Marek Belka dla DGP: Zamknijmy oczy i wskoczmy do basenu z euro

| Aktualizacja:

 - Wywołałoby to zastanowienie w Czechach, które po wejściu przez nas do strefy euro musiałyby zrobić to samo. Viktor Orban, któremu się wydaje, że nami manipuluje, zostałby postawiony pod ścianą - mówi Marek Belka w rozmowie z DGP.

wróć do artykułu
  • ~Tolek
    (2017-11-16 04:32)
    Po co Ci to euro chłopie? Przecież Ty nie musisz sobie niczego wydłużać.
  • ~Lubomir Petrów Pahuta
    (2017-11-09 18:35)
    Byłem przeciwny wchodzeniu Polski do Unii Europejskiej tym bardziej że wiązało się to z późniejszym przyjęciem wspólnej waluty. Ale przeważył hurraoptymizm i ta przynęta w postaci otwarcia granic, możliwości nieograniczonego wędrowania za pracą po całej Europie. Pięknie to wyglądało tym bardziej że wiązało się to z napływem funduszy do Polski. CIągle daję za wzór siadanie do pokera bez pieniędzy a do tego wprawy w tej grze. Nie wspominając że politycy zapominają że nie grają dla siebie ale dla całego kraju i społeczeństwa. Chętnie przejdę na wypłatę w Euro ale tylko w przypadku gdy przelicznik będzie jeden do jednego. Jedno Euro za jedną złotówkę. Ale na razie gdy za Euro mam zapłacić 4 złote, gdy wypłatę dostanę na poziomie zasiłku w Niemczech a idąc do sklepu, płacąc rachunki będę płacił na poziomie europejskim to nie uśmiecha mi się to. Zwłaszcza gdy zbliża się czas zakończenia swojego życia zawodowego. Mam tyrać do ostatniego dnia swojego życia jedynie dlatego żeby wegetować? Nie, do tej wody wskoczyć nie mam zamiaru gdy nie ma pewności czy nie skręcę sobie przy tym skoku karku.
  • ~oset
    (2017-11-09 08:50)
    "Zamknijmy oczy i wskoczmy do basenu z euro" gwarancja utopienia się!
  • ~gregor
    (2017-11-08 13:31)
    widocznie ma duzo waluty euro w koncu byl szefem NBP
  • ~edek
    (2017-11-08 12:30)
    skacz sam bez Polakow Jaki on medrzec podobnie jak Balcerowicz Euro sie juz syupie bo niemcy drukuja juz marki a on kaze nam przyjac euro Proponuj pan komu innemu bo my chcemy miec zlotego i tyle
  • ~Jak powiedział kumpel Belki - niejaki Bielecki:
    (2017-11-08 06:10)
    "Pierwszy milion trzeba ukraść!" - Kiedy w końcu i u nas pojawi się jakiś Kurz i skaże na banicję wszystkich Bieleckich, Balcerowiczów, Jacka-Wicka z "Bydgoszczu" i Belkę do kompletu, żeby sobie we czterech grali w zechcyka?!
  • ~Młody kanclerz Kurz dał właśnie Sorosowi
    (2017-11-08 06:03)
    28 dni (cztery tygodnie!) na definitywne wyniesienie się z Austrii wszystkich sponsorowanych przez Sorosa "organizacji"!!! - Sierakowski, któremu do-opa się zaczyna palić, wszczął wściekłe ujadanie!
  • ~Yanusz
    (2017-11-08 03:58)
    Belka, wejdz na wysoki budynek, zamknij oczy I skocz....
  • ~Polak Patriota
    (2017-11-08 03:10)
    11 LISTOPAD - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI! NIE ODDAMY POLITYKI MONETARNEJ W OBCE RĘCE!
  • ~M1
    (2017-11-07 23:22)
    Jasne Beluś! Ty sobie będziesz razem z elytą do basenu z EURO skakał, a obywatel przeznaczy na jego budowę 1/3 swoich oszczędności. O nie skacz sobie w innym kraju.
  • ~Bader
    (2017-11-07 23:10)
    Po co nam ojro. Lepiej być tanią siłą roboczą do us_ranej śmierci.
  • ~Mark Twain
    (2017-11-07 22:43)
    Z poborami prof. Belki tez bym mogl wskakiwac bez zastanowienia.
  • ~głupek
    (2017-11-07 22:28)
    belka mondże mówi
  • ~KaJot
    (2017-11-07 22:19)
    Sam se pan wskocz!
  • ~euro_dla_polski_nieosiagalne
    (2017-11-07 20:37)
    Przeciez Polska nie ma obecnie zadnych szans na przyjecie euro ! Zona euro po Grecji odrobila lekcje. A Polska dzisiaj to druga Turcja.
  • ~zorro
    (2017-11-07 20:00)
    bawcie się dzieci pisowskie tymi złotówkami, jak przyjdzie krach to będzie znowu płacz i zawodzenie. Euro to twarda waluta i zaszkodziła jedynie Grecji, na własne życzenie. Jak ktoś umie liczyć to wie ile zarobił NBP na przewalutowaniu importu i eksportu Polski, to grube miliardy. Następne miliardy zarabiają banki komercyjne na spreadach. A kto się na to zrzuca ? Ciemny lud powie że banki za to płacą
  • ~Belka! Daj nam dobry przykład! Skocz do szamba
    (2017-11-07 19:32)
    - a potem rób przysiady! - A my będziemy bili brawo! Z daleka - bo bełtane szambo jednakowoż cuchnie jeszcze bardziej niż w stanie sPOczynku!
  • ~Polecam doskonałą książeczkę Bruno Banduleta
    (2017-11-07 19:29)
    "Ostatnie lata euro"!!! - Ten wybitny niemiecki ekonomista nie daje euro żadnych szans na przetrwanie idowodzi swoje tezy bardzo precyzyjnie!
  • ~tadeuszek
    (2017-11-07 19:25)
    dales podatek na oszczednosci nie prawnie wykolegowac to ty Narod umisz zgodnie ze swija szkola
  • ~Raczej, panie Belka, POd stołem!!!
    (2017-11-07 19:24)
    @ "...dla Niemców czy Francuzów istotny jest przede wszystkim los projektu euro. Dlatego aby nasz głos był słyszalny, a miejsce było przy głównym stole, musimy wkrótce wrócić do tematu unijnej waluty...." ------------ Ale nie dla Polaków!!! - Więc na dobry początek, panie Belka, wejdź pan POd stół i odszczekaj swoje chytre i antypolskie brednie!!!

Może zainteresować Cię też: