"Rząd zrobił wszystko, co mógł, aby uwolnić porwanego i zamordowanego w Pakistanie inżyniera" - podkreślił w radiowych "Sygnałach dnia" płk Krzysztof Przepiórka. Dodał, że w tej sprawie powinien koniecznie powstać specjalny raport opisujący działania polskich władz, by móc wyłapać ewentualne błędy

Były dowódca grupy szturmowej GROM odniósł się też do sugestii, że to właśnie komandosi tej jednostki powinni zostać wykorzystani do odbicia zakładnika. "Dowództwo musiałoby najpierw posiadać precyzyjne informacje na temat miejsca pobytu zakładnika, po to, by nie popełnić żadnych błędów" - podkreślił. I dodał, że "to rząd decyduje o ewentualnym wykorzystaniu specjalnych oddziałów".

Zdaniem płk. Krzysztofa Przepiórki pakistański rząd jest słaby, dlatego nie można wykluczać, iż ma pewne powiązania z grupami terrorystycznymi. Odniósł się w ten sposób do sugestii ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, który powiedział wczoraj, iż to "struktura rządu Pakistanu jest przyczyną tego stanu bezwładu, a władza pakistańska sprzyja" tamtejszym bandytom.