Minister kultury: Szef TVP może zostać
Ledwie Sejmowi nie udało się odrzucić weta prezydenta do ustawy medialnej, a rząd szykuje już nową. Minister kultury Bogdan Zdrojewski jeszcze w tym tygodniu ma przekazać jej założenia premierowi. A na razie uspokaja - szef TVP Andrzej Urbański i prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański nie muszą bać się o swoje posady.
- Urbański likwidatorem TVP?
- Albo dacie film "Słoneczko Peru", albo leci zarząd
- PO wymusiło na PSL wycofanie projektu
- Ustawa medialna wyrzucona do kosza
- Poseł PO: Prezydent opętany szałem
- Nowy sposób Platformy na odbicie mediów
- Rozmowy ostatniej szansy PO z lewicą
- Jarosław Kaczyński: Platforma oszalała
- Komorowski: Nie chcemy odwołać prezydenta
- Prezes TVP: Seks mnie nakręca
- TVP pozywa do sądu TVN i Polsat
- Prezes TVP: Donaldzie, nie idź tą drogą
- Prezes Polskiego Radia zawieszony
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Niedziela 2012-05-27

temp. min 0°C max. 23°C
opady:
śladowe opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Minister Bogdan Zdrojewski zapewnił w rozmowie z radiem TOK FM, że gdy nowa ustawa medialna wejdzie w życie, prezesi publicznych mediów będą mogli nadal pełnić swoje funkcje. "Jestem daleki od kwestii mających skutki personalne, bardziej mnie interesuje, aby telewizja publiczna rzeczywiście wypełniała misję" - stwierdził.
Nowa ustawa będzie dotyczyła licencji programowych, ośrodków regionalnych telewizji, ewentualnego podziału anten oraz finansowania telewizji publicznej czyli funduszu misyjnego - ujawnia minister. "Nie dotykam ani Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ani innych problemów zawartych w ustawie skutecznie zawetowanej przez prezydenta" - zastrzegł Zdrojewski.
Minister kultury zapewnił, że jego celem jest przygotowanie przepisów, które sprawią, że telewizja publiczna będzie przyjazna światu kultury. "Żeby tej kultury na wysokim poziomie było więcej" - tłumaczył Zdrojewski. "Bardziej od tego, czy na czele TVP będzie pan Urbański, interesuje mnie, żeby głośność reklam nie była tak wysoka jak obecnie" - zaznaczył.
Jak ocenia obecnego szefa publicznej telewizji? "Można sobie wyobrazić lepszego prezesa telewizji, jak również gorszego" - stwierdził Zdrojewski.























Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!