Gen. Skrzypczak: Trump doprowadzi do izolacji USA, a Polska pozostanie kompletnie sama

Były dowódca Wojsk Lądowych skomentował efekty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Zdaniem gen. Waldemara Skrzypczaka "zabieganie o większą obecność wojsk amerykańskich wojsk w Polsce jest ważne, a próby dogadania się z Trumpem istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego kraju". Jednak według generała, decyzja o stałej bazie wojsk USA w Polsce "nie zapadła i długo nie zapadnie". 

wróć do artykułu
  • ~old 62
    (2018-09-24 21:57)
    Zgoda,że powinniśmy zbroić się,aby móc odeprzeć ewentualny atak. Na dzien dzisiejszy najlepszym sojusznikiem jest USA,lecz będzie nas to drogo kosztować. Amerykanie nie pomogą nam za darmo, za wszystko sami będziemy musieli zapłacić. Na wypadek przyszlej wojny bedzie mogło w obronie kraju wziąc udział np. pół miliona lub nawet milion naszych obywateli. A co z pozostałymi ? Dlaczego wszyscy zapomnieli o obronie cywilnej ? Dawniej były jakieś schrony,sygnały alarmowe,szkolenia oc w gminach,lekcje przysposobienia obronnego w szkołach itd. Każdy wiedział co ma robić na wypadek w. Teraz nie ma nic ? Obawiam się ,że w momencie wybuchu nuklearnego ludzie robiliby zdjęcia telefonami i podziwialiby wielkiego grzyba zamiast szukać schronienia. A co z alternatywnymi ujęciami wody na wypadek zatrucia ? A co z zapasowymi źródłami prądu, czy ogrzewania w każdej gminie ? Teraz wystarczyłoby w okresie zimowym wyłączyć na kilka tygodni prąd i gaz i wojna jest niepotrzebna ?
  • ~Ergo
    (2018-09-24 13:44)
    Taka prawda! Nic dodac, nic ujac!
  • ~Rajbjaj
    (2018-09-22 14:54)
    Mamo ja głupek kup mi TRAMWAJ
  • ~oszczedny leming
    (2018-09-22 13:36)
    To nie USA jest izolowane, tylko USA izoluje, bo tylko USA posiada system bankowy umozliwiajacy finansowanie w dowolnej wysokosci. Inne panstwa moga dawac tylko odznaczenia.
  • ~dal
    (2018-09-22 04:18)
    Wow, rzesze naiwnych Polaczkow! Swiecie wierzacych, ze jakby co to Stany zaryzykuja starcie z Rosja na calego o Polske! Tego spoleczenstwo amerykanskie nigdy by nie zrozumialo i nigdy by nie wybaczylo swoim wladza, ludzie przestancie sie sprycowac. Co bierzecie? i jakie filmy ogladacie? i kto Was uczyl historii!
  • ~Lustro
    (2018-09-21 08:39)
    Dla pospolstwa na forum licza sie tylko ubzdurane historie, i pobozne zyczenia.Faktem jest to,ze kazdy z kolejnych prezydentow USA ,po zaprzysiezeniu wyglasza swoje ekspoze.No i B.Clinton,G.W.Bush,B.Obama i D.Trump stale odbudowuja upadajace USA.Moze nie prawda ?,to jest udokumentowane w materialach filmowych.No tak, ale szpakami karmionych obywateli PiSlandii niewsposob przekonac.USA placi ogromne pieniadze na niepotrzebne juz bazy,lotniskowce,okrety podwodne,to jest armia ludzi,a dzisiaj liczy sie nie ilosc ,a technika.
  • ~norbert
    (2018-09-21 08:12)
    Polactwo musi mieć okupanta USA to światowy bandyta wywołujący wojny wg. swojego uznania prowokując fale uchodźców w celu zniszczenia Europy
  • ~bronek oddaj zyrandol
    (2018-09-21 07:48)
    Ruszyl moskiewski 500+...Jeneral znow nadaje.
  • ~verter
    (2018-09-21 02:45)
    A niby dlaczego biedni obywatele amerykańscy maja płacić $$ i życiem za bezpieczeństwo Europejczyków? Oni na pewno nie chcą i nie będą płacić. Każde plemię musi bronić się samo, lecz może się w tym jednoczyć z innymi plemionami. AMERYKA SIE WRESZCIE WYZWALA z pęt hegemona.
  • ~Zlik
    (2018-09-21 01:05)
    A po jaka cholere baza amerykanska w Polsce???
  • ~tak uwazam
    (2018-09-20 21:09)
    Uwazam, ze wypowiedz Gen. Skrzypczaka jest bardzo logiczna i wiarygodna. Szkoda, ze nasza obecna wladza nie potrafi wyciagac tak precyzyjnych wnioskow.
  • ~riddick
    (2018-09-20 17:14)
    Ten pan to wyrotowany z obiegu generał klepiący w niemieckiej gazecie antyamerykańskie dyrdymałki podpowiadane przez mocodawców. Niemiecki antyamerykanizm jest datuje się nie od dziś.Niegdyś pewien niemiecki kanclerz z wąsikiem nawet posunąl sie do tego,ze wypowiedział Stanom Zjednoczonym wojnę no i wydał na siebie i swoje Niemcy wyrok. Tak był tym niemieckim antyamerykanizmem zaślepiony. To zadziwiające a nawet absurdalne,ze Niemcy znowu próbują wejść do tej samej rzeki
  • ~maliniak
    (2018-09-20 17:04)
    myślałem,że jest mądrzejszy,ale dobrze ,że jest już byłym dowódcą,USA i izolacja międzynarodowa ,chyba chłop brał krople Putina
  • ~internautka 50+
    (2018-09-20 16:55)
    Co ten człowiek bredzi,chyba na główkę upadł Lepiej być przyjacielem izolowanej Ameryki niż czekać aż Putin+Merkel znów coś wymyślą, żeby nam nie było za dobrze!
  • ~myNaród
    (2018-09-20 16:28)
    nie rozumiem tego człowieka. mieliśmy już w 1939 sojusze jednocześnie z Anglią i Francją, a także 1 września 39 ważny był pakt o nieagresji z ZSRR. I co? ano - ******* NIEMCY I ZSRR NAPADŁY, a sojusznicy okopali się i se patrzyli. Czy ten generał nie miał lekcji historii? Zanim jeden bardzo bogaty zostanie zizolowany, prędzej izolacji doświadczy 100 biedaków. A nawet gdy USA się zaizolują to w każdej chwili mogą się odizolować. Dzięki Bogu, że ten generał jest w stanie spoczynku i tylko bredzi. I dzięki Bogu, że za jego "aktywnej" kadencji w wojsku nie wybuchł na ziemiach polskich żaden konflikt zbrojny.
  • ~enriq
    (2018-09-20 13:34)
    Ludzie tacy jak generał Skrzypczak to skarb który daje nadzieję na odrodzenie polskiej armii po dewastacji dokonywanej systematycznie przez pisowskich kacyków. Wszystkiego dobrego panie generalne - proszę NIE SKŁADAĆ BRONI, tacy ludzie jak Pan są naszą jedyną szansą!
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-09-20 13:32)
    Spotkanie Trumpa z Dudą było wyjątkowo zasmucającym spektaklem. Przez lata wydawało się, że USA bronią na świecie pewnej wizji cywilizacyjnej i wartości takich jak wolność i demokracja. Ale do władzy doszedł człowiek który tych pojęć nie rozumie - podobnie u nas. W efekcie panowie nie mówili nic o tych sprawach - wartości i idee zastąpili tym co rozumieją: kasą i osobistymi ambicjami. Obserwowaliśmy dwóch handlarzy licytujących się o ilość miliardów i schlebiające osobistej próżności nazwy baz wojskowych. O jakichkolwiek gwarancjach w wydaniu tych ludzi można zapomnieć. W razie rosyjskiego ataku na nas, konfrontacja z Rosją się Trumpowi zwyczajnie nie OPŁACI. A innych kategorii ci ludzie nie rozumieją.
  • ~motek
    (2018-09-20 13:23)
    ~prezes, po tym zajściu holenderscy żołnierze spalili ich mundury i już NIGDY nie będą pod rozkazem UNO.
  • ~Skrzypczak do kabretu
    (2018-09-20 13:21)
    Tak, juz widze ta totalna izolacje USA:))))))))))))))))))))))))))))
  • ~motek
    (2018-09-20 13:15)
    Smutna prawda...

Może zainteresować Cię też: