Marek Belka dla DGP: Zamknijmy oczy i wskoczmy do basenu z euro

| Aktualizacja:

 - Wywołałoby to zastanowienie w Czechach, które po wejściu przez nas do strefy euro musiałyby zrobić to samo. Viktor Orban, któremu się wydaje, że nami manipuluje, zostałby postawiony pod ścianą - mówi Marek Belka w rozmowie z DGP.

wróć do artykułu
  • ~#
    (2017-11-06 23:59)
    Oczywiście, że „wskoczymy” — zaraz po wypłacie ostatniego Ojro niemieckich reparacji :)
  • ~Łodzianin
    (2017-11-06 23:59)
    Kolejny pseudoexpert z Sowy Dzięki obejdzie się już naród jednego takiego słuchał 25 lat teraz pomaga ograbiać Ukraińców
  • ~Migotka
    (2017-11-07 01:03)
    To chyba jakis zart ?!
  • ~kisiek
    (2017-11-06 23:48)
    niech Pan Belka pierwszy skoczy..zobaczymy...jak da radę utrzymać się na powierzchni to pomyślę
  • ~Heca
    (2017-11-07 01:42)
    Bella , Ty skocz pierwszy do basenu . Do basenu bez wody .
  • ~w-p-i-s
    (2017-11-07 03:09)
    Mowil cos o kopaniu sie z koniem, widac dostal kopytem w glowe. Zachodni ekonomisci sa zdania, ze euro padnie, gdy podniesione zostana stopy procentowe z zerowych. Pierwsze splajtuja Wlochy. Bezmyslne masowe drukowanie nowych euro, tylko pogarsza sytuacje.
  • ~dym
    (2017-11-07 07:17)
    W tym basenie nie ma wody. Niech sam Belka skacze
  • ~Londoner
    (2017-11-07 08:20)
    W Euro latwo wejsc, wyjsc praktycznie niemozliwe..... A pozatym dlaczego glowne decyzje dotyczace polskiej gospodarki maja zapadac w Berlinie. Dlaczego wyjscie GB ma koniecznie prowdzic do "zaciesniania"....Przypomina mi to zwieranie szeregow za wladzy ludowej. 4 rzeszka musi powstac. Niekoniecznie. Ale jak musicie towarzyszu to zaciesniajcie , ale swoje.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-11-07 14:14)
    CENZOR gdzie MÓJ WPIS???????????????. Panie Belka nawet ślepy widzi ,że Pan mąci. Panu się śni że Polska rozbije Grupę Wyszehradzką i pozbawi się SOJUSZNIKÓW.A wtedy Polska będzie WASALEM UE.O tym śni????????????????????????
  • ~z boku
    (2017-11-07 12:14)
    Bardzo istotna myśl w dyskusji. Chciałbym przypomnieć , że parę tygodni temu ten sam DZIENNIK opublikował wyznania greckiego ministra finansów p.Janisa Varoufakisa. Oczywiście jako dobrze doświadczony w przepływach finansowych rozjechał projekt euro jak walec dżdżownicę. Udowodnił nieuczciwe zamiary twórców projektu , dowiódł kiepskiego stanu finansów miedzy innymi Włoch. ( Włochy mają oprocentowanie obligacji na poziomie Singapuru , tylko że Włochy są fizycznym bankrutem, Singapur jest wzorowym miejscem do życia i prowadzenia firmy. Włochy utrzymują się ma powierzchni tylko dlatego , ze EBC wykupuje ich obligacje z wydrukowanych z powietrza Eur. !!!! ) Panie Belka nie przypadkiem nazywa się podatek bankowy belkowym , czy mamy mieć kolejny podatek BELKOWY ze swapu PLN na EUR a potem to koniec POLSKI i .. .kamieni kupa ...
  • ~Cela
    (2017-11-07 15:27)
    Belka,Balcerowicz,Kołodko,Rostowski niech razem wskoczą do szamba na wieki !!!
  • ~000258
    (2017-11-07 12:12)
    kto pozbywa się własnej waluty pozbywa się tożsamości
  • ~Lis
    (2017-11-07 08:05)
    Finanse są w mądrych i patriotycznych rekach wiec za podpowiedzi w interesie UE dziękujemy
  • ~reinboltz
    (2017-11-07 02:25)
    Pisowskie młoty nie rozumieją takich niuansów. Dla nich wszystko co zaczyna się od "E" to zachodnia zgnilizna. PiS to zwykła bolszewia komunistyczna, przystrojona w prawicowe piórka
  • ~dsf
    (2017-11-07 02:16)
    Pisofskie trole wolałyby ruble bo im ktoś wbił do łba co nie trzeba
  • ~Handlarz
    (2017-11-07 12:39)
    Euhro to bahrdzo pożądna waluta. Można za nią dużo ziemi kupić.
  • ~Logik
    (2017-11-07 17:28)
    "stojąc na peronie bez biletu, możemy bezpowrotnie przegapić pociąg do euro. Sama unia walutowa wymaga jeszcze naprawy, ale ci, którzy nie planują podróży do Eurolandu, skazują się na wykluczenie z dyskusji o tym, jak remont pociągu powinien wyglądać" - 😂 To tak na serio??? Czyli jak wiem, że produkt jest wadliwy i go nie kupię, to wykluczam się z dyskusji jak go naprawić?!?!? BUAHAHAHA Normalnie Nobel za logikę
  • ~ratio
    (2017-11-07 10:42)
    Rady p. Belki może i są słuszne z makroekonomicznego punktu widzenia, ale dla społeczeństwa nie do przełknięcia. Już nas w 2001 r. uraczył powszechnym podatkiem od oszczędności, który miał być na rok, tymczasem minęło 16 lat a podatek wciąż istnieje! Zero wiarygodności.
  • ~Belka! Daj nam dobry przykład! Skocz do szamba
    (2017-11-07 19:32)
    - a potem rób przysiady! - A my będziemy bili brawo! Z daleka - bo bełtane szambo jednakowoż cuchnie jeszcze bardziej niż w stanie sPOczynku!
  • ~marcins
    (2017-11-07 08:24)
    To nie basen tylko szambo . Taki on "patriota" i "autorytet" jak Balcerowicz, Tusk, Buzek, Rostowski czyli skoro tak gada to trzeba robic wszystko aby do tego nie dopuścić. Niestety wielu "myśli" że jak bedzie zarabiac w Euro to bedzie życ jak na Zachodzie..

Może zainteresować Cię też: