"Allo, allo!" i polski Resistance, czyli budowa państwa podziemnego w pakiecie z laleczkami voodoo [FELIETON]

| Aktualizacja:

"Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!" – lubiła mawiać na powitanie do konspiratorów Michelle. Ci, co jeszcze pamiętają René Artoi oraz innych bohaterów serialu "Allo allo!" powinni zrozumieć o co chodzi.

wróć do artykułu
  • ~yogi
    (2018-08-04 11:25)
    ... i to jest strzał w sedno !!! nasza nieszczęsna opozycja "kiśnie we własnym sosie", bliżej jej do "Allo, allo" niż do "brzytwy Ockhama" ....
  • ~takmisięwydaje
    (2018-07-29 19:31)
    PIS ma jedną podstawową zaletę : od pomysłu do realizacji mija dosłownie chwila !!! Nie lata dyskusji i różnych wersji , tylko chwila !!! Jeśli coś nie wychodzi to reakcja też jest błyskawiczna i to wydaje się być ich siłą !!!
  • ~student
    (2018-07-29 18:48)
    500+, emerytury, bezrobocie, wyprawki, 6-latki, zakaz odbierania dzieci, obniżony CIT, leki dla seniorów ZUS dla mikro,całkowita, doprowadzona do absurdu swoboda demonstracji, to tylko kilka dokonań PISowskiej dyktatury - oby trwała i trwała
  • ~Don Biszkopt
    (2018-07-29 17:23)
    Chyba przez pomyłkę ten tekst w niemieckiej gazecie puścili. Oczom nie wierzę.
  • ~jj25
    (2018-07-29 16:51)
    Przestaniecie drwić, po następnych wyborach.
  • ~...1953...
    (2018-07-29 16:40)
    ....Wrocławianie w ramach akcji Wisła dla politykow wyślijcie schetyne tam gdzie jego miejsce....
  • ~zieeew
    (2018-07-29 16:23)
    To pewnie z upału totalniakom szajba jeszcze bardziej odbija. To nawet nie jest zły pomysł z tym zejściem do kanałów. Raz że chłodniej, dwa że atmosfera taka bardziej swojska. Mogą nareszcie oddychać. Oby tylko włazy kanałowe nie okazały się zbyt wąskie dla niektórych.
  • ~rychu
    (2018-07-29 14:57)
    Polski juz nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zostala wolska Jareczka, ktor za chwile zmieni sie kraj nadwislanski Putina !!!!!
  • ~komtoor
    (2018-07-29 14:23)
    voodoo voodoo niech nam zyje prezes naszego klubu
  • ~WKKW
    (2018-07-29 14:00)
    Problem w tym, że opozycja składa się głównie z samych Rene i Michelle. To jak ma być normalną opozycją? To są jaja, nie opozycja.
  • ~BÓG HONOR OJCZYZNA
    (2018-07-29 13:57)
    ale część narodu nadal będzie solidarną bandę czciła , wybierała, harowała na nią i ich kolesiów kluczyków by mieli rajskie życie. bo jest urodzonym niewolnikiem i nawet ten co go okradł z majątku sprzedał bandytom jest dla niego idolem. żałosne !!!
  • ~adamos
    (2018-07-29 13:56)
    Policzymy się przy urnach. Kaczynski 8 lat temu zrobił majstersztyk - stworzył mitologie (a może religię) smoleńską, która przyciągnęła elektorat i skonsolidowała go, niezależnie od wszystkiego innego. Nieważne, ze Polska NIE BYŁA W RUINIE, że POLSKA NIE BYŁA NA KOLANACH, że NIE BYŁO MASOWEGO ZŁODZIEJSTWA I KORUPCJI. Stworzył mit i wygrał. I to jest droga do naśladowania a nie jakiś "program wyborczy". Czy dla elektoratu PiS był ważny program wyborczy? NIe!!! był ważny mit założycielki. Opozycja jest obecnie w trakcie tworzenia mitu założycielskiego. Zagrożenie totalizmem, arogancką katokomuną, narzucającą wszyskim swoją wolę. I to wystarczy. Elektorat właśnie się konsoliduje. Kolejne zerwane tabliczki z ulic Kaczynskiego o tym świadcza. Do wybrania za dwa lata ten mit wystarczy. A ponieważ będzie wygrywać koalicja, to konkretny program wyborczy przygotowany będzie przed wyborami, jako efekt kompromisu między członkami koalicji. BYE BYE PiS
  • ~Zofia Radwan
    (2018-07-29 12:43)
    uwazam, ze uzywanie voodo jest niebezpieczne, stosowanie voodo swiadczy o wielkiej nienawisci wobec soby atakowanej, to sa krwawe i smiertelne rytualy. To chyba sprawa dla policji. Sam felieton i temat - to chyba praca 13 latka. Zal mi tych ludzi.
  • ~Kto to jest
    (2018-07-29 12:36)
    Co to za ludzie na tym zdjeciu. Wygladaja jak pracownicy POMu, GSu I PGRu.
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-07-29 12:30)
    Kochani, prawda jest taka, że opozycja nie musi NIC robić - wystarczy po prostu czekać, a PiS sam się obali generując coraz większy chaos, którego ludzie będą mieli w końcu dość, bo zacznie się przekładać na codzienne życie każdego z nas. Ta władza robi wszystko aby pozbyć się wszelkich instytucji i ośrodków kontrolujących ją - to tak jak człowiek nie odczuwający bólu. Wcześniej czy później obetnie sobie palce albo głowę, nawet o tym nie wiedząc...
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-29 12:29)
    Nie chodze na wybory bo nie mam na kogo glosowac a nie mam zamiaru dawac sie szczuc sprzedajnym mediom i oszustom politykierom i wybierac mniejsze zlo - wybor mniejszego zla jest wyborem zla - nie glosuje bo to oznacza ze musialbym brac wspolodpowiedzialnosc za afery tych ktorych poparlem a to mi nie odpowiada... Pojde na wybory jesli tylko znajde kogos na kogo moge oddac glos.
  • ~henry trzeci
    (2018-07-29 12:18)
    Pierwszy od dłuższego czasu mądry tekst na tym portalu
  • ~Ann Coulter
    (2018-07-29 12:07)
    Leftism is a mental disorder.
  • ~To tyle
    (2018-07-29 12:03)
    Szemrane towarzystwo..
  • ~Adolfina Szaria Merkill