"Czynności wykonywane przez Małgorzatę Gersdorf nie wywołują żadnych skutków prawnych. Co innego działania sędziego Iwulskiego"

| Aktualizacja:

"Czynności wykonywane przez Małgorzatę Gersdorf nie wywołują obecnie żadnych skutków prawnych. Co innego działania sędziego Iwulskiego" - mówi w rozmowie z DGP Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, pełnomocnik prezydenta ds. referendum konsultacyjnego.

wróć do artykułu
  • ~Zorro
    (2018-07-09 10:54)
    Panie ministrze, proszę martwić się o siebie, a nie o panią Gersdorf. Za udział w pisowskim zamachu stanu będzie Pan siedział - razem ze swoimi kolegami, w tym panem prezydentem.
  • ~Mietek ze WSI
    (2018-07-09 10:56)
    Kończy się pewna epoka. Rustykalna epoka.
  • ~Norymberdzki
    (2018-07-09 10:56)
    Niech to powie Andrzej Duda w formie postanowienia z kontrasygnatą premiera. Pewnie boi się odpowiedzialności konstytucyjnej ?
  • ~idź w zaparte
    (2018-07-09 11:00)
    Przeczytałem .Nie wszystko zrozumiałem. Myslę , że to ma się mniej więcej tak : jest lato , będzie pogoda , albo i nie będzie . Będzie padać a może i nie będzie . Fantaści, interpretatorzy , chachmęciarze . . .
  • ~OPSERWATOR
    (2018-07-09 11:02)
    mam wrazenie ze ta kobieta nie ma wlasnego zdania ze jest grupka starych KOMUSZYCH SEDZIOW ktura pilnuje tej pani by przypadkiem sie nie urwala im ze smyczy
  • ~Pamiętajmy,że TUSKIPO+żyt SZECHTER i KAPUŚ BOLEK
    (2018-07-09 11:02)
    to opcja niemiecka rozkładająca Polskę i Polaków za pieniądze BUNDESKALIFATREPUBLIK oraz kolegi TUSKA-żółwik PUTIN!!!
  • ~Ty zorro zamknij r y jaka u siebie nie jesteś
    (2018-07-09 11:04)
    niemiecki psie :-)
  • ~Andy
    (2018-07-09 11:12)
    Pan Mucha ma rację, prawo tworzy m.in Konstytucja która mówi o 6-letniej kadencji Pierwszego Prezesa SN, a nie wypowiedzi takich komentatorów jak On.
  • ~Papa
    (2018-07-09 11:17)
    Postępowanie PiS-u po wygranych wyborach przypomina mi taką oto historię : - ...Pewien nieatrakcyjny wieśniak w efekcie rezygnacji innych chętnych pojechał na wycieczkę gdzie poznał młodą, posażną, atrakcyjną pannę. Panna była mi przychylna bo jest obiecał wszystko co mu tylko wpadło do głowy.Sam zakochał się po uszy i do domu wrócił już z nią. Zaczął ja przedstawiać jaką swoją żonę i chciał aby wszyscy ją tak traktowali.Prawowitą małżonkę posądzał o wszelkie bezeceństwa, zarzucił jej nawet zdradę. Zamieszkał z młodą panną mówiąc ,że żona to komunistyczny relikt. Kiedy sąsiedzi zaczęli się dąsać i stanęli w obronie prawowitej ich też oczerniał, nawet wysyłał na nich policję. Nijak nie mógł zrozumieć ,żeby legalnie mieć druga żonę, najpierw trzeba zdobyć pieniądze,żeby się rozwieść z poprzednią. Inaczej to będzie bigamia. No ale to był taki nieduży wieśniak.
  • ~Karmen
    (2018-07-09 11:17)
    To jest rozumowanie na poziomie muchy . Na szczęście są prawnicy polscy i zagraniczni znający prawo i KONSTYTUCJĘ i tłumaczą nam co się dzieje .I to są orły a nie muchy.
  • ~obywatel_PP
    (2018-07-09 11:29)
    No to dlaczego do TK nie zwróci się inna uprawniona osoba : Prezydent, premier, minister sprawiedliwości, marszałek Sejmu i Senatu, w końcu 50 posłów....No dlaczego każdy się boi wychylić ?
  • ~i kto to mówi ?
    (2018-07-09 11:31)
    Ale mamy nibyautorytety prawne, Mucha się rozsiadł w jaskini łamaczy prawa u jeszcze Prezydenta, Muszyński się rozsiadł w już rozwalonym Trybunale Konstytucyjnym - jakaś epidemia entomologiczna ? Łamacze mówią o łamaniu - i kto to mówi ? Wiceszef Kancelarii Prezydenta /a kto jest jego szefem ?/, który nie jest uprawniony do stanowienia prawa, a tym bardziej nie powinien wypowiadać się na temat Konstytucji. W swoich myślach doszedł już do zwracania pieniędzy – ciekawie się zapowiada ale dla samego Muchy, ile będzie musiał zwracać za swoje bzdurne komentarze z katedry.
  • ~Stanisław
    (2018-07-09 11:49)
    We wszystkich mediach dominuje propaganda pisowska,dziennikarze posłusznie drukują,co powiedział prezes,ministrowie rządu i prezydenta.W mediach nie drukują wypowiedzi liderów i działaczy opozycji,naukowców,obiektywnych publicystów i wypowiedzi zwykłych obywateli na spotkaniach pisowców,z mieszkańcami regionów.Kaczyśki dalej twierdzi,że jest demokracja,a on nie może demokratycznie rzadzic,bo przeszkadza mu opozycja,dlatego z miłości do Polaków ,podjoł decyzje,o uzbrojeniu straży marszałkowskiej w ostrą amunicje,Co nato preciętni polacy?.
  • ~mój
    (2018-07-09 12:03)
    Panie Mucha czy zaczynają już obowiązywać dekrety? Dlaczego Prezydent, a praktycznie Pan nie spytał o konstytucyjność ustawy? Czyżby już każdy w Polsce może stanowić prawo? Państwo Sędziowie brońcie Konstytucji, bo polegniemy jak marne stworzonka. A Suweren niech wymaga od Sędziów rzetelnej pracy i orzekania zgodnego z wolą tegoż Suwerena!
  • ~retro
    (2018-07-09 12:06)
    @Stanislaw We wszystkich mediach a szczegolnie w der dzienniku dominuje CHAMSTWO i propaganda po-matolska by osmieszyc kraj, rzad i wszystko co polskie - WSTYD
  • ~jj25
    (2018-07-09 12:19)
    Na czym najchetniej siada Mucha? :)
  • ~yon
    (2018-07-09 12:20)
    Konstytucja nie brała pod uwagę rządów bandytów.
  • ~egon
    (2018-07-09 12:20)
    65 letnia babcia powinna honorowo iść na emeryturę, niestety uważa się za niezastąpioną, przykleiła się do korytka jak świnka.
  • ~Niech żyje Polska - wolna od PiSu
    (2018-07-09 12:36)
    Będziecie siedzieć. To tylko kwestia czasu.
  • ~stop
    (2018-07-09 12:38)
    Iwulski niech martwi się o siebie. Jeszcze bez emerytury pójdzie siedzieć za stan wojenny. Z jego wypowiedzi wynika, że bił, ale lekko i nie po głowie i nerkach.

Może zainteresować Cię też: