Dziennik.plPolityka

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Prezydent wskaże Prokuratora Generalnego

2010-03-03 | Ostatnia aktualizacja: 21:47 | Komentarze: 0 | skomentuj

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Seremet zostanie nowym prokuratorem generalnym. Prezydent w czwartek zdecyduje, czy wybierze doświadczonego sędziego z Krakowa, czy obecnego szefa Prokuratury Krajowej. DGP ustalił, że na dzień przed ostateczną decyzją Seremet rozmawiał z Lechem Kaczyńskim.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Takiej rozmowy prezydent nie przeprowadził z kontrkandydatem sędziego - Edwardem Zalewskim. Lech Kaczyński co prawda rozmawiał z nim tydzień temu. O czym? Ani Kancelaria Prezydenta, ani sam Zalewski nie chcą tego zdradzać. Jak twierdzą nasi informatorzy, na pewno nie rozmawiali o najważniejszej sprawie z punktu widzenia Kaczyńskiego. O tym, kto będzie zastępcą prokuratora generalnego. Bowiem to prezydent powołuje zastępców wskazanych przez nowego szefa prokuratury.

Od stycznia obaj kandydaci walczyli o nominację. Zalewski uchodził za faworyta, mimo że przez PiS był kojarzony z PO. Jednak przeciwko niemu była Rada Prokuratorów, która udzieliła swojego poparcia sędziemu Seremetowi. Argumentem przeciwko Zalewskiemu była m.in. jego decyzja o dymisjach w krakowskiej prokuraturze za sprawę przedstawienia zarzutów dziennikarzom TVN 24 i Radia ZET. Oskarżycielom nie podobało się też to, że Zalewski chce oceniać ich pracę. Ostatecznym ciosem dla obecnego prokuratora krajowego była opinia prokuratorskiego stowarzyszenia Ad Vocem, w którym działają m.in. byli współpracownicy Zbigniewa Ziobry. Prokuratorzy wskazali na Seremeta, bowiem był on m.in. przeciwny systemowi ocen pracy prokuratorów.

Maciej Duda
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «