Słowik: Sejm może już wszystko. Może nie dopuścić do wyborów wracającego z Brukseli Donalda Tuska

Czy parlament może uchwalić ustawę, a prezydent podpisać, że ludzie z miast powyżej 200 tys. mieszkańców nie mają praw wyborczych? I dopóki Trybunał Konstytucyjny jej nie uchyli, będzie to obowiązujące prawo? Czy Sejm może uchwalić ustawę, w której wskaże, że posłami mogą zostać wyłącznie osoby o wzroście poniżej 175 cm? A czy można uchwalić, że kandydatem na prezydenta nie może być ktoś, kto ma 174 cm wzrostu, i tym samym nie dopuścić do wyborów wracającego z Brukseli Donalda Tuska?

wróć do artykułu
  • ~obserwer_1
    (2018-07-07 08:54)
    a co na to wszystko pani słowikowa ? pewnie zemści się puszczając się z wróblem
  • ~myszka agresorka
    (2018-07-07 08:46)
    Nienawiść do PiS odbiera rozum. Oni , albo są głupi, lub wyborców mają za idiotów. Zamach toi-toi.
  • ~Mack
    (2018-07-07 08:44)
    To, co niedawno powiedziała Gersdorf na Uniwersytecie Warszawskim po wreczeniu kwiatȯw, że sama weźmie kawiaty, bo mogą je podkraść, pokazuje, że ta kobieta nie ma żadnych kwalifikacji bycia sędzią, a tym bardziej prezesem SN. To, co powiedziała wstyd i żenada !!!
  • ~Dermis
    (2018-07-07 08:38)
    I dobrze - ryzy niech nie wraca, chyba ze do paki!
  • ~Ojczulek
    (2018-07-07 08:37)
    Próba ośmieszenia.Byli członkowie PZPR -Lewica ,z Lewactwem -PO+ Nowoczesna ZAPRZAŃCY.
  • ~icek
    (2018-07-07 08:50)
    Jeśli naprawdę byłby w Polsce problem z wolnością słowa, demokracja, praworządnością to ten kto napisał ten tekst już byłby przesłuchiwany przez odpowiednie służby, w redakcji policja wyrywałaby laptopy z rąk dziennikarzy /przypomnijcie mi kto wtedy rządził????/. A tak gość napisze bzdeta, dostanie kasę i spokojnie chodzi po ulicy. I nawet nie uchwalili, że nadredaktor nie może więcej pisać!!
  • ~Don Biszkopt
    (2018-07-07 09:41)
    Argumentacja ad absurdum. Zresztą, jak powiedział Niesiołowski - jak wygracie wybory to sobie przegłosujecie co będziecie chcieli.
  • ~won
    (2018-07-07 08:47)
    faszyzm. reżim pisokatolski.
  • ~do ziemi
    (2018-07-07 08:58)
    damy rade tym plugawcom pisowskim na nich glosowalo 5;6 miliona osob z 32 miliona mogacych glosowac mysle ze wyjda wreszcie na glosowania wszyscy i co i baty a pozniej nawet bez sadu
  • ~matkaksiedza
    (2018-07-07 08:50)
    bolszewia.
  • ~Bronek wynoszący meble
    (2018-07-07 09:45)
    Kogo obchodzi powrót notorycznego kłamcy i sługusa Berlina?Co najwyżej sKODowanych i UBywateli PRL.
  • ~curious
    (2018-07-07 10:36)
    Ciekawy jestem kto bedzie glosowac na tego szkodliwego antypolskiego ratlerka Tuska.
  • ~m-53
    (2018-07-07 09:00)
    A czy pięć, dziesięć, dwadzieścia lat temu parlament tego nie mógł??? Czy cokolwiek się zmieniło? Czy parlament pięć lat temu nie mógł uchwalić, że bliźniaki praw wyborczych nie mają? Po co zatem to gdybanie, judzenie. Przejdźmy zatem od fantazji do faktów. Środki z OFE zostały uznane za własność państwa, parlament przegłosował, PBK podpisał, TK zaklepał. Kolejny fakt, nie majaczenia, to wyznaczenie trzech sędziów TK z góry z ewidentnym zamiarem paraliżowania państwa po przegranych wyborach. A uznanie, że ochrona praw nabytych nie istnieje i podwyższenie wieku emerytalnego nie jest przykładem takiego działania.
  • ~Ale jaja, ale jaja...
    (2018-07-07 09:37)
    Złodzieja do wyborów dopuszczać? Jeszcze nie jest po nim posprzątane - przecież on jest w Polsce politycznie skończony.
  • ~iustus
    (2018-07-07 09:16)
    Jest Pan kompletnym ignorantem Pnie Slowik i jeszcze Pna to oglasza publicznie! Sejmmoze uchwalic wsztystko, ale jest tez Senat, Prezydent a na koncu Trybunal Konstytucyjny aby to sprawdzac i jak trzeba korygowac. Taki jest porzadek prawny nie tylko w Polsce!
  • ~antyMOnia
    (2018-07-07 10:52)
    Sejm może wszystko! Udowodnił to sejm PO-PSL, rząd don Tuska i Bul-Komorrowski np. kradnąc ludziom grube pieniądze z OFE, zaganiając starych ludzi do roboty nawet w kopalniach i na roli, wybierając na zapas sędziów do TK. I te wszystkie działania przeciw obywatelom zatwierdzał TK tow.Rzeplńskiego
  • ~kilof
    (2018-07-07 10:16)
    Pytanie powinno byc inne, Dlaczego obecna opozycja - poprzednio bedaca u władzy - tak srogo przegrała. To nie jest wina wyborców, to jest wina - haha - Tuska i jego ekipy, która pozwoliła tak mocno zdominować sejm,poprzez swoje działanie na granicy prawa lub bezprawia.
  • ~k-ac
    (2018-07-07 12:33)
    Teoretycznie może i tak. A nawet mogliby uchwalić przeniesienie siedziby Platformy na Księżyc - jeśli już popuszczamy wodze fantazji. Ale w praktyce to PO rąbnęło ludziom pieniądze z prywatnych było nie było funduszy OFE. A TK przyklepał.
  • ~do " cwanych madrali"
    (2018-07-07 10:36)
    I bardzo dobrze ,ze tak moze Sejm, bo Sejm jest wybierany przez spoleczenstwo, ktore jest zrodlem wladzy. Rzad natomiast ma rzadzic a nie sluchac sie tych co im sie rzad nie podoba. Demokracja pozwala zmienic rzad jak zle rzadzi .I to jest wystko, nic wiecej.Wszystko inne jest wymyslem cwaniaczkow ,ktorzy chca ukrecic interes.
  • ~satra
    (2018-07-07 09:27)
    Jak jest "słowik" po niemiecku? Przypadkiem nie "Der M e n d a" ?

Może zainteresować Cię też: