Dziennik.plPolityka

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Platformie spada, PiS idzie w górę

2008-04-16 | Ostatnia aktualizacja: 16:45 | Komentarze: 0 | skomentuj
Rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości

Rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości Fot. Michal Rozbicki / Inne

Przewaga Platformy Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością w ciągu dwóch tygodni zmalała o 12 punktów procentowych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". 6 procent, które w sondażu straciła PO, przejęło PiS.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 3°C max. 22°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Notowania PO spadły z 59 do 53 procent. PiS zyskało 6 procent poparcia, poparcie dla niego wzrosło z 23 do 29 procent. To najgorszy od stycznia wynik Platformy. Miała wówczas 48 procent poparcia, PiS - 28 procent.

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało - tak jak w poprzednim badaniu - 5 procent poparcia ankietowanych.

Partie tworzące LiD uzyskały: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5 procent głosów, SDPl i Partia Demokratyczna - po jednym procencie. Gdyby SLD i SDPl wystartowały w wyborach razem, mogłyby liczyć na 7-procentowe poparcie. PD nie weszłaby do parlamentu - miałaby 2 procent głosów wyborców.

2-procentowe poparcie miałaby również Samoobrona. Na Ligę Polskich Rodzin głosowałby 1 procent wyborców.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «