Sławomir Nowak zapewnia, że minister Klich nie jest w stanie dymisji. "Ja rozumiem, że jest zapotrzebowanie na to, żeby o czymkolwiek pisać w gazetach, ale już takie informacje, które się ocierają o absurd" - mówi. Jego zdaniem, atmosfera duszności wokół ministra została wytworzona w sposób niesłuszny.

>>> Przeczytaj, za co minister Klich mógły być odwołany

"Minister Klich jest dobrym ministrem. Prowadzi bardzo trudny urząd,ale prowadzi go w dobrym stylu, z wysoką kulturą osobistą i przeprowadza przez bardzo trudny okres. To nas rząd wprowadza armię zawodową w Polsce i ten minister to robi. To jest najważniejsze" - stwierdził Nowak.

Doradca premiera przyznał, że MON ma problemy budżetowe, ale mają je wszystkie resorty. Jednak rząd nie zdecyduje się na powiększenie deficytu budżetowego, a będzie ciął koszty.

Podkreślił, że rząd przygotował cały pakiet ustaw, który ma być "instrumentarium" na wypadek potrzeby znacznego zwiększenia wydatków budżetowych.

Sławomir Nowak nie chciał potwierdzić, czy PO zawarła z Kazimierzem Marcinkiewiczem umowę o wystawieniu go na pierwszym miejscu w Warszawie w wyborach do europarlamentu. Będzie jedynką w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Warszawie? Oświadczył, że nic nie wie, żeby taka umowa została zawarta.

>>> Przeczytaj o planowanym ślubie Kazimierza Marcinkiewicza

"Kazimierz Marcinkiewicz jest politykiem, do którego nam dosyć blisko dzisiaj. Jest odpowiedzialnym i mądrym człowiekiem" - powiedział Nowak. I zauważył, że planowany rozwód byłego premiera wpłynie na jego wizerunek. "Myślę, że tego rodzaju historie mu nie służą mówiąc wprost" - oświadczył szef gabinetu premiera.