Nowa wspaniała Unia według chorego człowieka Europy

| Aktualizacja:

Jakiej Unii potrzebujemy według francuskiego przywódcy z ambicjami kierowania globalną dyplomacją? Otóż „Europy, która chroni”, ale jednak opartej na tandemie niemiecko-francuskim, o co Macron zabiega od samego początku swojej prezydentury.

wróć do artykułu
  • ~kisiek
    (2017-09-13 08:07)
    najpierw Makaron pokaż jak umiesz sobie radzić na własnym podwórku (a tam za bardzo ci ostatnio nie wychodzi) a dopiero potem zabieraj się za pouczanie innych
  • ~em
    (2017-09-13 08:16)
    Czytam i nie wierze! mamy wreszcie w Dzienniku rzeczowy, pozbawiony propagandy artykul Pytanie co zrobic z tymi chorymi ludzmi ktorzy rządzą Unią, Macronem i Makrelą, jezeli nie da sie nic zrobic, to naprawde konieczny jest Polexit
  • ~stary wiarus
    (2017-09-13 08:19)
    Nie powinien pedal definiować standardu życia ani też potrzeby Polaków. Różnica jest kolosalne miedzy dwoma krajami, nawet to że pol Afryki pracuje na PKB Francji.
  • ~Klaudia
    (2017-09-13 08:28)
    Zarozumiały Francuz. Dumping socjalny to pustosłowie. Macronowi nie przeszkadza,że rolnicy we Francji otrzymują wyższe dopłaty niż w Polsce. To nie jest dumping. Macron walczy o interesy Francji tak jak Merkel walczy o interesy Niemiec. Tak to należy widzieć.
  • ~paryzanka
    (2017-09-13 08:40)
    Niebywala bezczelnosc. Nazwanie glowy panstwa "chorym czlowiekiem" to niedopuszczalne. Chory to jest Kaczynski.
  • ~taka unia tylko nas spowalnia w rozwoju
    (2017-09-13 08:40)
    jest odpowiedź na zadane w tekście pytanie: nie Europa, a raczej UE chroni Niemcy i służy Niemcom za pieniądze narodów zdominowanych przez Niemców ... nie wiem czy pokolenie, które heroicznie walczyło w czasie II WŚ, często poświęcając własne życie zrobiłoby to samo mając świadomość, że jego potomkowie sprzedadzą Polskę Berlinowi za jakieś nędzne dotacje unijne ... czy Polska jest tak mało cenna, że pozwoliliśmy zrobić z siebie rezerwuar taniej siły roboczej i rynek zbytu towarów III kategorii ?
  • ~slazak
    (2017-09-13 08:44)
    a wy sobie dalej pracujcie nad waszym orwellowskim folwarkiem. Zyjcie sobie na wyspie wolnosci i toleracji, ale dajcie nam europejczykom z waszymi pomyslami swiety spokoj.
  • ~PO-dcierasz się przed czy PO ?
    (2017-09-13 08:46)
    napiszcie lepiej kiedy ekstradycja donalda t zamachowca Smoleńskiego za Smoleńsk ,OFE ,AmberGold czy STOCZNIE?
  • ~Torro
    (2017-09-13 08:47)
    A co ma, grype, czy zapalenie slepej kiszki? To wszystko mozna wylwczyc! Nieuleczalne sa fobie , paranoje i inne w a r i a c j e kaczora! A moze in chce rzadzic Europa, tak z stylu, a su manera!
  • ~anty_błazen
    (2017-09-13 08:51)
    Ten gość kojarzy mi się zawsze z Henrykiem Walezym.
  • ~nktu
    (2017-09-13 08:57)
    Tak, komentarze p. Katarzyny Stańko to jedna z nielicznych cennych rubryk w Rzepie, które ciągną w górę poziom tejże i które warto czytać. I nie tylko dlatego, że redaktor ma info z pierwszej ręki, ale przede wszystkim że jest rzetelna i kieruje się zdrowym rozsądkiem, którego brak jest odczuwalny u sporej liczby polityków, dziennikarzy i czego tam jeszcze
  • ~ts
    (2017-09-13 08:58)
    Dla przeciw wagi nasze chore państwo.
  • ~Interpretacja społeczna
    (2017-09-13 09:13)
    Dlaczego Macron tak usilnie walczy o tandem Niemcy - Francja??? Bo jest przyzwyczajony, że jego życiem kierują dojrzałe kobiety. Sam nic nie potrafi. Musi mieć jakąś starszą Panią. No cóż? Jaki kraj, taki prezydent.
  • ~euro
    (2017-09-13 09:16)
    Polacy to banda chorych fanatykow. Won z Europy.
  • ~pomocnik murarza
    (2017-09-13 09:21)
    Ciekawe co za bractwo mu to napisało...(?)
  • ~czerwona fatamorgana
    (2017-09-13 09:26)
    Trudno sie nie zgodzic z trescia artykuluu. Macron cytowal wielu, ale w sumie byly to skondensowane mysli niejakiego Marxa i jego wizja swiata. Komunizm "sprawdzil" sie jako idealny system rzadzenia, dla czerwonych so.rosowych elit.
  • ~yez
    (2017-09-13 09:27)
    To taki francuski Petru, pier...li od rzeczy
  • ~Johny
    (2017-09-13 09:30)
    je.....ć pis-bolszewików.Ciemnota niech rządzi na Białorusi albo w Turcji.Padła zmiana.!!!!
  • ~AM
    (2017-09-13 09:33)
    Idiot!!!!
  • ~t.
    (2017-09-13 09:37)
    A po co sie tak rozpisywac ? Toz to zwykle bicie piany. Trzezwo myslacy ludzie juz od dawna wiedza do czego twor zwany EU jest potrzebny takim krajom jak Francja. Poza tym po co tworzono strefe euro , najlepiej widac po Grecji, ktora przed "pomoca" przed bankructwem miala zadluzenia 128 % PKB, a teraz po unijnej pomocy zadluzenie wynosi 180 % PKB. Czyz to nie wspolczesne niewolnictwo ???

Może zainteresować Cię też: