Sandra Borowiecka: Tak się rodzi narodowa trauma, tak się rodzi ta nasza Polska - z cichych domowych molestowań

| Aktualizacja:

"Przez ostatnie lata nie spotkałam chyba ani jednej polskiej rodziny, w którym nie byłoby jakiegoś numeru w rodzaju psychicznego znęcania się, maltretowania czy molestowania seksualnego - mówi Magalenie Rigamonti Sandra Borowiecka, dziennikarka i pisarka.

wróć do artykułu
  • ~ziuta
    (2018-08-09 20:20)
    Ale ma znajomych ta Borowiecka, jakaś patologia czy co? Współczuję, no ale jeżeli tak się wygląda to coś musi być nie tak.
  • ~Misio...,,,,,.,,.,,.,..,,..
    (2018-08-09 20:22)
    "tak się rodzi ta nasza Polska - z cichych domowych molestowań"- chciałaby, ale niestety.
  • ~lewacka patologia
    (2018-08-09 20:32)
    Borowiecka ma POmylonych znajomych, lewacka patologia jak w Londonistanie (United Kalifates)
  • ~www . breitbart . com
    (2018-08-09 20:33)
    Three rapists from the Rochdale child grooming gang will be stripped of British citizenship after a top judge branded their predatory attacks “serious organised crime”. Three years ago Theresa May, then Home Secretary, decided that Abdul Aziz, 47, Adil Khan, 48, and Abdul Rauf, 48, should lose their British passports because of their crimes and the fact they are also citizens of Pakistan.
  • ~starzec z gór
    (2018-08-09 20:40)
    kaczor lubi głaskać kota pod ogonem!
  • ~hebanowa
    (2018-08-09 20:57)
    No a ze mna to nikt sie nie chce molestować. I czy to jest sprawiedliwe? Nie, to nie jest sprawiedliwe. Tamta ma traume a mnie brakuje. Dziwny ten świat.
  • ~Kobieta, żona i matka
    (2018-08-09 21:22)
    Spora część ludzi jest zakłamana i tak wytresowana, że nie ośmieli się sprzeciwić dziadkowi wsadzającemu łapy do majtek wnusi, Wnusia nie poskarży się, bo jest dobrze wytresowana i wie, że ani mama, ani babcia nie uwierzą, że maja zboczeńca w domu. Kiedy mąż gwałci żonę, też nikt nie kiwnie palcem, bo żona na pewno przesadza. Kiedy ojciec gwałci córke latami i wszyscy o tym wiedzą, też nic sie nie dzieje, ofiara jest sama w swojej tragedii. Zobaczcie, co sie porobiło z zakazem aborcji po gwałcie, również kazirodczym, ofiary muszą rodzić. Bogobojne i porządne społeczeństwo, które latami jest ślepe na krzywdę ofiar zabroni ofierze uwolnić się od ciąży z gwałtu, bo musiałoby przyznać, że zwyrodnialce są wśród nich. Społeczeństwo w swojej masie jest prymitywne i tchórzliwe do zwyrodnialców i zboczeńcóew, ale za to ma bardzo długie łapy do ofiar. Jaki zapada wyrok w przypadku przemocy domowej kiedy oprawcą jest bogobojny mąż-poseł? Nie ma szkodliwości społecznej, ofiara najwidoczniej zmyśla, albo przesadza. Wiecie dlaczego ofiary latami milczą? Bo boją się własnych rodzin, które nie chcą lub nie potrafią pomóc, własnego państwa i oprawców bezkarnych latami, albo i całe życie.
  • ~Don Biszkopt
    (2018-08-09 22:07)
    To idzie z Zachodu. Doszło do tego że feministki ogłaszają, że w takich kampusach uniwersyteckich (któe same są siedliskiem feminizmu, genderyzmu) panuje kultura gwałtu. W takiej atmosferze każdy gest, spojrzenie, dotyk jest traktowany jako molestowanie seksualne. Do tego dochodzi atak na rodzinę i tradycyjne społeczeństwo. Jeśli przyjmiemy wynurzenia pisarki za prawde - to znaczy że w każdej rodzinie jest molestowanie seksualne, czyli to struktura rodziny (zapewnie patriarchalna) jest źródłem przemocy seksualnej. Można by skwitować sprawę popukaniem się w głowę, ale na Zachodzie ta ideologiczna zaraza zaczyna zatruwać umysy coraz większej ilości młodych ludzi. Kompletnie im to miesza w głowach. Musimy w Polsce bronić się przed tą aberracją.
  • ~dindon
    (2018-08-09 22:26)
    Jak zwykle OGROMNA jak te litery przesada. Żadna babcia mnie nie molestowała. Znam ok. 1000 ludzi z którymi gadałem o największych głupotach przy piwie. Żaden nie pisnął nic o molestowaniu przez dziadka/babcie. Dziadkowie kochają swoje wnuki czasem mocniej niż rodzice. Ta pani dla paru groszy za swoje wypociny jest w stanie sprzedać dobroć, miłość, poświęcenie, obym nigdy nie spotkał jej na swojej drodze.
  • ~Andrzej z Balto
    (2018-08-09 22:35)
    A cóż to ona odziała? Żarówki jakieś, czy co? Totalny dziwoląg.
  • ~Jak bym przy......................
    (2018-08-09 22:39)
    No cóż zdjęcie mówi samo za siebie ......rozwód w trybie zaocznym bez przymusowych badań psychiatrycznych......
  • ~jaity
    (2018-08-10 00:07)
    Widocznie te elyty artystyczne jakieś takie po)ebane, że bez znęcania się ani rusz. Ale niech nie obarcza swoim problemem wszystkich. Bo stąd krok jeden do niesprawiedliwego stereotypu Polaka, a tymczasem w innych krajach jest podobnie. Chyba pani autorka jakiegoś zagranicznego stypendium się spodziewa.
  • ~Tuva Duże
    (2018-08-10 00:08)
    Ten artykuł to kłamstwa i konfabulacje. Są raporty dotyczące molestowania seksualnego w Europie i akurat Polska ma jeden z najniższych współczynników w całej unii europejskiej i to akurat ściśle koreluje z wpływem katolicyzmu podobnie jak w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii czy Irlandii.Im więcej fałszywie pojętego postępu tym więcej przemocy i to nie tylko seksualnej.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-08-10 00:09)
    Bry,mry.Fotkę tego Czegoś na barku bym postawił ,by Wnuki do słodyczy się nie dobierały.Oto typowy Przedstawiciel Feministyczno-Lewicowego ZERA.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-08-10 01:10)
    Pewnie dziadek się "pożądliwie" na nią patrzył dłużej niż 10 sekund...
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-08-10 03:32)
    Dobrze, że nie żyję w świecie tych dziwadeł. Zwariowałbym po jednym dniu.
  • ~znajdy
    (2018-08-10 07:29)
    Ta cala patologie widac POd sejmem i w innych miejscach na ulicach Polski...wolgaryzm i agresja.
  • ~Wanda
    (2018-08-10 07:56)
    Mam 65 lat i nie zetknęłam się żyjąc w mieście z przypadkiem ani w rodzinie ani wśród przyjaciół z problemami w rodzinach. Jest dużo lepiej niż piszecie. Więcej wiary i optymizmu, jest tyle pięknych i budujących historii.
  • ~Ferdek
    (2018-08-10 07:57)
    Piszcie o pozytywnej prawdzie - to buduje.
  • ~W
    (2018-08-10 08:01)
    Ty kobieto i ta cala sfora zbokow wokol ciebie to nie POLSKA to tylko twoje POgibane towarzystwo tobie POdobnych.

Może zainteresować Cię też: