Wniosek został do premiera przesłany już kilka dni temu - powiedział Grzegorz Schetyna w radiu TOK FM. Ale ponieważ Donald Tusk pojechał do Davos, więc nominacji nie podpisał. Ma to zrobić dzisiaj, choć - jak zauważył wicepremier - Tusk będzie zajęty rozmowami o oszczędnościach w budżecie. Kwiatkowski ma w Ministerstwie Sprawiedliwości odpowiadać za więziennictwo.

Krzysztof Kwiatkowski to działacz samorządowy i polityk. Jest jednym z najmłodszych senatorów. Ma niespełna 38 lat. Jest silnym człowiekiem. Pokonał raka. Dwa razy przeszedł przeszczep szpiku kostnego i przeżył, chociaż lekarze nie dawali mu żadnych szans.

Studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską na temat "Fundacja jako instytucja życia społeczno gospodarczego". Był radnym, szefem Klubu Radnych i wiceprezydentem Zgierza. Przez cztery lata od 1997 do 2001 roku był doradcą premiera Jerzego Buzka. Brał udział w negocjacjach o przystąpieniu Polski do NATO i Unii Europejskiej. Jest członkiem PO. W 2007 roku został senatorem.