Autorka książki o Szymonie z Będzina: Kiedy słyszę, że 500 plus ma sprzyjać dzietności, trafia mnie szlag. Chodzi o produkowanie dzieci

| Aktualizacja:

500 plus nie rozwiązuje problemu alkoholizmu ani przemocy w rodzinie. Nie sprawi, że dorośli nagle zrozumieją, na czym polega rodzicielstwo - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Ewa Winnicka, autorka książki "Był sobie chłopczyk".

wróć do artykułu
  • ~ator
    (2017-10-15 21:06)
    Ta kobieta nie rozumie zupełnie istoty programu 500+. Nikt nie twierdzi, że przez te 500 zł nie będzie patologii w rodzinach. Od tego jest wychowanie w rodzinach, a w przypadku zaistnienia patologii są odpowiednie instytucje. Jak ktoś szuka dziury w całym to ją znajdzie. To może niech ludzie pracują bez wynagrodzenia, bo przecież są tacy co całą pensję przepijają.
  • ~rolnik
    (2017-10-14 13:34)
    Na bezrybiu i rak ryba, a wiec ci produkuja dzieci, ktorzy potrzebuja 500plus. Gdyby Polacy mlodzi wyksztalceni z wielkich miast nie zawracali sobie glowy genderem i mniejszosciami seksualnymi, to wtedy byloby w Polsce wiecej inteligentnych dzieci - ale tak to bywa, kiedy naiwni Polacy wiecej przejmuja sie artykulami w "Washington Post" i w "The Guardian" niz przyszloscia Polski.
  • ~MATi
    (2017-10-13 17:39)
    Mądrości lewaczki z wybiórczej, po ilu aborcjach jesteś i ile zżarłaś antykoncepcji, na mózg ci to zaszkodziło
  • ~Ppp
    (2017-10-13 17:38)
    Problem z wszelkimi monitoringami jest taki, że najpierw jest gadka o “zapewnianiu bezpieczeństwa”, a potem kończy się na wlepianiu mandatów za bzdury. Rozumiem, że pani jest przerażowa tematem własnej książki, ale proponowany system “śledzenia losu dziecka” zaowocowałby raczej milionami fałszywych alarmów oraz masą bzdurnych interwencji – a prawdziwe zagrożenia pewnie i tak by przeciekały. Pozdrawiam.
  • ~amelie2
    (2017-10-13 11:51)
    Nie spodziewałem się, że tylu alkoholików i meneli ma dostęp to Internetu. Bo tylko tacy mogą zachwycać sie programem, któy promuje rodzenie przyszłych psycholi i łobuzów. To jest nieszczęście dla Polski, że odradzamy się jako społeczeństwo w dołach społecznych. Program 500+ - patrz statystyki- spowodował ogromny wzrost spożycia alkoholu i ogromny wzrost importu samochodowego złomu z zachodu. Co z tego maja dzieci?
  • ~zenek91
    (2017-10-13 11:00)
    Ale czy jak Szymonek umierał to wogóle było 500 plus??? Nie rozumiem tego powiązania. Wtedy była najlepsza na świecie PO-wska polityka i dostęp do środków anty a tu ciach urodził się dzieciak i matka go nie chciała.
  • ~jestemza
    (2017-10-13 10:49)
    Może i książka nie jest zła (nie czytałam) ale po co od razu ta ideologia. Dostaję 500 plus i dzieki temu dzieci mogą pójść na dodatkowe zajecia (pływanie i gitara), nie wiem może jestem patologią?
  • ~Nick
    (2017-10-13 09:53)
    Nie jestesmy sami na swiecie. Przed nami byli i po nas beda ludzie. Ci starzy biora emerytury na ktore my pracujemy, a na nasze emerytury beda pracowac nasze dzieci. Dlatego w niektorych krajach osoby bezdzietne placa wyzsze podatki, w innych krajach rodziny dostaja pomoc finansowa na dzieci. Nie byloby to sprawiedliwe, zeby osoby bezdzietne, ktore finansowo sa w stosunku do rodzin z dziecmi duzo lepiej sytuowane, bo nie maja wydatkow na dzieci, braly emerytury na ktore beda musialy zapracowac nasze dzieci. Niestety nie da sie tu oddzielic finansow od rodziny i przyszlych emerytur. A rodziny patologiczne istnieja, istnialy i beda istniec, czy z 500+ czy bez.
  • ~OP
    (2017-10-13 09:26)
    Jak Ci ludzie się rozmnażali przez milion lat?
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-10-13 09:20)
    Tym Babskim OSZOŁOMOM pora przypomnieć do czego STWORZYŁA JE NATURA. Prawo Szariatu ,a głupotę z głów wybiją.
  • ~globulki zet
    (2017-10-13 09:11)
    Ewa spadla z drzewa.
  • ~T.
    (2017-10-13 09:07)
    Domyslam sie, ze pani Winnicka w ramach prostestu nie pobiera pieniedzy dla meneli 500+ ???
  • ~Se tak dumam
    (2017-10-13 08:59)
    Klerowi chodzi tylko o to by mieć z kogo golić za chrzciny. Potem, niech się martwią rodzice. A po 8-9 latach jeszcze za komunie. A gdyby tak rodzice przestali zanosić swoje dzieci do chrztu ? Dopiero by wszczął się wrzask "mundurowych" oraz ich cywilnego ramienia.
  • ~zdzich
    (2017-10-13 08:48)
    Kindergeld w Niemczech - gut, bo tam zyje sama inteligencja i szlachta, 500+ w Polsce - nicht gut, bo tu zyje sama cholota i alkoholicy...
  • ~Dani
    (2017-10-13 08:45)
    I tak ma raka
  • ~ciociaklocia
    (2017-10-13 08:35)
    Bezczelne babsko !!! Jak się nie podoba w Polsce to wyjazd !!!
  • ~gadojanka
    (2017-10-13 07:34)
    To jednak dobry program , wiele dzieci jezdzi teraz na kolonie, wielu rodzinom znacznie sie poprawila sytuacja... Wole aby jakas czastka moich podatkow szla na dzieci, niz ..(chocby nawet na teatrzyk pani Jandy, czy przyslowiowe juz osmiorniczki)
  • ~Gerbera
    (2017-10-13 07:06)
    Ot, powiedziala, co wiedziala...
  • ~hindus
    (2017-10-13 06:15)
    U nas stere pochwy, mówia "pier do le nie rodze" im 500+ nie POmoże.
  • ~do tej niemilej pani
    (2017-10-13 02:30)
    prosze pani niech pania trafi ten szlak i my nie bedziemy mosieli czytac jakie glopoty pani mowi tylko pare krokow i juz pani nie ma.

Może zainteresować Cię też: