Dziennik.plPolityka

Poniedziałek, 28 maja 2012

Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Najniższe w historii poparcie dla prezydenta

2008-02-14 | Ostatnia aktualizacja: 16:09 | Komentarze: 0 | skomentuj
Praca prezydenta Lecha Kaczyńskiego źle oceniana przez 60 procent ankietowanych przez CBOS

Praca prezydenta Lecha Kaczyńskiego źle oceniana przez 60 procent ankietowanych przez CBOS Fot. Michal Rozbicki / Inne

Tak źle nie było od początku kadencji w 2005 roku. Pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego źle ocenia 60 procent pytanych przez CBOS. Dobrze o działalności głowy państwa wypowiada się 29 procent ankietowanych. Ale spada także poparcie dla rządu. Tyle, że tu na "tak" jest aż połowa Polaków, na nie - 28 procent.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 2°C max. 25°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

W porównaniu z badaniami sprzed miesiąca, poparcie dla prezydenta spadło o siedem procent. CBOS podsumował wszystkie ankiety przeprowadzone od początku kadencji, czyli od końca 2005 roku. Wynika z nich, że tak złych ocen Lech Kaczyński nie dostał, od kiedy zasiada w fotelu prezydenta.

Pogorszyły się także opinie na temat działalności rządu. Mimo spadku poparcia gabinet Donalda Tuska wciąż popiera połowa Polaków. 28 procent pytanych nie jest zadowolonych z pracy premiera i jego ministrów. W porównaniu ze styczniem pochwał jest mniej o sześć procent.

Mniej jest także zwolenników samego premiera Tuska. Co czwarty Polak nie chce go już widzieć na tym stanowisku. Zadowolonych z szefa rządu jest natomiast 59 procent ankietowanych.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «