"Znamienne jest to, że PO nie chce wyjaśnić tak ważnej sprawy. Są stosowane podwójne standardy, jeśli chodzi o stosunek do życia, bo przecież sprawa życia ludzkiego, samobójstwa jest sprawą ogromnej wagi" - oświadczył sekretarz generalny PiS Jarosław Zieliński.

"Gdy chodziło o inne samobójstwo, mówię o pani Barbarze Blidzie, została powołana specjalna komisja śledcza" - dodał. Według niego, fakt śmierci funkcjonariuszki ABW był "skrywany" przed opinią publiczną.

>>> Dowiedz się więcej o samobójstwie podpułkownik z ABW

Poinformował, że jako szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych złożył do szefa ABW Krzysztofa Bondaryka wniosek o pisemne wyjaśnienie okoliczności śmierci Barbary P. i tego, czym się ona zajmowała.

Z kolei Arkadiusz Mularczyk ma nadzieję, że nowy minister sprawiedliwości Andrzej Czuma obejmie sprawę śmierci funkcjonariuszki ABW szczególnym nadzorem.

ABW zaprzecza "nieprawdziwym informacjom" medialnym - m.in., by na tragedię miało wpływ rzekome odsunięcie jej od śledztw po przegranej PiS w wyborach.

Rzecznik Agencji poinformowała, że zmarła pracowała w komórce finansowej ABW i nigdy nie wykonywała czynności operacyjno-rozpoznawczych lub dochodzeniowo -śledczych.