Cenckiewicz: Prezes SN Józef Iwulski oficerem Ludowego Wojska Polskiego i żołnierzem Wojskowej Służby Wewnętrznej. "Sytuacja anormalna"

| Aktualizacja:

Prezes Sądu Najwyższego Józef Iwulski jest oficerem Ludowego Wojska Polskiego i szkolonym żołnierzem Wojskowej Służby Wewnętrznej - poinformował w środę na Twitterze dyrektor Wojskowego Bura Historycznego Sławomir Cenckiewicz.

wróć do artykułu
  • ~Szyba
    (2018-07-11 16:23)
    A czy nie było tak , że każdy student musiał odsłużyć rok w LWP w tak zwanym "SORze" z którego wychodził porucznikiem ?
  • ~Zepp
    (2018-07-11 16:21)
    Kukliński też był oficerem LWP.
  • ~head
    (2018-07-11 16:29)
    Odkrył Amerykę? Przecież każdy kto był w wojsku w ramach zas. slużby wojskowej po studiach był oficerem LWP - parę milionów ludzi.
  • ~nina
    (2018-07-11 16:28)
    I co z tego wynika?w PRLu kazdy gdzies pracowal, nie kazdy byl swinia czy donosicielem,do PZPRu nalezalo kilka milionow ludzi ,w tym kilkunastu dzisiejszych poslow i politykow PiSu, jak rowniez byly prokurator stanu wojennego oskarzajacy opozycjonistow.
  • ~Antyubek
    (2018-07-11 16:22)
    A twój dziadek Mieczysław Cenkiewicz był pył pułkownikiem UB katujacym patriotów Polskich.
  • ~Trzeba cos zrobic z tym typem
    (2018-07-11 16:30)
    Byly czerwony klawisz prezesem Sadu Naczelnego. Taki numer zdarza sie w Polsce. To jest zenujace.
  • ~Sacco
    (2018-07-11 16:12)
    Jak to? Przecież mówił, że nie jest. Kłamał?
  • ~sad
    (2018-07-11 16:21)
    Czyli co? Wierutnie kłamał!
  • ~Mark Twain
    (2018-07-11 16:24)
    Sławomir Cenckiewicz ma szczęście, że urodził się w 1971r. a nie kilkadziesiąt lat wcześniej. Wcale nie dlatego ma szczęście, że później urodzony jest zawsze młodszy.
  • ~do wuja
    (2018-07-11 16:22)
    Co z tą kastą?
  • ~suchar szczerbaty
    (2018-07-11 19:01)
    ..." Cenckiewicz: Prezes SN Józef Iwulski oficerem Ludowego Wojska Polskiego i żołnierzem Wojskowej Służby Więziennej " ...... - no i co z tego, panie Cienki ciewiczu - historyku z bożej łaski....? Dawniej faceci służyli w WP po studiach i nie tylko ! Dziś tworzą z nieróbstwa i braku bata struktury kibolskie.... - a państwo ich hołubi a kościół święci....
  • ~BoBi
    (2018-07-11 16:38)
    Ludzie opamietajcie sie bo niedlugo zaplona stosy w Polsce. Nie znam przeszlosci goscia (p. Iwulskiego) ale na zdjeciu jest w mundurze "ptaka -bazanta" czyli kaprala podchorazego a nie zadnego oficera. Moze go pozniej przeniesli do rezerwy. Chce przyponiec, iz w "dawnych czasach" wszyscy studenci szli na przeszkolenie po studiach, po to aby w razie "W" zostac oficerami. A gdzie mieli wsadzic prawnika po studiach ? Przeciez nie do czolgistow gdzie ja bylem ! Pewnie poszedl to szkoly dla prawnikow, ktora podlegala WSW . Nie wiem czy byly inne mozliwosci. A wiec jedno zdjecie z legitymacji to jeszcze nie zaden dowod !
  • ~Spiegel
    (2018-07-11 18:45)
    Panie Cenckiewicz, po zmianie władzy nie minie 24 godziny jak pan wyleci z posady, a zatrzymać się pan będziesz mógł jako "światowej sławy" profesor w "Wyższe Szkole Szybkiego Gotowania na Gazie" czyli u Rydzyka. Co do awansu Iwulskiego to widocznie miał kat. zdrowia "A", a pan jako "częściowo nie taki jak potrzeba" ma kat. "D". Stąd ta u pana zawiść, zazdrość...
  • ~moro
    (2018-07-11 17:32)
    Na focie widac, że facet jest w mundurze "bażanta" czyli podchorążego rezerwy. Po prostu postudiach wcielono go do Szkoły Oficerów Rezerwy (SOR) , co było obowiązkowe dla wszystkich absolwentów studiów wyższych. Nikt tam nie szedł na ochotnika W Mińsku Mazoieckim była SOR dla absolwentów prawa, pod kuratelą WSW. Szkolili sie tam 3 miesiące a potem służyli w WSW, sądach wojskowych i prokuraturach . I tyle w temacie.
  • ~Muchomorek
    (2018-07-11 16:57)
    Cytat "Widziałem jego akta w IPN i jestem w szoku..." - zapomniał tylko dopisać, jakie "grzybki" zjadł wcześniej. Inaczej by tak nie bredził.
  • ~nina
    (2018-07-11 16:50)
    Cenckiewicz mija sie z prawda ,sedzia skonczyl studia w 1976r na uniwersytecie we Wroclawiu, zostal asesorem w 1978r w sadzie w Krakowie,od 1980r zwiazany z Solidarnoscia, wiec nie zostal wyslany do SN,a szkolenie wojskowe mieli wszyscy studenci ktorzy byli normalni i ktorzy nie mieli wysoko postawionych rodzicow,wszyscy na dziennych studiach przechodzili szkolenia wojskowe.
  • ~xxc
    (2018-07-11 16:55)
    Cenckiewicze i inne usluzne lizotylki są dumą kaczystanu
  • ~Prus
    (2018-07-11 19:17)
    Poziom matołectwa i pismactwa kolejny raz przekroczony: nie było Wojskowej Służby WIęZIENNEJ - tzw. WSW to Wojskowa Służba Wewnętrzna.A Józef Iwulski odbywał przymusowe przeszkolenie podchorążych SOR - wtedy służba wojskowa była przymusowa (to informacja dla matołów typu Cenckiewicza). Uczył się Iwulski służby patrolowej, strzelania, salutowania, maszerowania itd. Jak każdy inny żołnierz. Robienie z tego sensacji świadczy tylko o Cenckiewiczu - jego ignorancji, tępoty historyczznej i intelektualnej nicości. P.S. Może by tak historyk Cenckiewicz opisał chorążego WSW który na konferencji partyjnej PZPR Pomorskiego Okręgu Wojskowego w 1982 r. (czyli wtedy Cenckiewicz jeszcze pampersy nosił) nawoływał do przekazania władzy "Solidarności" i opozycji. Ciekawe co z nim zrobili.
  • ~zx
    (2018-07-11 18:22)
    Dla jasności na zdjęciu widać podchorążego SOR WSW gdzie kierowano obligatoryjnie absolwentów kierunków prawniczych na roczną obowiązkowa służbę. Cenckiewicz pisze historię do swoich teorii
  • ~Naucz
    (2018-07-11 16:33)
    Ćmoku z Interii.WSW to Wojskowa Służba Wewnętrzna.

Może zainteresować Cię też: