkę... jakoś nie wierzę w szczere intencje tego Autora - dostatecznie często i wyraźnie wykazał, ze nie jest głupi - a jednak przyklaskiwał PiSowi. Musi być zatem do cna cyniczny i zepsuty.
  • ~grafomania dziennikarska
    (2017-09-12 23:20)
    "półdemokracji" - jesli ma sie doczynienia ze skomuszonymi polglowkami trzeba dzialac stanowczo - w innym wypadku kraj utonie.
  • ~Skoro Zaremba szuka nowego pola do popisu
    (2017-09-13 02:39)
    - to zachodzi domniemanie, że Karnowscy (lepiej późno niż wcale!) postanowili tego tchórzliwego krętacza spuścić wreszcie do szam ba!
  • ~XZA
    (2017-09-13 13:49)
    Panie Zaręba, WE... THE PEOPLE... mamy już dość Waszmościów "normalnej demokracji".
  • ~Jst
    (2017-09-13 23:51)
    Normalne demokracje to wytulejowny wymiar sprawiedliwości, który już nie nadaje się do remontu!! Komunista latyfundysta, szofer milioner, układ warszawski, kapuś UBecki bohaterem narodowym, HGW, Amber Gold??Podobnych wyliczanek można liczyć na setki!!
  • ~Anna Kubiak Łódź
    (2017-09-14 14:01)
    Panie Redaktorze Zaremba czy jest Pan zadowolony z tycz prostackich i szambiarskich komentarzy? Czego się Pan spodziewał publikując taki artykuł w DerDzienniku, finezji i merytorycznych uwag? Czy jest Pan z siebie zadowolony? Zawsze Pana ceniłam za rzeczowość, lekkie pióro, znajomość historii, zainteresowania kulturalne (czytam Sieci") Dalej ! z "totalną " opozycją" atakować rząd, będą drukować!
  • ~dobrze jest zle
    (2017-09-14 17:14)
    Autor depcze podstawy logiki, ma jakas swoja nieznana, moze Bolek prowadzi szkolenia?

Może zainteresować Cię też: