Gen. Skrzypczak: Trump doprowadzi do izolacji USA, a Polska pozostanie kompletnie sama

Były dowódca Wojsk Lądowych skomentował efekty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Zdaniem gen. Waldemara Skrzypczaka "zabieganie o większą obecność wojsk amerykańskich wojsk w Polsce jest ważne, a próby dogadania się z Trumpem istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego kraju". Jednak według generała, decyzja o stałej bazie wojsk USA w Polsce "nie zapadła i długo nie zapadnie". 

wróć do artykułu
  • ~007
    (2018-09-20 09:37)
    Czy to moskiewski generał?
  • ~pavana
    (2018-09-20 09:38)
    Nikt nam nie zagwarantuje niepodleglosci wiekszym gwarantem jest istnienie ukrainy
  • ~MA
    (2018-09-20 09:38)
    Bardzo szanowałem gen. Skrzypczaka jako dowódcę i żołnierza, ale nie jako polityka.
  • ~Laszlo
    (2018-09-20 09:41)
    Ameryka może ni być gwarantem bezpieczeństwa w Europie? To kto ma być? USA to najpotężniejsza armia i gospodarka świata. Panie generale. Halo, tu ziemia!
  • ~Ojczulek
    (2018-09-20 09:52)
    KTO Tobie dał stopień Generała? Ty byś Chciał by Polska była Wasalem UE ,lub Landem Niemieckim.Kup sobie wędkę i na ryby z TW.Bolkiem.A politykę zostaw mądrzejszym. Co Komunistyczne serce się odezwało?
  • ~John
    (2018-09-20 09:54)
    Do izolacji USA.... co ty bredzisz człowieku na mózg ci padło .
  • ~kapral
    (2018-09-20 09:55)
    i pomyśleć że takie matoły były generałami w naszej armii masakra
  • ~wkurzony
    (2018-09-20 09:59)
    No Panie Sowiecki Generale, lepiej mieć gwarancję bezpieczeństwa samotnej Ameryki, niż układu Merkel - Putin ! Nie chcemy piątego rozbioru Polski !
  • ~tak myślę
    (2018-09-20 10:00)
    Ameryka nie pozostanie sama. - Izrael nigdy nie opuści Ameryki, dopóki nie wyrwie stamtąd ostatniego dolara. Po podpisaniu przez Trumpa aktu 447 sojusz Polski z USA stał się bardzo kosztowny...
  • ~ciekawyj
    (2018-09-20 10:01)
    Czy to generał od Bolka czy od Bulla ?
  • ~kwapi
    (2018-09-20 10:10)
    Ameryka bez Europy da sobie doskonale radę ale Europa bez Ameryki to III woja światowa.Niemcy chcą się wyzwolić z pod kurateli USA , to bardzo mądry zdyscyplinowany naród ale bardzo podatny na manię wielkości co doprowadziło do dwóch wojen w Europie.
  • ~Nick
    (2018-09-20 10:13)
    Nie sciemniaj pan! USA maja wiekszy fundusz militarny niz Europa i Rosja razem. Statystyki dostepne jeszcze ciagle w necie, podobnie jak i inne fakty - latwe do znalezienia. Dlatego tak forsujecie ACTA.
  • ~Nie takie silne !.
    (2018-09-20 10:24)
    Pytanie ilu z was piszacych widzialo ,wszystkie pokolei Stany.Naprawde, to dla tych, co to widzieli to szok.USA jest bankrutem,i taka jest prawda.Dobre czasy dla ameryki juz minely,pozostaly olbrzymie dlugi,a one stale rosna !.
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2018-09-20 10:36)
    Niech nasz prezydent oraz premier posłuchają zdroworozsądkowego apelu Marszałka-Seniora o konieczności wznowienia dialogu z Rosją w celu unormowania polsko-rosyjskich relacji, który przyniesie jedynie korzyść dla obecnych i przyszłych pokoleń a wiele spraw zostanie szybko wyjaśnionych i zapewne uregulowanych. Nie ma żadnych znaków na ziemi i na niebie, że Polsce grozi jakaś inwazja ze strony Rosji. Wiem co piszę, bo wiele lat, z racji mojej pracy zawodowej, mieszkałem w Rosji i znam mentalność Rosjan wobec Polski i Polaków. Oni nas po prostu lubią i mają wobec nas wiele życzliwości.Uważam, że apel Marszałka-Seniora dotyczący naszych relacji z Rosją jest bardzo na czasie i zarówno prezydent jak i premier powinni sie poważnie nad tym apelem zastanowić tym bardziej, że wielu przywódców na świecie dąży do współpracy z Rosją, bo widzą w tym wyłącznie korzyści. Czyżby nasi przywódcy tego nie dostrzegali i nie rozumieli? Nie chce mi się w to wierzyć aby oni byli głusi i ślepi na apel Marszałka-Seniora.
  • ~Taka jest rzeczywistosc
    (2018-09-20 10:38)
    Fundusz w USA sie konczy,musza splacac dlugi.Drugi problem zostali technologicznie w tyle do Rosji i Chin ,nie maja szans podskoczyc bo ich zmiota z powierzchni ziemi.Zreszta ich wykoncza narkotyki i choroby wewneryczne,to chory kraj w ,ktorym sciaga sie krzyze nawet z kosciolow chrzescijanskich,zdemoralizoawna telewizja i kino.Zaczeli dobrze z Biblia w reku, i dzisiaj kolejni prezydenci przysiegaja na Biblie i co ,oddalaja sie od Boga.List .Sw.Jakuba rozdzial 2 wiersz 19.Wierzysz,ze jest jeden Bog ?.Slusznie czynisz - lecz takze i zle duchy wierza i drza.Dzisiaj w USA ,nawet demony nie drza.
  • ~adno
    (2018-09-20 10:49)
    skrzypczak to sowiecko zytofski general jak to możliwe jest jeszcze generałem
  • ~ ------------
    (2018-09-20 10:57)
    Z polityka żołnierz, jak z koziejowej d oo py trąba, a z żołnierza polityk, jak z generała Skrzypczaka dyplomata.
  • ~ll
    (2018-09-20 11:01)
    Lobbing "wschodni" został uaktywniony .
  • ~U BOT z PO
    (2018-09-20 11:10)
    LUKSEMBURG I CYPR BEDA IZOLOWAC USA
  • ~Zniesmaczony