Czy i ile powinniśmy wydać na bazę US Army nad Wisłą

Nie można jednak, podążając za Trumpem, popaść w skrajność i stwierdzić, że za te pieniądze chcemy kupić sobie obecność sojuszników. Za utrzymanie odpowiedniej infrastruktury na całym świecie odpowiadają w dużej mierze państwa gospodarze. Tak na przykład od dawna jest w Japonii, gdzie rząd bierze na siebie koszty utrzymania budynków, w których stacjonuje ponad 50 tys. żołnierzy USA.

wróć do artykułu
  • ~dal
    (2018-05-29 08:51)
    A wiec bedziemy mieli druga Japonie, zamiast znormalizowac relacje z Ruskimi jak zrobil to Orban, bedzimy bulili ciezka forse na wojakow z USA, nie jest polska racja stanu zrobic z tego kraju poligon, wszystkie symulacje konfliktu z Ruskimi pokazaly, ze nawet jesli do gry wchodzi i NATO i USA i wygrywa ten konflikt to nasz kraj jest kompletnie zdewastowy i co najmniej o polowe mniejsza populacja. Czy to jest cele polskiej polityki zagranicznej?
  • ~poi
    (2018-05-29 08:38)
    Niepełnosprawni czekają na te pieniądze
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2018-05-29 09:33)
    Jeśli nasz rząd, nie daj Boże, wpakuje te 2 miliardy do kieszeni Trumpa, to będziemy świadkami największego ******** Państwa wobec jego obywateli - przede wszystkim niepełnosprawnych, seniorów, wielodzietnych rodzin, pielęgniarek i lekarzy i wielu jeszcze innych grup społecznych, które od blisko 30 lat żyją w biedzie i upokorzeniu wywołanymi fatalnymi rządami polskich elit politycznych, które od początku zmian ustrojowych w 1989r w nosie mają los polskiego Narodu.Ich głównym celem jest bogacenie się za wszelka cenę- bez opamiętania i żadnej żenady.Te 2 miliardy nigdy nie powinny trafić w łapy zachłannych jankesów.Jeśli chcą przebywać u nas to niech, kurde, sami za siebie płacą.A w ogóle to amerykańskie wojsko jest nam potrzebne jak umarłemu kadzidło.
  • ~gazag
    (2018-05-29 08:50)
    Chwila, chwila, chwila... to chyba ONI powinni NAM 2 miliardy dolarów zapłacić?????
  • ~cwany wacek organista
    (2018-05-29 08:27)
    Trampek to bardzo cwany gość. Byznesmen !
  • ~Rudecki
    (2018-05-29 09:35)
    Ta przyjazn z USA, to nam bokiem wyjdzie i pojdziemy z torbami! Ale nas g l u p k o w w y k i w a l i!
  • ~Student
    (2018-05-29 08:50)
    Lepiej dać 2 miliardy na wzmocnienie pozycji Polski w Świecie niż na inspirowany przez Sorosa tzw protest tzw. niepełnosprawnych w Sejmie!!!
  • ~Kaleń
    (2018-05-29 09:29)
    Co za "orzeł" pisał ten artykuł.Owszem są kraje ,które płacą za bazy amerykańskie będące na ich terytorium , ale Panie redaktorze ,są to kraje zajęte lub podbite przez USA lub jakieś tam bananowe kraje. Nic mi nie wiadomo abyśmy byli kiedykolwiek krajem podbitym przez USA.Ja twierdzę,że jest to nowy pomysł jak wydoić z naszego kraju miliardy zł. w myśl Ustawy 447 amerykańskiego Knesetu.
  • ~Nie dla obcych wojsk w Polsce
    (2018-05-29 10:33)
    Powinnismy wydac dokladnie ZERO kasy na baze okupantów w Polsce, bo taka baza to szaleństwo I wielkie zagrożenie dla naszego narodu. Te pieniadze lepiej przeznaczyć na dozbrajanie I szkolenie naszego wlasnego wojska. Amerykanska baza w Polsce będzie jak krzyzacy lub sowieckie wojska w naszym kraju. Polsce nikt nie zagraża obecnie poza NATO I wojennymi amerykanskimi mafiami .
  • ~lipa
    (2018-05-29 08:24)
    Czy to materiał BND ?
  • ~ocypo
    (2018-05-29 11:11)
    Turcji to oni płacą, Niemcom to oni płacą, Japonii to oni płacą, Pakistanowi oni płaca , to dlaczego do jasnej chol... my im płacimy ???
  • ~korwinista
    (2018-05-29 09:52)
    Brygada pancerna lub w przyszłości mieszana potrzebna jest w Polsce aby nadzorować wykonywanie ustawy 447. A koszty? Kolejne tłumaczenie w stylu "bo inni mają gorzej".
  • ~wjw
    (2018-05-29 10:37)
    Już w 1939 czekaliśmy na pomoc sojuszników. I co ? Wiadomo... A Amerykanie zawsze robią tylko to co się im opłaci.
  • ~Kac
    (2018-05-29 11:36)
    Potrafią kraść i to z przytupem.
  • ~Srul
    (2018-05-29 12:39)
    Czy jakis starszy Brat w wierze Mi powie czy Putin na wzgledem Polski jakies roszczenia finansowe lub terytorialne
  • ~ted
    (2018-05-29 11:59)
    Naszą racją stanu jest bulić amerykanom na utrzymywanie ich wojska, kupować ich PATRIOTY po 300 % rzeczywistej ceny i na skinienie yankesów napinać się do Rosjan. Murzyńskość w pełnym tego słowa znaczeniu
  • ~korwinista
    (2018-05-29 11:28)
    Tylko państwa okupowane płacą za obce wojska.
  • ~xyz
    (2018-05-29 12:13)
    Okupacja kościoła katolickiego, okupacja piSSowskich polszewików i jeszcze okupacja amerykańska. Jak wejdą, to już nigdy ich się nie pozbędziemy. Oni będą dyktować warunki i zaostrzać stosunki z Rosją. A zapłaci Polska.
  • ~Filip
    (2018-05-29 10:28)
    Amerykańskie bazy w Polsce warte każdych pieniędzy. Oczywiste, ze Niemcy są temu przeciwni.
  • ~żart
    (2018-05-29 12:38)
    Taniej wyjdzie dać kazdemu Obywatelowi w wieku 40-50 lat "kałasznikowa". Jedni "za młodzi na sen",drudzy "za starzy na grzech" - spiewał Rybkowski (Wypijmy za błędy - piosenka). W czasie pokoju zatrudnić żołnierzy (z nudów) przy zbiorze truskawek,wykopkach kartofli (nie na kto zbierać). Będą się czuli jak na poligonie, pomogą wiejskie panny na wydaniu. Za dużo się marnują zdrowe chłopy w tym wojsku. W lesie nazbierają grzybów, mogą "ustrzelić" ładną łanie (pannę), dużo ich się kręci. Wojsko zadowolone i cywile.

Może zainteresować Cię też: