Autorka książki o Szymonie z Będzina: Kiedy słyszę, że 500 plus ma sprzyjać dzietności, trafia mnie szlag. Chodzi o produkowanie dzieci

| Aktualizacja:

500 plus nie rozwiązuje problemu alkoholizmu ani przemocy w rodzinie. Nie sprawi, że dorośli nagle zrozumieją, na czym polega rodzicielstwo - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Ewa Winnicka, autorka książki "Był sobie chłopczyk".

wróć do artykułu
  • ~mloda socjolog
    (2017-10-12 21:04)
    ta Pani chyba nie rozumie zalozen 500+ i stara sie podwazyc najwieksze osiagniecie cywilizacyjne w RP od chwili jej powstania. Niestety zasilki na dzieci sa na zachodzie wielokrootnie wieksze, a raczej maja znikomy wplyw na wzrost naturalny, bo nie takie sa zalozenia tego zasilku. Problemy , ktore porusza ta Pani maja charakter struktralny -kiedys w rodzinie niepodwazalnym autorytetem byl Ojciec i pas wiszacy na haku - dzisiaj jest wczesna seksualizacja i rodzice z epoki "robta co chcecie". Takie dzieci jacy rodzice, niestety -nedza biologiczna i intelektualna jest dziedziczna.
  • ~qba
    (2017-10-12 20:56)
    Byle opluc dobry program 500+. Jak nie tak yo inaczej.
  • ~zdumiony głębią
    (2017-10-12 21:30)
    Gazeta Wyborcza i Polityka i wszystko jasne. Byle napluć na Polskę i Polaków.
  • ~Wiktorte
    (2017-10-12 21:04)
    Niby autorka , a taka głupia , kto przeczyta taką książkę.
  • ~berlin
    (2017-10-12 21:46)
    moj ty boze, patologia, alkoholizm -kto ja naprawde chce poznac niech zrobi sobie wycieczke do berlina, w parku kolo ZOO koczuja steki mlodych ludzi nacpanych dzien i noc, to samo kolo dworca, strzykawki, handel narkotykami w bialy dzien, jawna prostyucja za 5 eu, leza w kazdym zakamarku. Mozna sie pytac, gdzie to jest te wzorcowe sojcjalistyczne panstwo ? w jakim stopniu panstwo moze rozwiazac patologie i przemoc ? u nas to zjawisko to jeszcze kulturalna prywatna sprawa.
  • ~z
    (2017-10-12 22:21)
    Zla,zazdrosna kobieta, zaluje dzieciom, te pare groszy,nie lubi POLAKOW, to widac, slychac i czuc.
  • ~kik
    (2017-10-12 22:03)
    Niby pisarka ,a wiedza ciemnej kobity .Nie ma pojecia jak wazne sa programy socjalne wsperajace rodziny.
  • ~Julia
    (2017-10-12 21:57)
    Dokładnie .Patologii poszukaj w DE .
  • ~oiuy75
    (2017-10-12 21:11)
    zarabiam na m-c 7800 brutto. żona nie pracuje. myśli pani, że mnie i mojej rodzinie ten 1000 więcej się nie przyda?
  • ~Darlowianka
    (2017-10-12 22:54)
    Zgadzam się w 100% 500+ powinno być na potrzeby dzieci a nie dorosłych! Jeżeli w domu panuje Patologia i każdy to widzi , pieniędzmi powinna zająć się osoba która odpowiedzialna i zgodnie z potrzebami je wyda ! Bierzcie przykład z Anglii Zasiłek może być zadany w formie korepetycji , dodatkowych zajęć lub zajęć pozalekcyjnych Można? Można! Tylko k... trzeba myśleć
  • ~gadojanka
    (2017-10-13 07:34)
    To jednak dobry program , wiele dzieci jezdzi teraz na kolonie, wielu rodzinom znacznie sie poprawila sytuacja... Wole aby jakas czastka moich podatkow szla na dzieci, niz ..(chocby nawet na teatrzyk pani Jandy, czy przyslowiowe juz osmiorniczki)
  • ~do tej niemilej pani
    (2017-10-13 02:30)
    prosze pani niech pania trafi ten szlak i my nie bedziemy mosieli czytac jakie glopoty pani mowi tylko pare krokow i juz pani nie ma.
  • ~Gerbera
    (2017-10-13 07:06)
    Ot, powiedziala, co wiedziala...
  • ~zdzich
    (2017-10-13 08:48)
    Kindergeld w Niemczech - gut, bo tam zyje sama inteligencja i szlachta, 500+ w Polsce - nicht gut, bo tu zyje sama cholota i alkoholicy...
  • ~T.
    (2017-10-13 09:07)
    Domyslam sie, ze pani Winnicka w ramach prostestu nie pobiera pieniedzy dla meneli 500+ ???
  • ~Nick
    (2017-10-13 09:53)
    Nie jestesmy sami na swiecie. Przed nami byli i po nas beda ludzie. Ci starzy biora emerytury na ktore my pracujemy, a na nasze emerytury beda pracowac nasze dzieci. Dlatego w niektorych krajach osoby bezdzietne placa wyzsze podatki, w innych krajach rodziny dostaja pomoc finansowa na dzieci. Nie byloby to sprawiedliwe, zeby osoby bezdzietne, ktore finansowo sa w stosunku do rodzin z dziecmi duzo lepiej sytuowane, bo nie maja wydatkow na dzieci, braly emerytury na ktore beda musialy zapracowac nasze dzieci. Niestety nie da sie tu oddzielic finansow od rodziny i przyszlych emerytur. A rodziny patologiczne istnieja, istnialy i beda istniec, czy z 500+ czy bez.
  • ~ciociaklocia
    (2017-10-13 08:35)
    Bezczelne babsko !!! Jak się nie podoba w Polsce to wyjazd !!!
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-10-13 09:20)
    Tym Babskim OSZOŁOMOM pora przypomnieć do czego STWORZYŁA JE NATURA. Prawo Szariatu ,a głupotę z głów wybiją.
  • ~hindus
    (2017-10-13 06:15)
    U nas stere pochwy, mówia "pier do le nie rodze" im 500+ nie POmoże.
  • ~globulki zet
    (2017-10-13 09:11)
    Ewa spadla z drzewa.

Może zainteresować Cię też: