Parafianowicz: Jedna decyzja konsula RFN i autorytet Polski w gruzach

| Aktualizacja:

Odpowiedzialny za wstrzymanie prac ekshumacyjnych w Kostiuchnówce ukraiński urzędnik Swiatosław Szeremeta został wpisany przez Polskę do bazy danych SIS i tym samym objęty zakazem wjazdu na teren całej strefy Schengen. 18 listopada cofnięto go z punktu granicznego w Medyce, uznając za osobę niepożądaną. Władze konsularne Niemiec podważyły jednak decyzję Warszawy. Wczoraj Szeremeta, z wbitą w paszporcie wizą RFN, wylądował w Berlinie i tym samym bez problemu przekroczył granicę Unii Europejskiej.

wróć do artykułu
  • ~Zawsze - jak czytam jego teksty -
    (2017-12-05 08:50)
    zastanawiam się, gdzie dokładnie leży parafia, w której wikarym jest ten Parafianowicz? - I kto tam daje na tacę?
  • ~Düsseldorf
    (2017-12-05 08:52)
    W niemieckich mediach o tym ani slowa, Polska powinna wreszcie olac ukrainski skorumpowany rzad oligarchow. Niemcy mogli niewiedziec o polskim zakazie, on zalatwil sobie wize, wsiadl do samolotu i przelecial nad Polska - co w tym dziwnego
  • ~mrozu
    (2017-12-05 09:19)
    Państwo o nazwie RFN to chyba zakończyło swoje istnienie w 1990 roku o ile mi wiadomo? I się dziwić San Escobar LOL
  • ~po ranne wy dmuszki
    (2017-12-05 09:29)
    okutany w szale pisze co ma w glowie, siedzi i uklada tak slowo po slowie, okutany w szale jezyk ostry miewa, jeden ostro pisze drugi ostro spiewa
  • ~ki
    (2017-12-05 09:31)
    o tak ukrwincy robią ekshumacje wermachtu, a polskie wstrzymują, a niemcy im umożluwiają łamanie traktatów, czy trzeba jeszcze coś dodawać, a może polska nie uzna pozwoleń na wjazd do polski dla 2 mln ukrainców mimo schengen niech ich niemcy zabiwrają bo w polsce pracują w większości w firmach z niemieckim kapitałem
  • ~Zbyszek
    (2017-12-05 09:31)
    "Formalnie wjazd – figurującego w bazie danych SIS – Szeremety do RFN jest możliwy. Niemcy mogą mu wydać wizę ograniczoną do terytorium Republiki Federalnej. Równocześnie taki krok jest wizerunkowo fatalny dla Witolda Waszczykowskiego. " .................................................................................................................... FATALNY dla Polski byl wynik 27:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~adamm
    (2017-12-05 09:51)
    III Rzesza jest aktywna, tylko flagę zmienili.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-12-05 09:54)
    Teraz odpowiedż Polski. Zakaz wjazdu do Polski ,dla części Niemieckich polityków.A dla Ukrów zamknąć granice. I z Polski wydalić Ich Całkowicie.Polska bez Nich da sobie rade ,ale Oni bez Polski??????????????????????????????
  • ~Batko
    (2017-12-05 09:55)
    CENZOR BUCU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Teraz odpowiedż Polski. Zakaz wjazdu do Polski ,dla części Nie--ieckich polityków.A dla Ukrów zamknąć granice. I z Polski wydalić Ich Całkowicie.Polska bez Nich da sobie rade ,ale Oni bez Polski??????????????????????????????
  • ~Jimmy Bounce
    (2017-12-05 10:05)
    Nie,nie Panie Parafianowicz Pan to źle interpretujesz to autorytet Niemiec w gruzach
  • ~sd
    (2017-12-05 10:10)
    To co się stało stawia nie Polskę a Niemcy w złym świetle. Jeżeli zrobili to celowo to jest to ich problem bo celowość działa w obie strony i powiedzmy Polska może postąpić podobnie w przyszłości , jeśli natomiast zrobili to bezwiednie to świadczy to o tym w jaki sposób udzielają wiz obcokrajowcom na terenie Szengen. Jednym słowem zero weryfikacji. Jeżeli to samo dotyczy tzw. "uchodżców" to niemiaszki dały kolejny argument aby nie wdawać się w politykę relokacji osób niewiadomego pochodzenia. Parafianowicz jest głąbem więc nie warto go cytować.
  • ~wzrokowiec
    (2017-12-05 10:16)
    Wizerunkowo to Niemcy stracili. Tak jak Panie Parafianowicz wizerunkowo pan traci bardzo wiele na tym zdjęciu w arafatce i z zarostem, bo nie mogę się uwolnić od skojarzeń...;-)
  • ~kmita
    (2017-12-05 10:46)
    Niemcom wolno wszysko . sprowadzili tysiace arabskich terrorystow i ich utrzymuja , to tym bardziej majac dlug , wobec wiernych, oddanych odzialow ukrainskich14 Dywizji Grenadierow Waffen SS Galizien - maja prawo sprowadzac potomkow tych zbrodniarzy.
  • ~wqw
    (2017-12-05 10:56)
    Ot w nosie nas mają i Niemcy i Ukraina.. W nosie nas ma świat cały, a orban zdejmuje z siebie krytyke podpuszczajac Polske... Glupcami pisowcy zawsze byli, ale żeby aż tak?
  • ~HAna/Berlin
    (2017-12-05 11:40)
    Niemieckie gazety nic o tym nie piszą,to tylko Ukrainiec -taki zwyklutki :(..
  • ~Zorro
    (2017-12-05 12:19)
    Jak może legnąć w gruzach coś czego już dano nie ma? Z pisowską władzą nikt się na świecie ani w Europie nie liczy, są słabi i ignorowani mogą zbierać tylko ochłapy rzucane przez Niemców. A ci właśnie pokazali pisowskim kulsonom jak wygląda stosowana przez PiS zabawa w ignorowanie prawa i umów.
  • ~WK
    (2017-12-05 12:25)
    Niemieckie pachoły się cieszą?
  • ~Bingo
    (2017-12-05 12:36)
    Dyplomacja nie polega na kloceniu sie ze wszystkimi sasiadami, waszczykowski nieudaczniku.
  • ~Interpretacja
    (2017-12-05 12:43)
    Równocześnie taki krok jest wizerunkowo fatalny dla Witolda Waszczykowskiego. Bzdura!!! jeżeli chodzi o ciała żołnierzy wermahtu i zapewne SS, to Niemcy zrobiliby to w stosunku do każdego, bo solidarne działanie jest Niemcom całkowicie obce.
  • ~bertsi
    (2017-12-05 13:31)
    W odpowiedzi Polska powinna wpuścić do strefy Schengen osobę, której wjazd zabroniły Niemcy. Ciekawe co będą pisali na ten temat prawdziwi europejczycy z Polski i prasa niemiecka.

Może zainteresować Cię też: