"To już jest historia w dziejach naszej partii. Zostaliśmy do niej zmuszeni, zapomnijmy o tym i niech inni o tym zapomną" - oświadczył prezes PiS podczas trwającego w Krakowie dwudniowego kongresu partii. Rozważając ogólnie kwestię koalicji stwierdził, że doświadczenia tak PiS, jak i PO pokazują, iż "najlepiej realizować wielkie programy, gdy partia może rządzić samodzielnie".

>>>Prezes PiS przeprasza i apeluje o pokój

"Pan Kaczyński niech dziękuję, że koalicja taka była, i że ta koalicja miała bardzo dobry program <Solidarne Państwo>. Nasz program był dobry, tylko pan Kaczyński nie miał zamiaru realizować tego programu. On nie chciał rozliczyć prywatyzacji, on nie chciał minimalnej pensji, podwyżki emerytur i rent, tylko chciał absolutnej władzy" - powiedział Lepper.

Zdaniem lidera Samoobrony prezes PiS "odkrył się dzisiaj", że poprzez prowokację, nagonkę i użycie służb specjalnych chciał przejąć posłów Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin, a następnie elektorat tych partii.

Ale dostało się także Donaldowi Tuskowi. Zdaniem Leppera program oszczędnościowy premiera jest robiony na pokaz. Przypomniał, że Samoobrona - będąc w Sejmie - chciała obniżyć wynagrodzenia posłów i senatorów, ale inne partie nie poparły projektu w tej sprawie.