"W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Pakistanie, a także groźbą dalszych porwań wyrażoną przez działające w regionie ugrupowania terrorystyczne MSZ ponawia oraz podkreśla ostrzeżenia (...) dotyczące podróżowania w ten rejon świata, zdecydowanie odradzając wszelkie podróże do Pakistanu i Afganistanu, chyba że są one absolutnie niezbędne ze względów zawodowych lub rodzinnych" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

>>>Talibowie pokazali, jak mordowali Polaka

Zaleca się wówczas uprzednie zasięganie informacji o aktualnej sytuacji w planowanym miejscu pobytu i przedsięwzięcie maksymalnych środków bezpieczeństwa. Pożądane jest również zgłoszenie pobytu i adresu kontaktowego w Ambasadzie RP w Islamabadzie lub Kabulu.

Zwracamy uwagę, że pobyt w Pakistanie lub Afganistanie wiąże się obecnie z narażeniem życia, a odpowiedzialność za decyzję o wyjeździe oraz własne bezpieczeństwo należy całkowicie do osób podróżujących - napisało MSZ. Jego komunikat ma charakter informacyjny.

Za podróż do Pakistanu nie grożą żadne kary administracyjne. Jednak turyści jadący do tego kraju, robią to na własne (dużo) ryzyko.

>>>Sikorski: Damy milion złotych za porywaczy