Dziennik.plPolityka

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Marcinkiewicz odbierze głosy Tuskowi

2008-02-26 | Ostatnia aktualizacja: 16:14 | Komentarze: 0 | skomentuj
Były premier myśli o założeniu własnej partii

Były premier myśli o założeniu własnej partii Fot. Wojciech Grzedzinski / Inne

Jeszcze nie powstała, a już chce ją poprzeć 11 procent Polaków, przepytanych w sondażu na zlecenie "Rzeczpospolitej". Mowa o ewentualnej partii Kazimierza Marcinkiewicza. "Będę musiał wrócić z Londynu, założyć partię i odbierać głosy PiS. I pewnie też trochę Platformie Obywatelskiej" - zapowiedział były premier w RMF.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 3°C max. 22°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

11 procent - tyle przepytanych przez GfK Polonia zadeklarowało, że oddałoby swój głos na partię Kazimierza Marcinkiewicza, jeśli rzeczywiście by powstała.

Według "Rzeczpospolitej" ugrupowanie byłego premiera mogłoby odebrać 26 procent głosów partii Donalda Tuska i 21 procent głosów partii Jarosława Kaczyńskiego. Co więcej, Kazimierz Marcinkiewicz przekonałby do głosowania na swoich ludzi aż 40 procent tych, którzy w ostatnich wyborach w ogóle nie poszli do lokali wyborczych.

Na swojej stronie internetowej "Rzeczpospolita" precyzuje, że sondaż został przeprowadzony dziś. Ankieterzy odpytali przez telefon 540 dorosłych Polaków.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «