Andrysiak: Nie tylko państwo mamy z dykty, także nasz naród pod ten opis podpada

| Aktualizacja:

Pewnie znacie dobrze tę publicystyczną formułę: państwo z dykty. Wyświechtana, ale wciąż, rok po roku, świetnie opisuje naszą państwowość.

wróć do artykułu
  • ~riddick
    (2018-04-21 12:38)
    Andrysiak, ile ci Niemcy zapłacili za to plucie na Polaków? zapisałeś sie tymi wypocinami do renegatów
  • ~Ty...and.rysiak zalecana wizyta u psychiatry folksdojczu
    (2018-04-21 14:08)
    and.rysiak sprzedajna zapluta niemiecka G N I D O ty pilnuj lepiej KALIFATBUNDESREPUBLIK swoich mocodawców ,zamachów bombowych i burdelu nazioli zza Odry g n o ju jeden :-);
  • ~sprywatyzuj sobie ciech
    (2018-04-21 12:06)
    To nazbyt łaskawe określenie. Od 30 lat Polska to cuchnący ściek dzięki solidarnym i większej części suwerena, który mimo iż wszystko mu zabrano, mimo że został niewolnikiem bez przyszłości nadal płaszczy się u stóp swoich oprawców, walczy dla nich o koryto i klaszcze kluczykom ,że za zagrabiony mu majątek budują sobie pałace za setki milionów.
  • ~przypadkowy-czytelnik
    (2018-04-21 14:59)
    Chamska , wulgarna i jak kulą w płot STYGMATYZACJA osób. Typowe AD PERSONAM , nie ad rem . Czy ten portalik zmierza ku temu, aby był czytany tylko wewnątrz kasty nienawistników anty-PiS ?
  • ~Trafnie opisał Tuska
    (2018-04-21 13:35)
    Autor tej publikacji Tuska zdefiniował bezbłędnie i chwała mu za to! Nareszcie redaktorzy zaczynają nazywać rzeczy po imieniu.
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-04-21 13:03)
    W krajach które nie doświadczyły rozbiorów i okupacji w czasach gdy kształtowały się nowoczesne społeczeństwa, te tematy przećwiczono na tyle krwawo (rewolucja francuska, wojna secesyjna itp.) aby ludzie do dziś trzymali do istniejących przecież nadal antagonizmów rozsądny dystans. Antagonizmy istnieją nadal co pokazały choćby radykalne reakcje towarzyszące wyborowi Trumpa - ale generalnie ludzie nie spieszą się do przywracania gilotyn i szubienic. My w tym czasie byliśmy pod butem, również za komuny te antagonizmy przywalone były czapą oficjalnej propagandy nacjonalistyczno-internacjonalistycznej - no i teraz to niestety wszystko wyłazi. Jak zacząć dyskusję to okazuje się że różni nas wcale nie stosunek do PiS, ale niemal do wszystkiego - czego się nie tknąć (Żydzi, klimat, obyczajowość, pogląd na historię) wyłazi rozdźwięk sięgający czasów konfederacji barskiej albo i głębiej. To nas dławi - żaden kraj, w którym ludzie nie są w stanie pójść wspólnie w święto niepodległości nie obrażając się na wzajem nie uzyska nigdy silnej pozycji. W takim stanie zawsze będziemy tylko ogonem (inni będą to nazywać dumnie "przedmurzem") cywilizowanego świata. Zaborcy i komuchy realizują swój testament naszymi własnymi rękoma.
  • ~Ty...and.rysiak sprzedajny folksdojczu
    (2018-04-21 14:06)
    and.rysiak zapluta niemiecka G N I D O ty pilnuj lepiej KALIFATBUNDESREPUBLIK swoich mocodawców ,zamachów bombowych i burdelu nazioli zza Odry g n o ju jeden :-)
  • ~Reduta Dobrego Imienia Kota Alika
    (2018-04-21 12:01)
    Dopóki będą żyły wszystkie te ziejące nienawiścią Macierewicze,Tuski,Kaczyńskie i inne rydzyki którzy wychowani byli na komuszym cy cu, w Polsce nigdy nie będzie dobrze!
  • ~ert
    (2018-04-21 15:15)
    Panie Andrysiak, a ptaka to pan masz z dykty? Bo coś mi się zdaje że tak właśnie jest...
  • ~Fan Moheru
    (2018-04-21 14:33)
    Szambo wywaliło w upalny dzień. Zapach uaktywnił muchy z zielonymi odwłokami. Przyleciały i paskudzą na forum niezdolne do jakiejkolwiek refleksji.
  • ~Filip
    (2018-04-22 03:22)
    Andrysiak to chyba pseudonim, bo normalny człowiek nie podpisałby się pod czymś takim.
  • ~Athel von Loren
    (2018-04-21 20:25)
    Szanowny Panie Andrzej Andrysiak: dziekuje za bardzo trafny opis Polski i jej obywateli w roku 29 po obaleniu tzw. komuny. Ten stan socjo-patoplogiczny, ta metalnosc intelektualnego proletariatu polactwo(jak to trafnie opisal Slawomir Morzek, ktory nota bene wyemigrowal ponownie z Najjasniejszej gdy mu patryoty krakowskie pokazaly jak to u nas jest) jako ten ultymatywny Billboard nowej wolnej Polski rozpryskuje jadowicie po drugiej stronie Odry. ... i znowi czlowiek sie wstydzi mowic glosno po polsku.
  • ~Krakowianka jedna miała chłopca z drewna!
    (2018-04-21 16:20)
    (to o Andrysiaku!)
  • ~myNaród
    (2018-04-22 19:21)
    a jaka jest różnica pomiędzy tymi którzy opluwają się wzajemnie od ciebie, który opluwasz i jednych i drugich, czyli wszystkich. myślisz synku że jesteś bardziej wydajny? Ile masz od akapitu opluwając Polaków?
  • ~Anna
    (2018-04-21 18:29)
    Boźe, kogóż ten PiS najmuje do pisania postów! Słownictwo i styl jak u aroganckich 12-laików! Czy to sam Kaczyński nauczył się wreszcie obsługiwać komputer i sam pisze tę komentarze?
  • ~Jonathan
    (2018-04-22 04:32)
    Nie Antoni bo to zwykly klaun ,natomiast tow.Rydzyk to pierwszej wody prowodyr wprzegajacy w swoje imaginacje sk.....a Boga.To oszalaly lud kupuje bo sie boi zemsty a Stworca jet litosciwy a nie msciwy.
  • ~wypad
    (2018-04-22 13:07)
    Co tei słoniowy Icek pisze. Jak ci sie nie POdoba do wypad. Nikt tu cię nie trzyma i nie będzie za tobą płakał.
  • ~b_remer
    (2018-04-21 15:58)
    Państwo, naród, ale przede wszystkim... dziennikarzy.
  • ~pragnący spokoju
    (2018-04-22 08:42)
    Szanowny Panie Andrysiak i panu podobni przestańcie się licytować na opluwanie polityków bo jeśli chodzi o ludzi typu Pana Tuska i jemu podobnych wymienianych przez Pana to co dalej to zapytajcie Starostę Czaplińskiego
  • ~Jimmy Bounce
    (2018-04-22 08:42)
    A andrysiak jest z tektury pomazanej szambem?

Może zainteresować Cię też: