Na kongresie "partia dowiedziała się, jaką opozycją ma nie być - taką jak przez ostatni rok. Ale jaką ma być, tego się nie dowiedziała. Dano też członkom PiS gwarancję, że nie będą wykrwawiani w niepotrzebnych bojach. To dużo. Może jest to początek. Pierwsza weryfikacja nastąpi w czerwcu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I być może wówczas PiS przejdzie do następnego etapu dyskusji, co zrobić z partią, programem, a także z Jarosławem Kaczyńskim" - mówi Dorn w "Rzeczypospolitej.

>>>Dorn dla DZIENNIKA: PiS nie ma żadnej oferty

Jego zdaniem, jeżeli w wyborach do europarlamentu różnica stosunku sił między PO a PiS "będzie taka jak wskazują najlepsze sondaże, czyli dwa do jednego, bądź taka jak przy najgorszych - trzy do jednego, to trzeba będzie zapytać o kondycję partii, jakość przywództwa, polityczne przesłanie".

>>>Dorn: PiS zrobił "uff" po słowach prezesa

Dornowi przypomniano, że niedawno nazwał PO wielką partią małych gierek i zapytano go, jak w takim razie nazwałby PiS. Były wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział: "PiS jest Samsonem, a pan Kaczyński Dalilą. Czekam aż PiS odrosną włosy".